Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23307 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

avaya írta: Mindenképpen kell kint bankszámlát nyitni? Kötelező?


Hát természetesen! Hogyan akarsz lakbért fizetni és fizetést kapni, stb? Ha feketén dolgozol akkor mehetne KP, különben itt mindent utalnak a bankon keresztül! Soha nem menj bele KP ügyletekbe! Belebux!

Miért ellenzed? Szereted a középkori sárga-csekkes rendszert?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23313 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

avaya írta: Sziasztok!

Mindenképpen kell kint bankszámlát nyitni? Kötelező?


Nem 'kotelezo', de hogyan kapod meg a fizetesedet ha nincs bankszamlad? (Egyebkent hogyan lenne kotelezo, ugy gondoltad van egy torveny hogy kell hogy bankszamlad legyen? ;) ) Emlitetted hogy kaptal munkavallalasi szerzodest, ha ugy dontesz hogy alairod es itt leszel Nemetorszagban, akkor bemesz egy bankhoz, kersz toluk egy idopontot (a legtobbnel kell idopont) bankszamlanyitashoz, az idoponton megjelensz az utleveleddel meg a munkavallasi szerzodessel, es nyitnak szamlat. Sok folyoszamla ingyenes, probalj meg ilyet nyitni, felesleges fizetni erte ha csak alapveto dolgokra hasznalod.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23322 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Sziasztok!

Dehogy vagyok a bankszámla ellen sőt!! Pontosítanék. Van egy magyar és egy magyar deviza számlám és arra irányult a kérdés kell e kimondottan Németországban nyitni egyet? Mert a leendő munkáltatómmal úgy egyeztünk meg mehet a magyar számlára is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23323 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Kedves Kanga!

Nekem nincs útlevelem és nem is áll szándékomban csináltatni. Nem elegendő bármilyen ügyintézéshez a személyi igazolványom?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23329 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

avaya írta: Nekem nincs útlevelem és nem is áll szándékomban csináltatni. Nem elegendő bármilyen ügyintézéshez a személyi igazolványom?

Elvileg elegendő, de kérhetik az útleveledet is. A másik: sok országban kell még a magyaroknak vizum ahova a németeknek nem (pl Thaiföld). Mi van ha utazni akarsz egy ilyen országba? Mi a bajod a magyar útlevéllel? Mi pl már 23 éve vagyunk itt kint mégis mindig megkérjük, idén meg 10 évre adtak egy újat a követségen! A SZIG. az nemzeti okmány, az útlevél az nemzetközileg is elfogadott! Mindig jó ha van!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23331 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

avaya írta: Sziasztok!Dehogy vagyok a bankszámla ellen sőt!! Pontosítanék. Van egy magyar és egy magyar deviza számlám és arra irányult a kérdés kell e kimondottan Németországban nyitni egyet? Mert a leendő munkáltatómmal úgy egyeztünk meg mehet a magyar számlára is.


Hogyan akarod a lakbért és a rezsit fizetni? Ezek is mind utalásos (illetve levonásos) rendszerben vannak. A külföldi (magyar) számládat ezek a cégek nem tudják terhelni, szerintem!

A másik, sokkal rosszabb a magyar devizásszámla, mint itt bármilyen! Nekünk is volt otthon eruós számlánk. Akkor is levontak tőlünk kezelési költséget, ha kivettem belőle x összeget.. (A saját pénzemből vettem ki!!!) Azonnal megszüntettük! Ők használják az én lóvémat, s még ők vonnak le...? Pedig nem kis összeg volt rajta. Kivittük Rudersdorfba (Ausztriába) s ott a számla. Ott nem vonnak ilyenért! Szerintem azt szüntesd meg és itt nyiss egy számlát.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!