Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Több
11 éve 8 hónapja #23340 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Nem vagyok ellene, hogy legyen német bankszámlám csak nem tudtam kötelező e nyitni. Lakbért és rezsit nem fognak levonni - illetve amit megkapok abból már nyilván levonják - mert egy szállodában fogok dolgozni ahol a szállásért és az ellátásért nem kell külön fizetni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23355 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Szia Avaya,

Bocs, nem akartalak kioktatni! Altalaban helyi bankszamlara szoktak csak utalni a fizetest, mivel kulon koltsege van annak hogy kulfoldi szamlara utaljanak. De ha a munkaadodnak ez nem problema, akkor termeszetesen nincs feltetlenul szukseged nemet bankszamlara. En azert nyitnek a helyedben, mivel ha masik munkahelyet talalsz, valoszinuleg szukseg lesz ra, illetve sokba kerulne neked ha mindig a magyar bankkartyadat hasznalnad Nemetorszagban. Arrol nem is beszelve amit Decotext emlitett: ha sajat lakast / szobat akarsz berelni, ahhoz is szukseg lesz helyi szamlara.

Szemelyi igazolvannyal kapcsolatban nincs szemelyes tapasztalatom, mivel nekem csak utlevelem van. Tudom hogy az utlevelet kivaltani draga, es elvileg mindenhol el kene fogadniuk a szemelyi igazolvanyt EU-n belul, de en a helyedben megcsinaltatnam az utlevelet is ha van ra ido / penz mielott elindulsz; foleg azert mert valoszinuleg a legtobb hivatalnok akivel talalkozol nem latott meg magyar szemelyit, es lehet hogy folyton magyarazkodnod kene miatta. (Es ahogy Decotext is emlitette, nem utazhatsz utlevel nelkul az EU-n kivulre, bar ezt ugy tudom egyebkent sem tervezed most.) Tehat a valasz az hogy elvileg eleg a szemelyi; gyakorlatban valoszinu egyszerubb lesz az eleted az utlevellel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23362 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Kanga, a magyar bankkartyajat csak nagyon korlatozottsan tudja hasznalni. Mivel te is Nemetordszagban elsz, mar nyilvan tudod, hogy itt EC kartyaval szinte mindenütt lehet fizetni, de egyeb bankkartyakkal csak keves helyen, pl benzinkutaknal, vagy dragabb üzletekben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23366 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

szerintem felesleges az utlevel, en meg sose hasznaltam, sehol sem kertek, a szemelyi is eppe olyan jo, nem latom miert lenne egyszerubb utlevellel. Volt valaki akinek nem fogadtak el valahol?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23371 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

keeek írta: szerintem felesleges az utlevel, en meg sose hasznaltam, sehol sem kertek, a szemelyi is eppe olyan jo, nem latom miert lenne egyszerubb utlevellel. Volt valaki akinek nem fogadtak el valahol?

1./ A szig.-el csak EU-n belül tudsz mozogni!
2./ A szig. az nemzeti dokumentum, az útlevél nemzetközi. (Több nyelven)
3./ Az útlevelet el kell itt fogadni fordittatás nélkül is, a szig-et e l f o g a d h a t j á k. (Ha nem fordittatnod kell, önkölségen.)

Nem tudok arról, hogy a szig.-en nem fogadták el valahol, de miért ne útlevél, külföldön? Ellenkezöleg azzal amit itt valaki irt, nem drága. Nekem 80 euróért adták a követségen (illetve póstázták)..... s 10 évre kaptam. (Ez 8€/év vagy 2 cent/nap.) Ennyit böven megér, hogy elkerüljem az esetleges bosszúságokat és világban bárhova utazhatok ezzel, nem csak az EU-ban. Egy biztositást is elöre kötsz meg, hogy ne legyen gondod, s nem ha baj van!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 8 hónapja #23380 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

szerintem felesleges az utlevel, en meg sose hasznaltam, sehol sem kertek, a szemelyi is eppe olyan jo, nem latom miert lenne egyszerubb utlevellel. Volt valaki akinek nem fogadtak el valahol?


Az igazat megmondva, én már nem tudom, hogy volt-e olyan hely, ahol nem fogadták el az útlevelet!
Itt élek 7 éve, nálam a kiköltözés jóval egyszerűbb volt, gyerek nélkül, állami közvetítéssel.
Talán tényleg nincs rá szükség, de én mégis azt mondanám:
Mivel itt tervezi az életét, hát csináltassa már meg az útlevelet, mert evvel megkönnyítheti a papírügyek elintézését, szóval TEGYEN MÁR MEG MINDENT A BEILLESZKEDÉSÉRT, és ne azon töprengjen, hogy "mit kellene megúszni", hol vannak a kiskapuk, a kerülők... :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!