Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Több
11 éve 8 hónapja #23382 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Sziasztok!

Ma megérdeklődtem az útlevél elkészítésének menetét és az ügyintéző hölgy azt mondta időpontot október elejére tud adni. A helyi illetékes irodában érdeklődtem. Viszont tippként azt kaptam érdeklődjek a Budapesten a Teve utcai székházban, mert lehet kapok időpontot. Hát most akkor őket hívom. Ha időre nem készül el remélem nem lesz tényleg semmi gond, hogy csak személyim lesz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23384 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Keek, Europbana nyilvan eleg a szemelyi, de akkor ne utazzal Europan kivülre, mert ott kell

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23390 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

avaya írta: Sziasztok! Ma megérdeklődtem az útlevél elkészítésének menetét és az ügyintéző hölgy azt mondta időpontot október elejére tud adni. A helyi illetékes irodában érdeklődtem. Viszont tippként azt kaptam érdeklődjek a Budapesten a Teve utcai székházban, mert lehet kapok időpontot. Hát most akkor őket hívom. Ha időre nem készül el remélem nem lesz tényleg semmi gond, hogy csak személyim lesz.

Nekem a csere 1,5 hónapig tartott a kérvényezéstöl számitva! Októberben olyan országba megyünk ahol olyan útlevél (!) kell ami legalább fél évig még érvényes. Az enyém 2013 jaunuárjában járt volna le igy októbertöl nem jött volna ki a fél év. Én személyesen mentem be a berlini követségre. Korán ott voltam igy elsö voltam. 10:10-kor már kint sétáltam a városban, s minden meg volt.(Ott helyben csinálják a digitális fotót. Már lehet kartyával fizetni.) Ez május 2.-án volt. Juni közepén ajánlottan megjött a régvel az új! Szerintem feltétlenül jó ha külöföldön van útlevelünk mert igy a világon bárhova mehetünk az EU-n kivül is!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23393 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

A szig.-et fordítani???
Ott van rajta minden angolul! Minek azt fordítani?
Nekünk még soha senki nem kérte az útlevelünket semmilyen ügy intézéséhez, csak a személyit!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 8 hónapja #23412 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Ma megérdeklődtem az útlevél elkészítésének menetét és az ügyintéző hölgy azt mondta időpontot október elejére tud adni. A helyi illetékes irodában érdeklődtem. Viszont tippként azt kaptam érdeklődjek a Budapesten a Teve utcai székházban, mert lehet kapok időpontot. Hát most akkor őket hívom. Ha időre nem készül el remélem nem lesz tényleg semmi gond, hogy csak személyim lesz.

:blink: Wie bitte? Októberre kaptál időpontot, de ugye nem az útlevél elintézéséhez?
(A Teve utcán az Országos Egészségügyi Pénztár székháza van) :dry:
Valamit nagyon elírtál!

Egyébként meg most találtam:
"24 órán belül útlevelet szeretne?
Ha 24 órán belül útlevelet szeretne, akkor a Központi Okmányirodában kell beadni az útlevélkérelmet
2012. január 1-jétől új eljárásrend lépett hatályba az útlevél ügyintézésben. Eszerint lehetőség van arra, hogy az útlevelet a jelenlegi harminc napos ügyintézési idő mellett 7 napos, 3 napos vagy akár 24 órás ügyintézési idővel igényeljék az ügyfelek.
Az emelt szintű szolgáltatás választása esetén az útlevél kiállítás eljárási illetékének megfizetésén túl igazgatási szolgáltatási pótdíjat kell fizetni. A pótdíj a 7 napos soron kívüli eljárás esetén 19 ezer forint, a 3 napos sürgősségi ügyintézéskor 29 ezer forint, és a 24 órán belüli azonnali okmánykiállítás esetén 39 ezer forint.
24 órán belüli azonnali okmánykiállítást kizárólag a KEK KH által működtetett Központi Okmányiroda ügyfélszolgálatán (Budapest XIII. kerület, Visegrádi utca 110-112.) lehet igényelni hétköznapokon 8-tól 20 óráig, szombaton és vasárnap 8-tól 14 óráig.
A kérelem soron kívüli (7 napos), valamint sürgősségi (3 napos) eljárás esetén az ország bármelyik okmányirodájában benyújtható.
Megváltozott az okmányok átvételi rendje is. A sürgősségi, valamint azonnali eljárásban igényelt útlevél kizárólag a Központi Okmányirodában vehető át."

De saját tapasztalatom is van az útlevél Münchenbe/ Berlinbe való rendelésével. M.o.-on rendeltem meg, ők kiküldték Münchenbe. 25 eurot kell utalni a Konzulátus címére, és lehetőség van személyesen is átvenni vagy a német lakcímre kipostáztatni. Én speciel értemegyek Münchenbe, így van egy "okom" rá az Oktoberfest-et is kicsit átélni, egy szép délutánt ott eltölteni. ;) :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23424 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Emilio33 írta: A szig.-et fordítani???Ott van rajta minden angolul! Minek azt fordítani?
Nekünk még soha senki nem kérte az útlevelünket semmilyen ügy intézéséhez, csak a személyit!

Hát ez érdekes, mert tőlem meg soha nem kértek személyit! Igaz én (csak) magyar áp. vagyok. Nincs is itt a személyim (Mo.-on van) csak az útlevelem! (S nekem még a régi barna kiskönyvem van amiben nincs angolul a szöveg beirva!) Az új útlevelemben viszon többnyelvű oldalak vannak. Igaz, most kaptam én is egy "Freizügigkeits akármit". Jó ronda szerintem. Adhattak volna már kártyás igazolványt, nem ezt a vizérzékeny fecnit, de magyar szig.-et itt a 23 év alatt egyszer nem kértek tőlünk!
:whistle:



Na ja, az a kelet, az nagyon fejlett! ;)

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!