Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

  • Peggy Olson
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #21592 Írta: Peggy Olson
Peggy Olson válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Köszi, hogy leírtad. :) Feltehetek pár kérdést?

"otthonról béreltem egy saját fürdőszobás albérleti szobát" Szabad leírni, hogy melyik netes oldalon találtad? Kauciót kinn fizettél vagy előre utaltad?
A hivatali ügyintézéseknél nincs szükség időpont kérésre? Csak bemész és kivárod a sorod? (Ezen azért csodálkozom, mert itthon hetekkel későbbre kapunk időpontot egy egyszerű ügy elintézésére is...)
A házassági anyakönyvi kivonat elég volt a sima 3 nyelvű vagy felülhitelesítettet kértek? Egyáltalán kértek valamilyen iratnál felülhitelesítettet? (Apostille)

Köszönöm előre is, ha válaszolsz vagy bárki, aki tudja a válaszokat. :)
Szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21593 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Peggy Olson írta: Köszi, hogy leírtad. :) Feltehetek pár kérdést?

"otthonról béreltem egy saját fürdőszobás albérleti szobát" Szabad leírni, hogy melyik netes oldalon találtad? Kauciót kinn fizettél vagy előre utaltad?
A hivatali ügyintézéseknél nincs szükség időpont kérésre? Csak bemész és kivárod a sorod? (Ezen azért csodálkozom, mert itthon hetekkel későbbre kapunk időpontot egy egyszerű ügy elintézésére is...)
A házassági anyakönyvi kivonat elég volt a sima 3 nyelvű vagy felülhitelesítettet kértek? Egyáltalán kértek valamilyen iratnál felülhitelesítettet? (Apostille)

Köszönöm előre is, ha válaszolsz vagy bárki, aki tudja a válaszokat. :)
Szép napot!

Bútorozott albérleti szobához nem kell Kaution-t fizetni !!!! A bérleti díjat tárgyhó elsején, tehát előre fizeted. Kaution csak a főbérleti kéróhoz kell. Amúgy az www.immobilienscout24.de -n találtam. Úgy keresd, hogy "wohnen auf Zeit" vagy "möbliertes Zimmer". A főbérleti lakást meg már itt kinnt kerestem, most a hó végén hozom a családot is. Igaz, ez így már 6 hónap, de végül is sínre került minden. Ha kinnt a család, akkor már csak az asszonynak kell valami melót nézni aztán dombon a tanya. Addé Viktor.
A hivatalok fogadási ideje fennt van az interneten,mindegyiké !!! Legrosszab esetben sorszámot kell húzni, de akkor sem vársz 1/2 óránál többet. Legalább is nekem nem kellett. A háromnyelvű okmányokat elfogadják. Nekem a házasságim már régebbről megvolt hivatalosan németül is. A gyerekeké ez az "EU"-s 3 nyelvű és jó volt . Ez a legolcsóbb verzió az anyakönyveknél, csak 2.000,- Ft hivatalból és mindenütt elfogadják. Más a helyzet a többi papirokkal pl. bizonyítványok stb. ott lehet, nem árt ha le van fordítva. A hitelesített verzió szerintem meg ínkább a "bizalmi" jellegű munkáknál kellhet. Orvos, betegápoló, stb.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Peggy Olson

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21599 Írta: Marcsusz
Marcsusz válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Sziasztok!
A hivatali ügyintézéssel én is egyetértek,baromi gyors itt kint minden.Meglepő de ha bemész egy bankba egyszerüen szinte nincs ember előtted.Nincs sorszám nincs szarakodás.2 perc alatt végzel.A lakástéma az valoszinü városfüggő és szerencse kérdése is.Mi egy munkásvárosban lakunk elég sokféle nácio van.Érthető hogy bizalmatlanabbak a bérbeadok is.Bár szimpátia kérdése is.Vannak a Magyarok között is akik kint ugy viselkednek,hogy inkább németük szolalok meg mint Magyarul.De azt tudom mondani kitartás mindenkinek aki belevágott az uj élet kezdetébe.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21602 Írta: turbouno
turbouno válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Sziasztok,

mi is hasonló cipőben járunk. Érdekes volt azt olvasni,hogy szinte mindenki gond nélkül talált már itthonról lakást. Amikre mi érdeklődtünk,azokra semmi válasz sem érkezett.Úgy tűnik külföldiekkel nem akarnak szóba állni,holott elég sok arrafelé az Ausländer.

A másik,hogy valószínűleg semmilyen munkára nem lehet számítani 1000km távolságból,ezért szeretnénk kiköltözni,elintézni minden szükséges iratot,bejelentést és már ezek birtokában keresni munkát.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Peggy Olson

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Peggy Olson
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #21604 Írta: Peggy Olson
Peggy Olson válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Azon én is meglepődtem, hogy ilyen könnyű lenne innen lakást találni? :O
Mi alapján választottatok célvárost? Azt írod, hogy nem találtok innen albit, akkor hogyan költöztök ki? :O Honnan tudod, hogy a célvárosban lesz munkátok és nem egy másik városban? Bocsi a kérdésekért, de pont ezeken agyalunk mi is, hogy itthonról vagy kintről fogjunk neki ezek intézésének...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21605 Írta: turbouno
turbouno válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

A cél választás: vannak kinn ismerősök,akit több éve laknak ezen a helyen

Munka: elmondásuk szerint,illetve Arbeitsamt,egyéb álláskereső oldalak szerint is elég sok a lehetőség,kis terülteten is rengeteg cég van.

Bizonyos keretek között mobilis vagyok,mondjuk 30-50km körben,így csak az origo van kiválasztva.

Itthon sincs ez másképp,ha máshol talál az ember munkát,vagy ingázik vagy költözik.
Nekem eddig az a tapasztalatom,h itthonról nem igazán veszik komolyan az embert,mivel nem lehet behívni egy interjúra sem mondjuk holnap.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!