Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Több
12 éve 4 hónapja #11045 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Szia Gega,

a lényeg, hogy a betegbiztosítási jogviszonyod folytonos legyen EU-n belül. Ha otthon fizettél, akkor nem kérhetik tőled itt visszamenőleg a fizetést, mert ha megtennék, akkor meg dupla biztosításod lenne az adott időszakra, ami meg ugye szintén nem lehet EU-n belül...
A betegbiztosító azt kérheti, hogy igazold, hogy volt az itteni biztosításod megkötéséig otthon biztosításod, ezt az E104 dokumentummal tudod megtenni, amit az OEP állít ki. De ha bemész majd itt betegbiztosítást kötni, úgyis elmondják, hogy mire van szükségük.

400 eurós havi jövedelem alatt nem vagy biztosításköteles (lásd minijob - tehát nem gond, hogy ha be is voltál jelentve), úgyhogy nem hiszem, hogy beleköthetnek abba, hogy eddig nem volt német biztosításod.
De azt gondolom, hogy a betegbiztosítónak nem is kell tudnia, hogy te eddig mit és hogyan csináltál eddig, gondolok itt erre az egyesületi munkára, kivéve azt a tényt, hogy volt eddig Magyarországon biztosítási jogviszonyod.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #11929 Írta: angivolt
angivolt válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi

Kijöttem Németországba dolgozni.Nem kaptam állást mert nincs Társadalombiztosításom idekinn.Beszéltem egy ismerőssel azt mondta menjek be az AOK-hoz ott kaptam nyugdíj biztosítási számot.Utána mentem a biztosítóhoz,ott azt mondták csak akkor kapok számot ha van munkahelyem,vagy fizessem magam után.Miből ha nincs munkám.Ilyenkor mi a teendő?
Keressek egy munkáltatót aki segítene nekem?
Előre is köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11950 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi

Semmiféle ördögi kör nincsen.
Steuerkartét (Adókártyát) a lakásod szerinti tanácson adnak. Ergo: be kell jelentkezned valahova.
Szociálbiztositás (AOK stb.) a munkaadó felelössége, neki kell téged bejelenteni valahova. Persze te is megmondhatod hogy hova akarod.
Aki ezt nem csinálja az feketén akar foglalkoztatni, onnan gyorsan húzd el a csikot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #11971 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi

Nalunk ez ugy van, hogy bemegy a munkavallalo a kassahoz, bejelenti, hogy ott szeretne biztositast, es bemondja a munkaado nevet, cimet. Utana a munkaado megkapja a papirt, es ha passzol, alairas, pecset, es megy vissza a kassahoz. Ennyi a biztositas. Vagy maga fizeti...azt a kört nem tudom

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11989 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi

Eva10 írta: Nalunk ez ugy van, hogy bemegy a munkavallalo a kassahoz, bejelenti, hogy ott szeretne biztositast, es bemondja a munkaado nevet, cimet. Utana a munkaado megkapja a papirt, es ha passzol, alairas, pecset, es megy vissza a kassahoz. Ennyi a biztositas. Vagy maga fizeti...azt a kört nem tudom

Németországban a "Kassza" csak a legjobbat akarja - a pénzed. Tehát csak az érdekli ki fizet.
Ha magad mész be te fizetsz.
A munkaadónak kötelessége bejelenteni téged. Ha nincs éppen érvényes biztositásod akkor bejelent a neki legolcsobb kasszához. Tökmindegy a kártya ugyanolyan. Ha lusta akkor téged használ postás helyett, de ez nem jellemzö.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #12018 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi

Szia Attila!
Lehet, hogy ket dologrol beszelünk. En arrol irtam, amikor valakinek meg sehol sincs biztositasa.
Akkor elsö alkalommal maga valaszt kassat.
Amikor mar van biztositasa, akkor valoban a munkavallalo jelenti a kassanak, hogy az ember nala dolgozik. Illetve van, ahol ezt a Steurberater megcsinalja.
De ha valaki nincs biztositva, akkor nem lehet munkaszerzödest kötni vele.,legalabbios itt igy van.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!