Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja - 13 éve 6 hónapja #1867 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Szia Kispucc!

Kicsit turkáltam az OEP honlapján és a következö linket találtam:
http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG/OEPHULAK_EBELLAT/EUELLATASOK/EU_EGBIZT_KARTYA_091021.PDF

ez mindenképpen hasznos infókat ad számodra!

idézet a határozatból:
"Az Európai Bizottság határozatai alapján orvosilag szükséges ellátásnak minősül pl. a dialízis-kezelés, az oxigénterápia és a szüléssel kapcsolatos ellátások."

Üdv. Mariann

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1868 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Helgával egyet értek!
Privát biztosító terhesség esetén szóba sem jöhet! Velem sem akar egyik biztosító sem biztosítást kötni, illetve érvényessége a szülésem után kezdödne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #1872 Írta: Kispucc
Kispucc válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Köszi az infót! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1873 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Kérem, a privát betegbiztosítás nem azért van, hogy a biztosítottnak jó legyen, hanem hogy a biztosító pénzt keressen B) . Kökemény kapitalizmus - a legjobb formájában. Anno engem is szanaszéjjel szekáltak, hogy terhes vagyok-e (és valljam be, most azonnal...), meg hogy amikor 3 év alatt egyszer elmentem orvoshoz (ezt is be kellett vallanom), akkor mi volt és most azonnal oldjam fel a dokimat az orvosi titoktartás kötelezettsége alól. Még örülhetek, hogy nem küldtek el valami ilyen sorozóbizottságszerü orvosi vizsgálatra.

Persze az orvosok imádják a privát betegeket, de a biztosítónak kb. addig vagy jó, amíg talicskával tolod be a pénzt és egészséges vagy, ha fizetniük kell, már kevésbé készségesek, nekem mindig rossz érzésem van velük kapcsolatban... Ha lehetséges, akkor én inkább a GKV-t választanám, netán kiegészítö magánbiztosítással.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5840 Írta: Palmaus
Palmaus válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Sziasztok,

nekem az lenne a kérdésem, hogy anyakönyvi kivonatot hol tudok fordíttatni? Én Németországban vagyok jelenleg. Itt meg lehet csináltatni vagy otthon érdemes inkább? Már mindenhol olvasgattam, de csak fordítóirodák oldalai jönnek be.

Előre is köszönöm a választ!

Üdv mindenkinek!

Palmaus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5842 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Szia Palmaus,
nekem azt mondták, hogy létezik egy európai anyakönyvi kivonat, amit az illetékes okmányirodában tudsz megigényelni. Hallottam olyat is, hogy az ügyintéző nem tudott (vagy nem akart tudni) erről a dologról, de állítólag létezik és lehet is kérni. A jövő héten fogom én is intézni, utána majd többet tudok mondani.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!