Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23426 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Maya írta: De saját tapasztalatom is van az útlevél Münchenbe / Berlinbe való rendelésével. M.o.-on rendeltem meg, ők kiküldték Münchenbe. 25 eurot kell utalni a Konzulátus címére, és lehetőség van személyesen is átvenni vagy a német lakcímre kipostáztatni. Én speciel értemegyek Münchenbe, így van egy "okom" rá az Oktoberfest-et is kicsit átélni, egy szép délutánt ott eltölteni.

Nekem drágább volt mert mi mindent póstán intéztünk (oda vissza ajánlottan, értékkel, stb) de így is okés volt. 80 euron. (Egy kivétellel: az adatfelvételt > foto, s okmányok, személyesen Berlinben intéztük.)

München a jó:

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23450 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

összevissza válaszolgattok picit :) a kérdés arról szólt, hogy Németországban kell-e útlevél. Én erre mondtam, hogy nem. Ez nem valaminek a megúszása, hanem az útlevél nem erre van. EU-n belül a személyi teljes értékű dokumentum, az útlevél semmivel sem több. Utazgatásról itt szó sem volt. :)
És szegéyn kérdezőt hiába küldözgetitek Berlinbe, ha egyszer még Magyarországon van. Mire odáig jut majd, hogy Berlinbe utazgasson, addigra már rég túl lesz az adminisztrációs labirintuson, amihez az okmány kellene :D :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23458 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

keeek írta: összevissza válaszolgattok picit :) a kérdés arról szólt, hogy Németországban kell-e útlevél. Én erre mondtam, hogy nem. Ez nem valaminek a megúszása, hanem az útlevél nem erre van. EU-n belül a személyi teljes értékű dokumentum, az útlevél semmivel sem több. Utazgatásról itt szó sem volt. :)
És szegéyn kérdezőt hiába küldözgetitek Berlinbe, ha egyszer még Magyarországon van. Mire odáig jut majd, hogy Berlinbe utazgasson, addigra már rég túl lesz az adminisztrációs labirintuson, amihez az okmány kellene :D :D

Ehez még hozzátenném, az EUn belül elég a kártyaformátumú jogosítvány is. :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 8 hónapja #23459 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

összevissza válaszolgattok picit a kérdés arról szólt, hogy Németországban kell-e útlevél. Én erre mondtam, hogy nem. Ez nem valaminek a megúszása, hanem az útlevél nem erre van. EU-n belül a személyi teljes értékű dokumentum, az útlevél semmivel sem több. Utazgatásról itt szó sem volt.
És szegéyn kérdezőt hiába küldözgetitek Berlinbe, ha egyszer még Magyarországon van. Mire odáig jut majd, hogy Berlinbe utazgasson, addigra már rég túl lesz az adminisztrációs labirintuson, amihez az okmány kellene


Hát pont erről van szó: "Utazgatásról itt szó sem volt" :laugh:
Egész egyszerűen közöltem a tényeket, hogyha valaki erre az oldalra téved és elolvassa, talán hasznosan jön neki az infó, egy szóval sem mondtam, hogy ezt kell tenni, csak leírtam, hogy én így jártam el! Tudom, hogy otthon tartózkodik, elolvastam az előzményeket is töviről hegyire!
De felőlem mehet a Teve utcába és sorban állhat ott októberig, ha úgy szottyan a kedve! :evil: :sick: ;)
Viel Spass!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!