Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Több
11 éve 10 hónapja #21606 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Peggy Olson írta: Azon én is meglepődtem, hogy ilyen könnyű lenne innen lakást találni? :O
Mi alapján választottatok célvárost? Azt írod, hogy nem találtok innen albit, akkor hogyan költöztök ki? :O Honnan tudod, hogy a célvárosban lesz munkátok és nem egy másik városban? Bocsi a kérdésekért, de pont ezeken agyalunk mi is, hogy itthonról vagy kintről fogjunk neki ezek intézésének...

Mint már írtam, én előbb munkát kerestem (két hétig kinnt voltam, találtam is.) Tehát a "célváros" már adott volt. Aztán itthonról az "idézett oldalon keresgéltem. Olyan jól sikerült, hogy a munkahelytől kb 1000 m-re van az albérletem, de a főbérletem sem lesz messzebb. Tény, ehez qurva nagy szerencse is kellett, de itt a környéken lett volna több is, csak épp kicsit odébb. Az ára? na az lehetne kevesebb is. :laugh: De ezen a környéken kifejezetten olcsónak számít.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21608 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

zigeuner írta:

Peggy Olson írta: Azon én is meglepődtem, hogy ilyen könnyű lenne innen lakást találni? :O
Mi alapján választottatok célvárost? Azt írod, hogy nem találtok innen albit, akkor hogyan költöztök ki? :O Honnan tudod, hogy a célvárosban lesz munkátok és nem egy másik városban? Bocsi a kérdésekért, de pont ezeken agyalunk mi is, hogy itthonról vagy kintről fogjunk neki ezek intézésének...

Mint már írtam, én előbb munkát kerestem (két hétig kinnt voltam, találtam is.) Tehát a "célváros" már adott volt. Aztán itthonról az "idézett oldalon keresgéltem. Olyan jól sikerült, hogy a munkahelytől kb 1000 m-re van az albérletem, de a főbérletem sem lesz messzebb. Tény, ehez qurva nagy szerencse is kellett, de itt a környéken lett volna több is, csak épp kicsit odébb. Az ára? na az lehetne kevesebb is. :laugh: De ezen a környéken kifejezetten olcsónak számít.


Munkakereséshez pedig ez a legbiztosabb kínálat !!! A munkaügyi hivatal saját oldala. Igaz ugyan, itt állást keresni feltételez némi német nyelvismeretet. De munka az annyi mint a tenger. Célzottan, szakmára városra stb szűkítve lehet keresgélni. Én is itt regiztem, összeállítottam a "kívánságlistát és hetente 2x küldték emillel az ajánlatokat. ezekből kiírtam egy csokorral, kijöttem lecsekkoltam és ennyi, volt munka.
www.jobboerse.arbeitsagentur.de
Sok sikert Mindenkinek :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Peggy Olson
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #21610 Írta: Peggy Olson
Peggy Olson válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Szuper, köszönöm!
Azt írtad, hogy "munka mint a tenger". Jól hangzik, de milyen szakmában, milyen területen?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21621 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Peggy Olson írta: Szuper, köszönöm!
Azt írtad, hogy "munka mint a tenger". Jól hangzik, de milyen szakmában, milyen területen?

Minden szakmában, minden területen. A zárójelben lévő számok a szabad álláshelyeket hivatottak jelezni. (a jobbörse kezdő oldalán vannak az alábbi adatok. Jó "szemezgetést"

Banken, Versicherungen, Immobilien (6079) Bauwesen, Architektur, Vermessung (45738) Bergbau, Steine, Erden, Glas, Keramik (8116) Büro, Wirtschaft, Verwaltung (52782) Chemie, Biologie, Pharmazie, Physik (16302) Elektro (48560) Gastgewerbe, Tourismus (31750) Gesellschafts-, Geisteswissenschaften (970) Gesundheit, Medizin, Pflege, Sport (46902) Handel, Vertrieb, Verkauf (44908) Hilfstätigkeiten (52408) Holz, Papier, Kunststoff (24348) IT, DV, Computer, Mathematik (20813) Landwirtschaft, Natur, Umwelt (4082) Management, Beratung (9394) Marketing, Werbung, Public Relations (15526) Medien, Kunst, Kultur, Gestaltung (7195) Metall, Maschinen- und Fahrzeugbau (102852) Nahrungs- und Genussmittel (25834) Recht, Steuern, Finanzen, Controlling (15242) Sonstige Dienstleistungen (36848) Soziales, Pädagogik (25299) Textil, Bekleidung, Leder (9963) Verkehr, Lager, Logistik (276
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, htimea, Peggy Olson

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21625 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

De kiváncsi vagyok ezek után még milyen kérdés merülhet fel. :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21628 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

zigeuner írta:

Peggy Olson írta: Szuper, köszönöm!
Azt írtad, hogy "munka mint a tenger". Jól hangzik, de milyen szakmában, milyen területen?

Minden szakmában, minden területen. A zárójelben lévő számok a szabad álláshelyeket hivatottak jelezni. (a jobbörse kezdő oldalán vannak az alábbi adatok. Jó "szemezgetést"

Banken, Versicherungen, Immobilien (6079) Bauwesen, Architektur, Vermessung (45738) Bergbau, Steine, Erden, Glas, Keramik (8116) Büro, Wirtschaft, Verwaltung (52782) Chemie, Biologie, Pharmazie, Physik (16302) Elektro (48560) Gastgewerbe, Tourismus (31750) Gesellschafts-, Geisteswissenschaften (970) Gesundheit, Medizin, Pflege, Sport (46902) Handel, Vertrieb, Verkauf (44908) Hilfstätigkeiten (52408) Holz, Papier, Kunststoff (24348) IT, DV, Computer, Mathematik (20813) Landwirtschaft, Natur, Umwelt (4082) Management, Beratung (9394) Marketing, Werbung, Public Relations (15526) Medien, Kunst, Kultur, Gestaltung (7195) Metall, Maschinen- und Fahrzeugbau (102852) Nahrungs- und Genussmittel (25834) Recht, Steuern, Finanzen, Controlling (15242) Sonstige Dienstleistungen (36848) Soziales, Pädagogik (25299) Textil, Bekleidung, Leder (9963) Verkehr, Lager, Logistik (276


A Téged érintő rész vastagon kiemelve. Gesundheit, Medicin, Pflege, Sport. CSAK 46902 szabad állás van azon szakmák környékén. Valószínű itt találsz Physiotherapeutin ill Krankengymnastikerin állásokat is :laugh:
Egy két kérdést megelőzendő (Gergő :) )
Az oldalon regisztrálás nélkül is lehet keresgélni. Ha regisztrálsz, akkor kb 3 hét múlva kapsz egy kódot az "Arbeitsagentúrtól (magyarba is elküldik), amivel aztán összeállíthatod a saját álláskereső profilodat, feltölthetsz önéletrajzot, stb, és ez alapján küldik E-mailben az ajánlatokat, ha kéred. 2 napi ill heti gyakorisággal. Még kérdés?
Jelzem mégegyszer, feltételezve, hogy már egy bizonyos szinten nyomod a németet.
:) :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Peggy Olson

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!