Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Több
13 éve 6 hónapja #1807 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Athena írta::

Hivatalos verzió: ha Németországban állandó lakhellyel rendelkezel, kötelezö a biztosítás megléte.


Sziasztok,

Csak ugy beleolvastam a forumba es ezen a fenti dolgon elgondolkoztam. Milyen biztositasnak kell ennek lennie? Ez olyasmi mint a TB jarulek otthon vagy lehet barmilyen privat biztositas? Bocs biztos lama kerdes, itt elunk ugyan, de mivel angolul dolgozom es mindent a cegem intezett ezert nem turtam jogszabalyokat. Es sajnos nemetul sem beszelek egyelore, bar tanulom:) De arra keves hogy neki essek jogszabalyok olvasgatasanak..
A problema igazabol az, hogy a baratnom is kint van, de o nemetet tanul egyelore, nem dolgozik. Mivel mindent a cegem intezett automatikusan, ezert ot is bejelentettek (lakcim), kapott adoszamot. De nem dolgozik es mi nem fizetunk semmit. Bar kaptunk privat EÜ biztositast, de az nem nemet. Ha dokihoz kell menni, akkor kartya felmutat, o szamlat ad, a biztosito meg fizet. Most ezen kivul nekunk kellene vmi egyeb "nemet" EU kasszat is fizetni?

Koszonom,
udv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1812 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Kedves Dizel!

A privát biztosítás remekül kielégíti az itteni igényeket.:-) Nem kell egyebet akkor kötni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #1839 Írta: mokuci23
mokuci23 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Hallo Dizel,


ha hivatalos munkavällalokent dolgozod, akkor a ceged fizeti utänad a biztositäst, valamint a te fizetesedböl is vonjak a 11,5 %-ot (ha jol tudom ennyi). Ez hasonlit az otthoni rendszerre.
Ha a ceg fizet szämotokra privätbiztositäst, akkor az nagyon jo nektek, es a ceg sem rossz, mert ez igy egyebkent dräga. De ha neked nem kell semmit fizetni, akkor OK. Ez egyebkent egy eleg ritka megoldäs.
A barätnöd biztositäsa mär egy mäsik kerdes, mert ö nem munkavällalo - igy önälloan nem biztositott, es nem a csalädtagod - igy utänad sem biztositott. A tanuloknak (egyetem, kutatäs, toväbbkepzes, PhD) van lehetösegük az EU keretein belül a magyar meglevö biztositäsra epitve egy itteni "privatbiztositäs tanuloknak" kervenyezni, ha jol tudom. Hogy ti milyen biztositäst kaptatok, azt igy ennyi adat alapjän nehez megitelni.
Esetleg kerdezd meg a biztositot.


Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #1844 Írta: Kispucc
Kispucc válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Szia mokuci23,

említetted ezt az egyetemi hallgatók külön biztosítását...
Én Bp-en vagyok hallgató, de kijöttem ide és kiváltottam az EU-kártyát. Ez esetben én már biztosítva vagyok itt, ha bármi történik, vagy szükség van egy külön biztosítás megkötésére ill Krankenkasse meglétére? A helyzetet bonyolítja, hogy 2 napja tudtam meg, hogy babám lesz :) :) aminek nagyon örülök, de nem tudom, hogy mi kell ahhoz, hogy az itteni orvosi szolgáltatásokat, vizsgálatokat, esetleg itteni szülést lerendezhessem. Éppen munkakeresésben vagyok, bérlünk egy lakást a párommal, be is jelentkeztem már erre a lakcímre, ill. kaptam egy ID számot, ami helyettesíti az adószámot egy időre. Szted mi a megoldás ilyen esetben?
Köszi!! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #1846 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Athena, Mokuci,

Nagyon koszonom a valaszokat, bar meg mindig nem teljesen tiszta a kep:)
A helyzetet bonyoplitja, hogy en egy UK bazisu ceg magyar leanyvallalatanal vagyok alkalmazasban akit most Nemetorszagba helyeztek. Elvileg Mo.-on kapok fizetest Ft-ba es majd az adot Nemetorszagban fizetem. A tobbi jarulekot nem tudom hova, mert ebben az evben a 3. orszag Nemetorszag, ahol ugyan a legtobbet tartozkodom, de volt meg mas is. A cegem pedig a kulfoldi kintartozkodasokra privat EU biztositast fizet amit meg egy nemzetkozi ceg intez, EU-n belul Belga szekhellyel. Tehat nem nemet. A baratnom biztositasa ugyanez, plusz fizeti a magyar minimal TB-t mert ott ugye mar nem dolgozik itt meg meg nincs allasa, nemetet tanul.Tehat biztositva vagyunk, de nem nemet kasszanal. A cegem bejelentett minket az itteni lakcimre nekem ugye van munkavallalasi es egyebek, a bnomnek adoszamot es freedom of movement-et (nemetul passz mi ez) inteztek.
Na most az en esetem nem erdekes annyira, mert elvileg a szerzodesem nettora szol:) ha pluszt kellene fizetni az nem az en saram. De merges lennek ha a bnom utan be kene fizetni extra penzeket kvazi a semmire.. Azt hiszem megkerdezem a ceget aki intezte a papirokat, de kivancsi lennek a tapasztalt velemenyekre a fenti plusz infok fenyeben. Elore is nagyon koszonom!

udv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #1848 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Megneztem nemetul:) Bnomnek van adoszam-Lohnsteuerkarte 2010, lakcimbejelento es Freizügigkeitsbescheinigung (ez a freedom of movement). Koszonom,

udv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!