Német munkaerő közvetítő

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28208 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Német munkaerő közvetítő

Hello mikulino,

Decotextnek igaza van. Vagy - vagy !

Én mindig azt mondom ha bárki ezt kérdezi, hogy az ember kijön mondjuk hónap elején Németországba munkát keresni, (legyen 1-én a példa kedvéért) az első hét azzal telik el, hogy ismerkedik a környezettel, nyelvvel, kinézi az ajánlatokat, összegyűjti az információkat, összeállítja a pályázatokat és beadja azokat.
2 hét kb. mire elkezdenek a cégek jelentkezni (lehet előbb is, lehet egyáltalán válasz sem érkezik), behívnak elbeszélgetésre, próbanap stb. Már kb. 20-a van !! Legjobb esetben következő hónap 1-én kezdhet az ember az új munkahelyén. /És ilyenkor nem szabad elfeledkezni arról, hogy egy ledolgozott hónapot követő hónap közepén jön csak először a fizu, vagyis a kiutazást követő 2,5 hónap után. Addig "önköltséges" a buli.../

Egyébként Decotext Frankfurt a.O.-t írt, ami nem Frankfurt am Main-t jelenti, hanem egy kis települést a régi keleti részen a lengyel határnál. Szerintem a brutto 12 óránként akár reális is lehet Frankfurt am Mainban ! De inkább kalkulálj kevesebbel, nem érhet nagy csalódás !

Szép estét !
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28210 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német munkaerő közvetítő

Firma írta: mivel a nemet munkaügyi osztalyok egyedül nem birjak, ezert szoros együttmüködesben vannak a privat munkaerö közvetitökkel. Külön kapcsolattarto van ilyenkor a munkaügyin es ezt az összeget a szolgaltatasodert kapod. De elöre nem kerhetsz penzt.

Igen es ki fizeti a fejvadaszt/kozvetitot? A munkaado es nem a munkavallalo.

(Nem mellesleg ez nem a "nem birasrol" szol, hanem egy tudatos koncepciorol, hogy a kivalasztas elso lepcsojet outsorce-oljak..)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28223 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Német munkaerő közvetítő

Hello. Köszi a válaszokat és tanácsokat.
Az a baj, hogy kb pár hétre elegendő pénzem lenne erre a "bulira".Itthon nagyon nehéz összegyűjtögetni rá a pénzt... Épp ezért nézem a hírleveleket , amiket innen kapok e-mailben.
Mondjuk ott lehet válogatni az ajánlatok között...
Az igaz, hogy ha valaki kimegy közvetítőn keresztül, annak felajánlják egy idő után (a német cég), hogy felveszi alkalmazásba? Mert nekünk ezt mondták tavaly , mikor kint voltam...
Szerintetek mi a leghatékonyabb mód a munka keresésre? Itthonról, a net elől szerintem nehéz,,,mondjuk van beadva lebenslauf pár helyre, de eddig még semmi válasz nem jött...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Grobert
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #28525 Írta: Grobert
Grobert válaszolt a következő témában: Német munkaerő közvetítő

Kedves Mikulino,
Tavaly március óta élek Münchentől 30 km-re egy 18 ezres kisvárosban.Nem általános körülmények között kerültünk ki párommal, ezt nem is részletezem, mert nem akarom túl rózsaszínben feltüntetni a dolgokat :) Lényeg elküldtem önéletrajzokat tudatosan kerülve a közvetítő és Zeitarbeit cégeket. (volt időm, nem volt anyagi kényszer) Tapasztalatom, hogy a cégek nagy többsége nem ad visszajelzést abban az esetben ha nem akar személyesen találkozni stb. Előfordult, hogy az emailem olvasási visszaigazolás kérését sem küldték vissza. Volt olyan is (multi cég) aki 2 hónap után írt vissza, hogy köszönik a jelentkezésem és sok sikert, kitartást stb.. Ezt csak azért írtam mert írtad nem kaptál választ nem is biztos, hogy kapsz.
De volt kevés aki korrektül visszaigazolt.
Időközben volt Minijob-om nyelvtanulási céllal + jártam tanárhoz. November végén újra pályázgattam, nem sok sikerrel, kizárólag csomagkézbesítő munkákat 30-40 km-es körzetben. Most januárban rászántam magam, hogy elküldjem egy "Private Arbeitsvermittung" állás közvetítőnek aki ugyancsak ilyen munkát hirdetett. 2 nap múlva felhívott és kérdezte, hogy van e egy Gutschein-em (Utalvány) a helyi munkaügyi központtól. Ez alapján Ő mint egyéni vállalkozó kap pénzt a kiközvetítésért. Először nem értettem mit beszél, de tisztáztuk, hogy ha nincs ilyenem akkor is segít, de kell neki fizetnem ugynevezett közvetítési díjat, döntsem el. Nem Ő alkalmaz, csak kiadja az adataimat a munkaadónak és viszont egy emailben elküldte nekem is a munkáltatóét. De előtte alá kellett írnom és postán elküldeni egy megállapodást ami alapján bruttó 1000 EUR-t fizetek 4 hónap alatt neki, igazodva a fizetésem érkezéséhez. Az 1000 EUR-t csak akkor kell fizetnem ha ott dolgozok 4 hónapig, ha rövidebb ideig akkor csak arányosan, kivéve ha nem az én hibámból szűnik meg a munkaviszonyom, ezt a kérdést tisztáztam mit jelent, pl ha ittasan vezetek. Ekkor járna neki a teljes összeg.
Vissza postázást követően 2 nap múlva hívott, hogy megkapta eredetiben és küldi az emailt az adatokkal. 10 perc múlva megkaptam. Ebben pontosan le volt írva ki a munkáltató mi, ki fog keresni, mik az Ő elérhetőségei. Aznap ez most január 29-én volt 17 órakor hívott a megadott cég ügyvezetője. Kérdezte mikor érnék rá találkozni, mondtam másnap nekem jó, 9kor találkoztunk, 12kor alá volt írva a munkaszerződésem, jól elbeszélgettünk előtte 2,5 órát. Vissza kellett igazolnom, hogy létrejött a megállapodás és, hogy a fizetés 15-én van, így ennek megfelelően kapom a számlát és nekem kell utalnom a 250 EUR-t. Feb. 1-től van munkám, lement 1 hét és tetszik.

Az ügyvezető mondta kár, hogy nem találkoztunk mert akkor megúszhattam volna az ezrest. Illetve ha tudok szívesen vesz fel még magyarokat, szereti őket, tudnak és akarnak dolgozni az Ő tapasztalata szerint... Sajnos direktben nem hirdettek.

Másik gyorsabb megoldás olyan Zeitarbeit, munkaerő kölcsönző cég aki határozott időre alkalmaz és valóban lehet olyan, hogy a "tényleges munkaadó" átvesz, de erre nincs garancia. Családban van aki ilyen cégnél van voltak/vannak bonyodalmak, kissé visszaéltek a németül keveset tudó olcsó munkaerővel, tudom tudom ne jöjjön aki nem beszél.. Lényeg nagyon el kell olvasni náluk a szerződést, belépéskor lazán kezelték vita esetén meg csak arra hivatkoztak ami abban volt, aztán kiderült tévedtek benézték és rendezték az anyagiakat készpénzben soron kívül, ez korrekt volt mellesleg és beismerték a hibát. Az ilyen cégeknél ahogy láttam jelentkezésekkor általában egy online jelentkezést kell kitölteni.

Egyéb kérdéseid:
Pár hétre elegendő pénzzel ne indulj el semmiképp! Pláne ha nincs tuti vészmegoldásod. Nem lesz elég.
Albérletet sem biztos találsz hamar, nekünk 3 havi kaució kellett + előre a hónap albérlet rezsivel.
Otthonról nehéz lesz keresni mert ha behívnak személyes találkozóra az költséges lehet.
Esélyek: sok honfitársunk próbálkozik, és más nemzetek fiai tehát nagy a kínálat, a munkáltató tud válogatni, ezért is tart néha sokáig a visszajelzés, van próbaidő esetenként pl páromnál 6 hónap volt. Van ugynevezett "próba nap" ami 1-2 nap lehet általában ingyenes, és mindkét fél mondhatja, hogy köszi mégsem.
Rengeteg hirdetés van a neten, de megtévesztő lehet, mert van amit nem törölnek és a kereső feldobja, az, hogy ab sofort, nem jelenti, hogy azonnal hívnak, saját tapasztalat...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30992 Írta: zsanka78
zsanka78 válaszolt a következő témában: Német munkaerő közvetítő

Sziasztok!

Tudtok nekem megbízható cégeket írni, akik németországi munkaerő közvetítéssel foglalkoznak??
Előre is nagyon köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30995 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német munkaerő közvetítő

Randstad
További cégek a még idén elkészülő németországi cégek modulunkon várhatóak, ebbe a topikba nem kérünk reklámot! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsanka78

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!