Német munkaerő közvetítő

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #33094 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Német munkaerő közvetítő

Igy van es jogos!
A Zeitrarbeiterfirma adott egy lehetöseget, hogy legyen munkaja, ne kelljen
a Hartz IV.-ert sorba allnia, milyen alapon is egyezne bele egy pusziba, hogy
attegye a segget a munkavallalo az Entleiher ceghez.
Ezert igenis egy egesz szep összeget kellene az Entleiher cegnek fizetnie a
Zeitarbeiter cegnek es ezert 3 x is meggondolja, hogy egy az egybe atvegye
a munkavallalot.
A törveny ertelmeben a munkavallalonak joga van a munkaszerzödeset a
Zeitarbeitercegnel felmondania es 6 honapot varnia, hogy a mar ismert
Entleiher ceg foglalkoztassa.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33429 Írta: Noya0223
Noya0223 válaszolt a következő témában: Német munkaerő közvetítő

Sziasztok!

Elég sokat olvasgattam itt a fórumon, láttam egy-két embert,aki foglalkozik közvetítéssel. Főleg az ő segítségüket szeretném kérni.
Párom 1.5 hónapja dolgozik Németországban, lehetőség adott volt, élt vele, de tovább lépne, a szakmájában szeretne elhelyezkedni, mint fűtés-szerelő. A nyelvet elég jól beszéli, de lelkemre kötötte, hogy max erős alapfokot mondhatok. :D Jelenleg munkásszállón lakik (nem tudom, hogy munkahely váltás esetén kell e költöznie). Én kapok innen a fórumról is álláshirdetéseket, többször volt fűtésszerelői is, mondjuk nem tudom az itteni hirdetéseket ki teszi fel, hiteles e?! (Ellenőrzött hirdetések, vagy bárki feltehet aprókat?) blabla...rizsa megvolt :D
Kérdéseim a következők;
1, Van-e itt valaki, akivel ténylegesen, akár Ő ott kint személyesen is tudna ez ügyben beszélni, illetve segítséget kérni a keresésben?
2, Így, hogy ott van helyben, mennyi kell legyen, az a minimális összeg, amit félre kell tegyen a munkahelyváltáshoz? (Annak függvényében, hogy maradhat-e, vagy el kell hagynia a jelenlegi szállást, vagy például mennyi idő megy el interjú-felvétel-valós munkakezdésre. Persze ez változó, tudom, csak próbálok minél széleskörűbben kérdezni, mivel elég sok mindent figyelembe kell venni :P )
3, Ez nem ebbe a topikba tartozik, tudom és elnézést érte, de fél mondatos válaszért, had ne írjak külön. :D Ráadásul sokat olvastam a témában és nem egyértelmű számomra. Szakmai papírját elég fordíttatni, vagy honosítani is kell?

Azt hiszem hirtelen ennyit szerettem volna, további kérdésekkel a válaszok függvényében bombázlak majd Titeket. :)

Köszi, puszi
Noémi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33439 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német munkaerő közvetítő

Noya0223 írta: 1, Van-e itt valaki, akivel ténylegesen, akár Ő ott kint személyesen is tudna ez ügyben beszélni, illetve segítséget kérni a keresésben?

Szerintem nincs, s ingyen amúgy sem lenne senki! Itt csak információt kap6sz.

2, Így, hogy ott van helyben, mennyi kell legyen, az a minimális összeg, amit félre kell tegyen a munkahelyváltáshoz? (Annak függvényében, hogy maradhat-e, vagy el kell hagynia a jelenlegi szállást, vagy például mennyi idő megy el interjú-felvétel-valós munkakezdésre. Persze ez változó, tudom, csak próbálok minél széleskörűbben kérdezni, mivel elég sok mindent figyelembe kell venni

A munkavállaláshoz nem kell pénz! Ha munkahelyet változtat, akkor valószínű, hogy ki kell költöznie, s bérlakásba kell mennie. Ennek ára függ a lakhelytől (város, környék) ami havi 300-400 eurótól akármeddig lehet, + rezsi. Ehez jó, ha van kb 3-4 havi kaució (+ esetleg közvetítési dij) is és hát meg kell élni valamiből az első fizetésig.... (Én egy új starthoz 3-4 ezer euró tartalékot ajánlok. Így probléma mentes lehet az első negyedév. Kevesebből nagyon nehéz lépni!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Noya0223

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33444 Írta: Noya0223
Noya0223 válaszolt a következő témában: Német munkaerő közvetítő

Külön örülök, hogy Te válaszoltál, szeretem az egyenes beszédet. :D :) Köszönöm.
Viszont....
Nem munkavállalást, hanem munkahely váltást írtam. Így viszont nem konkrétan ennek az "összege" érdekel, hanem a körülmények költségei ugyebár, amit nagyjából ki is fejtettél.
Várossal kapcsolatban, talán annyi belefér, hogy Stuttgart környéke.
A közvetítéssel kapcs. pedig; Nem arról van szó, hogy ingyen segítség. Ha fizetős a dolog, fizetős, ebben az esetben valószínűleg ennek ára és menete érdekel, nem pedig az, hogy nem ingyen van. :) Ezt azért kérdeztem, hogy van e itt valaki ilyen, mert (ha szabad konkrétumot írni), azt hiszem "wondersen" nevű felhasználó írt egy topikban, hogy közvetítéssel foglalkozik egy éve (nem emlékszem mikori hozzászólás, így vszínű több mint egy évről van szó azóta) és hogy mennyire elég a sok tájékozatlan és felkészületlen idiótából (tisztelet a kivételnek), akik csak úgy mennek kiféle, erre "prosperus" volt, aki írta, hogy ők már több mint 10(?!) éve foglalkoznak ilyesmivel.
Személyes, de legalábbis közvetlen kapcsolatfelvétel pedig azért érdekel, mert itt azért kialakul az emberről egy kép a hozzászólásai alapján, így talán a bizalom is nagyobb segítség kérés, avagy hivatalos megbízáshoz, mintha egy vadidegen emberhez/céghez ugrana be, ami esetleg pont egy kamu cég (amiről azt hiszem pont Te írtál Decotext, hogy pénzt kérnek előre, kimentél a cég címére, kiderült, hogy kamu és meg is tetted, amit meg kell ilyen esetben).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33450 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német munkaerő közvetítő

Kedves Noya,
Hol is kezdjem? Vágjunk a közepébe: A német munkaerő közvetítőknek, németül beszélő, gyakorlott munkaerőre van szüksége!
Személyes benyomásra, különösen nyavajgásokra, kifogásokra és mindenféle extra, légből elkapott elképzelésekre pedig abszolút nincsen szükségük! Ezért van, hogy feladnak egy hirdetést és az önéletrajzon túl kizárólag a nyelvtudás érdekli Őket!
Wondersent régóta nem láttam a fórumon, az Ő esete kb. olyan mint a frissen ébredt, kialudt arc megjelenik egy buli végén, reggel hét körül. :chuckle: Valószínűleg feladta!
Prosperusnak egyébként néhány hete volt vízszerelős hirdetése az oldalon, ha pedig jól megnézed, partnerünk éppen most keres 15 főt!
Én ugyan mondtam neki, hogy megint elgurult a gyógyszere de mégis leszerződött 15 főre, amiből 5 fő erős alapszinten kell, hogy beszélje a nyelvet! (Volt már hasonló próbálkozása villanyszerelőkkel, az is bedőlt 2-3 hónap nyűglődést követően!)
Talán a párod besegíthet az általam már borítékolt kudarc megcáfolásában. ;)
Minden esetre a fél órája meghirdetett pozícióra ahol tárgyként kértük a Víz,-gáz,-fűtésszerelő megjelölést, máris jött egy e-mail Lebenslauf tárggyal! :clap:
Igazán reményteli projekt ez! :woohoo:
Amúgy, biztosak vagytok abban, hogy ez lenne az előrelépés párod számára? Azért kérdezem mert a német munkaerő közvetítők az esetek 99%-ban jó első dobbantónak, amúgy meg csak nyűg ahogy rángatják az embert? Inkább próbáljon meg direktben elhelyezkedni! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Noya0223

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33453 Írta: Noya0223
Noya0223 válaszolt a következő témában: Német munkaerő közvetítő

Kedves Gergoo és Decotext,
köszönöm az eddigi válaszokat, akkor most összegeznék, hogy jól értelmezek e mindent. Lehet néha a kérdéseim rosszak, mert nem pont arra kapom a választ, ami érdekel. :D
A munkásszállós-bérlakásos dolog eddig is tiszta volt nagyjából, mert keresgéltem, nézelődtem én is, főleg mert ez a jelenlegi szállás ez..... hagyjuk. :/ :D
Gergoo, általad megválaszolásra került így az a kérdésem, hogy az itteni hirdetések valósak ezek szerint. Viszont az mindenhonnan kimaradt, hogy pl a szakmai papírt honosítania kell majd, vagy elég fordíttatni? Vaaaagy ez majd kiderül, hogy a munkaadó kéri-e, milyen formában kéri, stb.?! Ez utóbbi azért merem megkérdezni, mert van ahol a tudásra kíváncsiak, nem a papírra, kint (Németországban) nem tudom, hogy van e erre precedens. Több éves szakmai tapasztalata van, de de itt a fórumon való olvasgatások során nekem az jött le, hogy más országbeli tapasztalat nem igazán számít, ott kezdő lesz.
Összegzésem és végső kérdésem; Amint rendelkezik 3-4000 euróval, intézzen bérlakást (ha addig még nem lesz :D ). Jelenlegi helyen felmond és nekiáll álláshirdetéseket böngészni, egyrészt pl direktbe, másrészt pedig az itteni álláshirdetésekre/hirdetések egyikére is jelentkezhet.

Illetve zárójelben kicsit megkavarom most a dolgokat. Tervez olyat, hogy jelenlegi helyen marad dec 31-ig gyűjtögetni a továbblépésre, januárban hazalátogat és már új helyen, szakmájában helyezkedne el, mikor visszamegy. Kérdés ezzel kapcs.; Lehetséges e ilyen esetben, hogy akkor januárban itthonról e-mail-ezgeti az önéletrajzokat, interjú pl telefonon lezajlik (legalábbis olvastam, hogy ugye van ilyen is) és ha megfelel, akkor tud is kezdeni, 1-2 napon belül, ill ahogy kiérkezik a megbeszélt időpontra.
Na ezt is azért kérdem ám, mert sokat-sokat olvasgattam szorgalmasan itt a fórumon, de minden eset kicsit más, ahogy a miénk is, ezért visszaigazolást/javítást várok, hogy jól értelmezek e mindent :)

Köszönöm válaszokat és a türelmet a sok visszakérdezésért. :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!