Baden -Württenbergben élő Magyarok

Több
14 éve 3 hónapja #268 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: Baden -Württenbergben élő Magyarok

Ha a gyerekeidre gondolsz, ne tedd!
A baratnöm fia most lesz 6 eves,több mint fel eve itt vannak. Jar ovodaba de alig beszel nemetül. Az iden menne iskolaba de nem engedik a nyelvtudas miatt. A fiadnak nem lenne nagy baja, de a lanyod mar iskolaba jar nem? Ha itt 1 evet kihagy, lesz 20 eves mire kijarja a sulit. Itt 10 osztaly van

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #269 Írta: Petya
Petya válaszolt a következő témában: Baden -Württenbergben élő Magyarok

Manuela írta::

akkor mit tehetek?valószínű fizetnem kell majd azt a bizonyos 200 eur t ?.

Biztos fizetni kell mert aki kulfoldon dolgozik annak ott kell, hogy legyen a biztositasa is es errol tajekoztatni kell a TB-is, nem lehet az ember egyszerre ket orszagban biztositva. Buntetik is ha elfelejted bejelenteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #270 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: Baden -Württenbergben élő Magyarok

Igen a Petyanak igaza van. Ez itt igy müködik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Krisztina
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 3 hónapja #271 Írta: Krisztina
Krisztina válaszolt a következő témában: Baden -Württenbergben élő Magyarok

Szia Manuela! En itt elek 1 eve a 6 es fel eves fiammal.Az elsö 3 honap egy kicsit nehez volt az oviban,mert Bajor videken eltünk es ott maskepp beszelik a nemetet.Miutan atköltöztünk ide,a fiam elkezdett beszelni nemetül.Most ott tartunk,hogy ö fordit nekem :laugh: .Nem egyformak a gyerekek,van aki hamar tanul,van aki nem,de ha ki akarsz jönni,akkor most gyere,amig kicsik.Mi is halsztottunk 1 evet,iden megy suliba.Az egyik ismerösömnek 2 lanya van es azert költözött vissza Magyarorszagra,mert a 12 eves lanya nem tudott beilleszkedni,de a 6 eves kislany viszont szeretett itt lenni.Minnel kisebbek,annal hamarabb beilleszkednek.Nekem viszont nem tetszik itt a nemet tanitasi rendszer. :( .Nem olyan,mint otthon.Erdeklödj valakitöl,akinek iskolaba jar itt a gyereke es utana merlegelj! Jobb itt elni,mint otthon, van elönye es hatranya is :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #275 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: Baden -Württenbergben élő Magyarok

Szia Manuela!
Az en fiam is most elsös, nekem az iras modjuk nem tetszik. Csak nyomtatottan tanulnak irni.
De az eselyük több mint magyarban az biztos.
Van egy masik magyar ismerösöm,az ö fia 12 volt amik kijöttek es fel ev alatt megtanult nemetül.
Neked kell eldönteni,hogy mit csinalsz mi csak tanacsot tudunk adni.
Üdv Zita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #276 Írta: Manuela
Manuela válaszolt a következő témában: Baden -Württenbergben élő Magyarok

Örülök hogy írtál kicsit pozitívabbat is,és biztos igaza van a többieknek is akiktől tanácsot kértem hogy ne menjek ki,de én is úgy vagyok vele hogy még most mint később vagy soha.Tudom nehéz lesz ráadásul a nyelvet sem tudom még annyira.most megyek ki 3 hét mulva a gyerekek nélkül./eddig is így tettem sajnos minden évben itt kellett hagynom őket 2 egész hónapra ,de bárki vethet rám követ ezért a megélhetésünk érdekében tettem.Ők persze addig jártak bölcsibe oviba míg én kint doliztam,és megyek most is vissza Bad Krozingenbe.Úgy tervezem hogy most egy picit megnyújtom a kit létemet és utánanézek lakásnak ,munkának,utána jöhetnek a gyerekek.Az a kérdésem hogy nekem a lányom idén kezdené az első osztályt,halasszam el ha úgy döntök kimegyek??Ha ezt teszem 8 évesen kezdené kint az elsőt.Nem késő az neki?lakásbérlés mennyibe van átlagosan?És találhatok olyan munkát aminek az időbeosztása fedi az ovi/suliidőt?Itt Freiburgban krozingen mellet van magyarovi+suli.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!