Baden -Württenbergben élő Magyarok

Több
14 éve 4 hónapja #246 Írta: Manuela
Manuela válaszolt a következő témában: Baden -Württenbergben élő Magyarok

Hát nem olyan könnyű munkát találni.ráadásul én is a két kicsi gyerekemmel meg a párommal vagyok.ezért keresem a környéken élő magyarokat legalább annyit hogy érdemes e odaköltözni ,van e munkalehetőség.a helyiek hamarabb ismerik a környéket.és te milyen munkát keresel?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #250 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Baden -Württenbergben élő Magyarok

Végül is teljesen mindegy ,de nem akarom elkiabálni ugy néz ki hogy ott ahol a férjem dolgozik sikerül oda mennem takarítani.Mi jobb helyzetben vagyunk mert nincs gyerek !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #255 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: Baden -Württenbergben élő Magyarok

Akinek gyereke van az gondolja meg 100x mert ha nincs betegbiztositasod otthon is maradhatsz.
Az EU kartyara csak olyan esetben mehetsz orvoshoz ha nagyon muszaly.
Se oltasert, sem rakszüresre, semmi.
Ha meg megmondod, hogy itt laksz akkor mindenert fizetned kell.
16 eve vagyok itt de az en fiam itt is született.
Tudom miröl beszelek mert itt van egy ismerösöm 2 kicsi gyerekkel es meg beoltatni sem tudja öket.
A betegbiztositas meg kb 200 Euro havonta ha magad fizeted.
Ceghez meg nehezen vesznek fel dolgozni.
Csak ha a munkaltato megkeri neked munkavallalasit, mert a magyarok nem kapnak 2011-ig munkavallalasit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja - 14 éve 3 hónapja #257 Írta: Manuela
Manuela válaszolt a következő témában: Baden -Württenbergben élő Magyarok

Akkor mit tehetek? Valószínű fizetnem kell majd azt a 200-at?. Én öt éve járok ki Bad Krozingenbe. Most ott tartok(a magyar helyzet miatt)hogy szeretnék családostól kimenni ,lakást bérelni munkát vállalni. A kezdéshez van pénzünk.De most őszintén ha nem próbálom meg,..biztos nehéz,de akkor dugjam homokba a fejem és ragadjak itthon? Igazából még nem tudom mi vár ránk ,a gyerekekre főleg. Ha tudtok bármi tanácsot adni írjátok meg,szívesen fogadom!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #263 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: Baden -Württenbergben élő Magyarok

En nem mernek nekivagni megmondom öszinten. Mekkorak a gyerekek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #267 Írta: Manuela
Manuela válaszolt a következő témában: Baden -Württenbergben élő Magyarok

5éves a fiam és 6,5 a lányom.De azt is figyelembe kell vennem hogy a mi helyzetünkben ezt a harcot látom reálisabbnak.Aztán vagy sikerül vagy nem...
Mint azt az itthoni kilátások mutatják hát nem egy szép karrier főleg a gyerek'ek számára.De aztán ki hogy látja.Lehet másnak jól menő állása vagy egyszerü anyagiaktól mentes boldog élete van itthon és ,vagy csak egyszerűen szeret magyarországon élni.Én 5 éve járok Németországba látom a különbséget.Csak féltem a gyerekeket vajon ha kiviszem a gyerekeim lelkileg minek teszem ki őket, az anyagiakról nem is beszélve iskola óvoda stb?Betegbiztosítás?lakás?Tudnál nekem ebben bővebb tanácsot adni?.Ahogy olvastam írásod látom hogy te tapasztalt vagy ezen a téren.Valahogy majd csak sikerülhetne nem?pénzem lenne az induláshoz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!