Munka Németországban McDonald's

Több
12 éve 5 napja #19114 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Hiszti írta: Nem jelent be csak 400 euroval? de 8 órában dolgoztat? Vagy hogy érted azt, hogy Teilzeit?


MiniJob = 400€ (mindent te fizetsz)
Vollzeit = teljes munkaidős
Teilzeit = rész munka idős ( ez az előbbi kettő között szokott szerepelni )

bár gondolom a heti 40 óra meló így is meglesz... alakul az a szürke gazdaság.. :lol:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szemenyei
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 napja #19125 Írta: szemenyei
szemenyei válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

De igen, bejelentett munka. Azonban nem köteles a Teilzeit miatt a havi 160 órát biztosítani. S akkor ha számolsz, én pl. 113 órára kaptam 298 eurot, + 201 eurot leevontak a szállásra. Tehát 113 órára 500 euro... Havi díja ha egyedül kérsz szobát- 260 euro, ha valakivel közösen, akkor 196 euro/fő. (Kehl)
Nem volt meg a heti 40 óra.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szemenyei
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 napja #19126 Írta: szemenyei
szemenyei válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia, szerintem attól függ hová mész dolgozni. Jó magam Kehlben laktam, Offenburgba jártam melózni, s a cégtől kaptam havibérletet. (Csak sajnos nem sikerült a munkaidőt a menetrenddel összhangba hozni) Így szinte az egész napom elment... Ezért is írtam, h.lehetőleg ne vállaljatok ingázást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #19142 Írta: Hiszti
Hiszti válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

értem. köszönöm a válaszokat

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #19718 Írta: network
network válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Kedves niicole_92 ! Ha a mekibe akarsz menni dolgozni miért nem veszed igénybe az általuk biztosított szálláslehetőséget. Amennyire én tudom 5 percre van a munkahelytől és nincs 200 € a havi költsége. (konyha wifi etc amik a te rendelkezésedre vannak és szociális helység mint pl mosókonyha stb.... ami közös )
Ez alapján nekem inkább úgy tűnik hogy mennél bele a nagyvilágba és nem céltudatosan, a kérdéseid többsége is ezt sugallja bár ez magánvélemény.
Mindenesetre a lényeg a szövegem elején található. A mekis munkákhoz igenis adnak szállást :) Nézd meg nyugodtan az express oldalán is fennvan a hirdetés :)

A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig jobb mint a tolókocsi.
Ez kb mint a koton. Jobb ha van mintha nincs és kellene.... :)
Az út végén:. kifelé, lefelé, viszlát!
Music is the answer...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nonicunika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #19755 Írta: nonicunika
nonicunika válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

szia!

olvastam az egyik hozzászólásodban, hogy elég jól ismered a kinti mekis lakáskörülményeket. az az igazság, hogy nézegettem a bajorországi meki melót, tök jól hangzik, a pénz sem annyira kevés, sőt az ajánlat is csábító, merthogy a lakás már le van vonva a keresett bruttóból vagy hogy i mondjam. igazság szerint nagyon szeretnék kimenni mekibe dolgozni, mert hiába van középfokú nyelvvizsgám, sajnos több éve nem használtam a nyelvet, így elfelejtődött egy csomó minden.
szeretnék igazából tanácsot kérni, vagy némi információt, mert nem merek addig önéletrajzot küldeni, amíg nem tudok pár dolgot "kinyomozni". napok óta a fórumokat bújom, rosszat nem olvastam ilyen jellegű munkáról, sőt, egy pár nagyon meg volt elégedve hasonló munkával.

örülnék, ha esetleg tapasztalatodról írnál pár mondatot. hálás lennék érte.
válaszod előre is köszönöm.

noémi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!