Munka Németországban McDonald's

Több
11 éve 11 hónapja #19792 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

SzGerg írta: Igazából ott tartok, ha behívnak, és tuti meló van, azonnal tudnék menni.?

Ez így nem fog menni szerintem. Hasamra ütök, 10-15 millió kelet-európai tudna kezdeni azonnal így.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19793 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

SzGerg írta: Én párommal mennék ki Németországba (az elejétől átolvastam a fórumot) nekem anyanyelvi nyelvtudásom (felsőfokú nyelvvizsgával), páromnak felsőfokú nyelvvizsgája van. Jelenleg Magyarországon egy étteremben dolgozunk (családi) heti 7 nap napi 12-16 órát... A kérdésem az lenne, hogy mennyire reális esély van arra, hogy mindketten azonnal munkát találjunk lehetőleg egy étteremben, vagy 1 városon belül, illetve, hogy két fizetésből (Teilzeitos) mennyire lehet kigazdálkodni a dolgokat. (érdekelne itt részletesebben a várható fizetés és az életvitellel kapcsolatos kiadások)

Az esélyetek külön külön nem sok! Ha csak a "párod" akkor két külön semélynek számitatok, mert az élettársi kapcslat itt nem számít! Adócsoport a legrosszabb, betegiztositást külön fizettek (az is akinek nincs munkája) stb. Ha rám hallgattok akkor az ősszel indultok csak el és valamelyik osztrák hegyekben, síparadicsomban kerestek a télre hotelekben vagy éttermekben munkát! Sajonos nem térsz ki arra, hogy mi a szakmátok s csak a mostani elfogalltságotok nem elég a kereséshez! Én erre csak 25%-ot látok, azt is csak nagyon óvatosan, súgva merem leíri!

Megjegyzés: ha családi vállakozás akkor senki
nem kényszerít 7 napot 12-16 órát dolgozni!

;) :) :cheer: :laugh: :woohoo:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • SzGerg
  • SzGerg profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Nem vagyok tökéletes, hiányzik belőlem a hiba :-)
Több
11 éve 11 hónapja #19804 Írta: SzGerg
SzGerg válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Mi arra gondoltunk, hogy Mekibe mennénk első körben, és majd onnan tovább (nekem kamionosom van, páromnak ruházati eladója), de most étteremben dolgozunk mind2en, papírunk erről nincs (érettségi ezen kívül). Szeretünk dolgozni, tehát ez nem lenne gond. Én 14 éves korom óta felszolgálóként dolgozom éttermekben. Párom konyhai kisegítő 2 éve, igen jó referenciákkal. Így látatlanban...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19809 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

SzGerg írta: Mi arra gondoltunk, hogy Mekibe mennénk első körben, és majd onnan tovább (nekem kamionosom van, páromnak ruházati eladója), de most étteremben dolgozunk mind2en, papírunk erről nincs (érettségi ezen kívül). Szeretünk dolgozni, tehát ez nem lenne gond. Én 14 éves korom óta felszolgálóként dolgozom éttermekben. Párom konyhai kisegítő 2 éve, igen jó referenciákkal. Így látatlanban...

Ha csak érettségitek van akkor a 25% is feleződik! :sick:

Egy kis logikával azonban magatok is rájöttök az esélytelenségetekre! Mint már 100x leírtam volt, a BRD-ben ~3 millió munkanélküli van. (Hivatalosan!) Ebből 2 millió képzetlen, olyan végzettség nélküli mint Ti. A valóságban sokkal több az ilyen, mert akiket a munkaügyi hivatal továbbképzésre küld, az nincs a statisztikában benne (nem közvetíthető) , de ezzel még messze nem munkavállaló! Elhiszem, hogy nagyon sokat és jól dolgoztok, azt is, hogy rengeteg a tapasztalatotok, de ha megpályáztok egy egy munkahelyet, akkor a munkaadó a túljelentkezés miatt, előszelektál! A VEGZETTSÉG NELKÜLIEKET ELEVE KIDOBJÁK. Még csak meg sem hivnak, s még az is szerencse lehet, ha visszaküldik a papirokat, fotót, s forditásokat.
(Ne feledjétek, hogy további 27 országból érkeznek munkavállalók, akiknek szakmája és végzettsége is van.....)
:S

Sajnálom, hogy nem tudok jó híreket közölni! Szerintem az első ötletemmel lényegesen nagyobbak a lehetőségeitek! Ősszel irány az osztrák hegyvidék. Ott a télen rengeteg olyan munkahely van ahol betanított munkára vesznek fel dolgozókat. (Szállás és kaja rendszerint van!) S ahogy hallom, nem is olyan rosszak a bérek!
;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19813 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

SzGerg írta: Mi arra gondoltunk, hogy Mekibe mennénk első körben, és majd onnan tovább (nekem kamionosom van, páromnak ruházati eladója), de most étteremben dolgozunk mind2en, papírunk erről nincs (érettségi ezen kívül). Szeretünk dolgozni, tehát ez nem lenne gond. Én 14 éves korom óta felszolgálóként dolgozom éttermekben. Párom konyhai kisegítő 2 éve, igen jó referenciákkal. Így látatlanban...


Szezon! Nyári vagy téli. Osztrákok vagy Svájc, vagy tán még német akad.
Keresni: google, illetve az erre spec oldalakon.
írni nekik, hogy szeretnétek dolgozni, ketten vagytok ez meg ezt tudjuk ... stb.
Várni, hogy jöjjön az email. Sokan már most kezdik a keresést nyár közepén a téli szezonra.

Van most kollégám ki ezzel az írogatással jött ki "kominak". emailben megkapta a szerződést és kihozták kocsival.. és még van példa az ilyen keresésre.
Innen majd tovább indultok.
Élj a mának a holnap majd kiforrja magát!

Hajrá! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • SzGerg
  • SzGerg profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Nem vagyok tökéletes, hiányzik belőlem a hiba :-)
Több
11 éve 11 hónapja #19816 Írta: SzGerg
SzGerg válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Én most a szimpatikus mekiknek fogok írni (ma vagy holnap kezdem, mert ma VIP vendégek jönnek - Karthago és Hooligans) és ha behívnak interjúra, akkor azonnal ki is tudok utazni, de persze amit írtatok is megpróbáltatás alá kerül majd nemsoká :-)... Nem mekiben képzelem el az életem, de indulásnak tökéletes, ahogy a kiadásokat olvasgattam jobban kijövünk, ha ketten mekibe megyünk mintha itthon maradunk. És hát tanulni kinn is lehet, nem akarok olyat itthon tanulni, amit kinn esetleg nem ismernek el (főleg, hogy itthon is mekiztem diákként, így az jó induló lehet).. A családiban egy hónap a "lelépési idő", hogy legyen kit a helyünkre keresni. És igaz hogy a családiban senki nem kényszerít, de ha nem csinálod nem is lesz belőle pénz...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!