Munka Németországban McDonald's

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20645 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Decotext, mar megbüntettem magam :( most 2 nemet arzthelferinem van, es nemsokara valoszinüleg lesz egy tanulom is. Csak nemetül lehet velük beszelni :( :( :(

Viszont dolgoznak :) :) :)
Azert az igazsaghoz hozzatartozik, hogy volt ilyan nemet dolgozom is, aki nem dolgozott rendesen, nem is maradt sokaig....

Ez ugye a munka, es az üzlet :) nem az emociok, azokat mashova tartogatom :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 10 hónapja #20649 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

gen ,igen ezt mar többször is megbeszeltük.
Ha odaadod a kisujjad kitepik a karodat!
Es sajnos igen sokan vannak magyarok (tiszt. kiv.) aki abba a tanyerba
kakal amelyikböl eszik.
En ismerek nemet komoly villanyszerelöket akik 7,00 !!!!!!!!!!!!!!!!!! Euro
nettoert dolgoznak orankent ami meg is felel a Tariflohnak brutto
ca. 9,80 Euro.
Idegyü a magyarszki (tiszt.kiv.) , nemetül nem beszel, planokat nem tud
olvasni es a fejedhez vagja, hogy 8-11 Eurot ker netto havonta es ingyen
szallast (internettel es TV-vel) valamint az utiköltseget a szallas-es a munkahely között :woohoo:
Igy apukam hatul de nagyon hatul fognak a jelenben es jövöben kullogni a
romanok bulgarok (aztan majd jönnek meg a kinaiak is) mögött.
Nem tudom, hogy ez hogy fog a jövöben menni, de ha ez igy megy tovabb
ellepik Nemetorszagot a romanok es a bulgaros (megtöbben) uvm. es a magyar
mehet a balkanba 5,00 Euroert dolgozni, mert ide biza semmi eselye :angry:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20651 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Prosperus, sajnos teljesen igazad van....
De van az a reteg is, amelyik tenyleg bagoert kepes dolgozni, es teljesen kihasznaltatja magat.
En nem ertem, valahol a közep kellene, de az valahogy igen-igen keves.
Decotextnek igaza van, tudni kell az embernek az erteket, es megfizettetni a munkat. De ez nem azt jelenti - szerintem - hogy többet kell varni, mint amit az a munka er, hanem azt, hogy annyi bert kell elvarni, amit az a munka er - nem többet, nem kevesebbet. Es milyen ötlet az, hogy a munkaado adjon szallast meg utiköltseget? Persze, a ber egy reszet lehet utiköltsegkent fizetni, ha a munkavallalo mas helyisegben lakik - mert igy kedvezöbb, en is igy csinalom. De nem kap többet, csak igy szamoljuk el.
Azt sem ertem soha, hogyha otthon pl 90e nettot keresett, akkor itt miert akar minbdjart 1500 nettot? Itt jobban megfizetik a munkat, de azert vannak hatarok. Pl en ugy tudom, az arzthelferin fizetese tarifa szerint itt 1350 btto körül van. Ezt az elsö munkabaallastol szamitva talan 2-3ev mulva kell elerni. Ezert a berert mindent csinal. Bizony vannak, akik kevesebbet keresnek. Az enyemek most mar többet keresnek, mert jol dolgoznak. De a ber melle un. Sonderzahlung is van, es ha nem olyan a munka, vagy betegallomany volt, akkor ez kevesebb.
En szeretnem ha minel több magyar lenne itt, de igy nem valoszinü, hogy lesz. Szerencsere vannak olyanok is, akik nem ilyenek - remelem, ilyenekböl lesz egyre több!
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20656 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szerintem sokan valoban el vannak tevedve abban, hogy mennyit lehet külföldön keresni ! Hallanak itt-ott valami fel informaciot 5-ik kezböl, mar teljesen eltorzitva azutan ezt keszpenznek veszik . Kb.emiatt lehet ez a szallast biztositanak es rendszeresen haza lehet utazni elkepzeles is. Egyszer ugye van a szallodai munka ahol adott lehet a szallas ,idenymunkaknal,gyarakba ahova turnusokban valtjak egymast az emberek ott valahogy meg kell oldani a lakhatast a munkaadonak es ezeknel a munkaknal fordulhat elö ez a par het utan hazautazas is.
Ezektöl a kivetelektöl eltekintve, a munkaado nem biztosit itt sem szallast es mindenki annyit tud hazautazni amennyit az eves szabadsaga megenged ...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20759 Írta: manoka
manoka válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Sziasztok!A dülmeni Mekibe keresnek munkavállalót,minden területre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20829 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

szerintem nagyon sok munkavallalonak azt kellene eldönteni, hogy ki akarok települni vag ycsak ideny munkara szeretnek idejönni. A fizetesnel meg azt felejtik el, hogy itt a kiadasok es föleg az alberletre gondolok sokkal többe kerül mint Magyarorszagon.Itt Stuttgartba nagyon sok a Magyar hajlektalan. Van egy jol öltözött, nem alkesz fiatal srac akinek segitettünk es szereztünk neki 6 euro nettoert rakodo munkat költöztetö cegnel...azt mondtaÖ ennyiert nem megy el dolgozni mert koldulva többet keres. Addig meg az volt a kifogasa, hogy nem kap munkavallalasit...hm nem ertem...egy nemet szakkepzett festö keres butto 13-at kb. netto 9-et...elmult mar a regi jo kis DM Zeit, amikor meg szalag munka mellett, nyelvet nem beszelö emberkek 3.000 Markat vittek haza. Van itt a boltba az EDK-ba egy Magyarnyelvü hölgy, most ment elönyugdijba 25 eve dolgozik itt es netto 800 eurot+utazasi költseget vitt haza havonta...szoval nem fonjak itt sem a keritset kolbaszbol....de egy-ket emberkenek nagyon fura elkepzelesei es elvarasai vannak amikor idejön...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!