Munka Németországban McDonald's

Több
11 éve 2 hónapja #29121 Írta: chat2006
chat2006 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia Lindi89!
Majd megírnád a tapasztalatokat a mekis munkáról! Én is szemezgetek azzal a melóval:)
Előre is köszönöm szépen:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #29123 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia Lindi89!
Engem az érdekelne, h mennyi a fizu, mert DCT valami 450eu/hót emlegetett ...és ezt én elég kétkedve fogadom egész napos melóra :whistle:
Mert ha ennyi a havi bér napi 8 órában, akkor szarabb, mint Mo-on és ezt nehezen hiszem el :woohoo:
Kéne egy kis konkrétum...és te most épp ott vagy, csöpögtetnél nekem egy kis infót? :wasntme:
Nem a zsebed tartalmára vagyok kíváncsi, elég ha megírod a bruttó órabért! :chuckle:
Köszönöm! H

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #29124 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Heditta! Mondanám, hogy olvass vissza mert a fizetésről már (többen is) informáltak minket ebben a topikban (olyanok is akik dolgoztak mekiben) de leírom: adócsoporttól illetve a szerződéstől függően elmondható, hogy 400-1100 euróig, átlagosan 900-1000 juró. Az 1100 nettóért már többet vagy az étteremben mint otthon!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Heditta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #29125 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Chat2006-nak!
Ha csak maga a meló érdekel arról én is tudok írni. Dolgoztam Mo-on is és Külföldön is Mekiben. Ég és föld a kettő!! Mo-on abszolut hülyére vesznek és támogatják a seggnyalókat, a törtetőket és az embertelenül viselkedőket. Amúgy a melót szerettem, nekem a konyha a kedvencem, ott a legnagyobb a pörgés. Utálok unatkozni a munkahelyen! A front (kassza) az olyan, mintha kasszás lennél egy boltban, csak van egy kis plusz melód a cuccok összeszedésével...és ha Drive-os az étterem akkor még azt is nektek kell intézni. A Lobby az tulajdonképpen takarítás, csak még a vendégeket is kerülgeted közben és mosolyogsz azzal a műmosollyal amitől a hátamon feláll a szőr ha ilyet látok! A legszebb az mikor maga a főnököd megy ki segget nyalni a vevőnek és megígér mindent, aztán bemegy az irodájába és órákon át fikázza a hülye vevőt akinek a seggét nyalta és azt keresi hol tud neki keresztbe tenni anélkül, h rájönnének, hogy ő volt! Hányás!
Na vissza a melóhoz: az általános alapszabály, hogy mindenki minden állomást megtanul és dolgozik is benne. A melót nem mondanám keménynek, de ha nincs kedve valakinek 8 órában ülés nélkül hol sütni, hol cipekedni hol takarítani...na az erre ne is jelentkezzen! Mivel állandó forgás van így szinte mindenkivel dolgozol, nem tud kialakulni egy jó csapat akikkel jól érzed magad és hatékonyak vagytok. Ez jó is de rossz is! Mert egyik nap imádtam lenni máskor kifejezetten szar volt. Ha nem olyan a műszakvezető akkor az állomás helyét sem te választod, hanem oda mész ahová beosztanak. Normálisabb főnök megkérdezi hol szeretnél lenni.. ;) Elméletben itt lehet haladni felfelé, hiszen képeznek és vizsgáztatnak...na ez Mo-on nyalás alapján volt eldöntve :blink: :whistle:
Az is tévhit, hogy mekiben annyit eszel amennyi beléd fér! Tévedés....ehetsz 1 sajtos vagy sima hamburgert és 2dl üdítőt kapsz hozzá. A többit féláron megkapod ha enni akarsz, de haza nem vihetsz csak egy menüt...nehogy kereskedj vele.
Az a szar a mekis melóban -és az még véletlenül se a hideg vagy a meleg a derékfájás vagy a zsír- hogy ha vezető akarsz lenni akkor vagy segget nyalsz vagy lefekszel egy nagyfőnökkel, felejtsd el emberi mivoltodat és tűrj el minden megaláztatást! Na én ezért hagytam ott a Mo-i mekit! Nagyon valószínű, hogy ha én nem jövök el magamtól, emiatt előbb-utóbb úgyis elküldtek volna, mert én nem tűrtem, hogy úgy beszéljenek velem, mint egy bűnözővel én az étterem vezetőt is helyreraktam ha túllőtt a célon...és ezt ugye kis hazánkban nem viselik el. Na, nem is jutottam feljebb az átlag dolgozónál :woohoo:

és most az ellenpélda:
Külföldön (és ez nem BRD ott még nem voltam mekiben) inni annyit ihattál amennyit akartál nem kellett fizetni érte. Viszont nincs ingyen szendvics, féláron megveheted. Az állomást én választottam és mivel látták hogy akarom csinálni és ügyes, gyors vagyok ezért nyomtak felfelé. Nem kellett egy segget sem kinyalnom azért, hogy jobb pozícióm legyen nem kellett megaláznom az újakat, hogy dicséretet kapjak fentről, elég volt dolgoznom! Mit lehet benne szeretni...sokan nem értik... Nem tudom...én imádtam külföldön a mekit, jó volt a csapat, sokat nevettünk, mindenki akart dolgozni nem hárult rád más baromsága miatt több meló, értékelték az igyekezeted és ha problémád volt azon voltak, hogy megoldódjon! Igaz mindennap fáradtan mentem haza, de mégis ez olyan jóérzésű fáradtság volt. Én szeretek pörögni, szeretek mindig csinálni valamit és a meki erre tökéletes volt. jah...és ott jó volt a fizu :cheer:
Remélem erre gondoltál és nem arra, hogy a szendvicsek elkészítéséről meséljek.... de elmondhatom ha érdekel :chuckle:
Sok sikert: H
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kristina

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #29126 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Köszönöm Gergő, hogy leírtad annak ellenére, hogy már ezt írták. Hidd el olvasgatok én vissza is de iszonyat adat van itt és a netem az borzalmas, sokszor perceket várok mire betölt egy oldalt és ha ezt beszorzod az olvasandó oldalakkal...hát bizony néha sírni tudnék! :D na ja és a keresés...tudom az én hibám, de borzalmas lassan tanulom ezt a számítástechnikát! :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #29127 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Heditta írta: Engem az érdekelne, h mennyi a fizu, mert DCT valami 450eu/hót emlegetett ...és ezt én elég kétkedve fogadom egész napos melóra Mert ha ennyi a havi bér napi 8 órában, akkor szarabb, mint Mo-on és ezt nehezen hiszem el .


Ne hidd! A vöm dolgozott igy mint egyetemista. Az ugyan igaz, hogy nem 20 napos munkahónapja volt de bizony keményen hajtották öket és akkor még csak 400 eurós volt a mostani 450-es lehetöség! Az biztos, hogy ha egész hónapban, három müszakozol a McDoofnál, akkor nem 450 eurót kapsz! A többi meg úgy megy ahogy Gergö írta: minden a szerzödésedtöl függ! Próbálj egyezkedni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!