Munka Németországban McDonald's

Több
11 éve 2 hónapja #29131 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Sziasztok!
Még annyit gyorsan kiegészítésnek hozzá teszek, mielőtt megkapom a fejmosást, hogy ez nem is igaz! Közel 100 étterem van Mo-on és én csak 2-ben dolgoztam! :dry: Tehát nem tartom kizártnak, sőt remélem, hogy van olyan étterem ahol nem ez ment! :huh: De ahol én voltam abban sajna ez ment az egyikben erőteljesen a másikban bújtatottan. Azóta persze változott a helyzet kicsit, mert rájöttek az étterem vezetők, hogy híre megy a viselkedésüknek (lévén kisváros, hiszen nem Pestről beszélek) és annyira nem álom munkahely így hamar elfogy az a réteg aki elviseli ezt a mentalitást és akkor dolgozhatnak ők! :lol: Ma már valamivel lágyabbak a viselkedést illetően de a többi nem hiszem, hogy változott. Szerencsére már nincs ebben részem :woohoo:
Üdv:H

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #29182 Írta: Lindi89
Lindi89 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

chat2006:
Én eddig csak a konyhán voltam, tehát arról tudok írni...annyit, tény h állandó "rohanás" van és nincs megállás. Sőt ha egy helyben ácsorogsz akkor rád szólnak h keress valamit amit csinálhatsz pl. tisztítsd le a sütőt vagy mosd fel a padlót...stb.
De összességében nem rossz. Kedvesek a kollégák, van aki már 14éve! ott dolgozik...
Inni lehet annyit amennyit csak akarsz, sőt sokszor szólnak h "nem akarsz pihenni és inni egy kicsit?". Kajáláskor annyi van h felírják h mit ettél, asszem fél áron számolják végül :)
A derekam teljesen kivan a műszak végére, de talán már kezdi megszokni (sajnos alap járaton nem jó).

Heditta:
A bérezés 2 féle képpen van. Van Minijob ami 450EUR/hó (ez sztem kb. havi 60óra munka), és van órabéres meló teljes vagy részmunkaidőben. Az órabér kezdőként bruttó 7,5 EUR ami a 3 hónap próbaidő után emelkedik (még nem tudom mennyivel)

Remélem tudtam nektek egy kicsit segíteni :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, nagyberci, Heditta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29769 Írta: Eryccca
Eryccca válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

DECOTEXT írta:

mutyikoma írta: Tudod, nekünk lombik gyerekeink vannak és másfél millió forint lett, mire megszülettek és ezt mind a tartalékból fizettük,
Bocs' de én ezt, luxusnak tartom, s ez nem olyan mint a megélhetési probléma! Az ilyen kiadások nem szükségesek. Enni, lakni viszont kell!


Na sajnos az ilyen válaszok miatt megy el az ember kedve...nem az volt a kérdés, hogy szerinted luxus-e, hogy minden áron családot és gyermeket szerettek volna, másnak "ingyen" megy ők vállalták ezt a megoldást, de csöppet sem ezt a luxust... Nem kioktatni kell az embereket, hogy eddig miért nem gyűjtöttek, képzeld itthon nem egy családnál fordul elő, hogy a fizetés kevesebb a kiadásnál, sőt még az akinek hitele nincs lehet, hogy mindent kifizetve meg tud élni, de nem tud gyűjteni. Ezek az emberek szeretnének a kicsivel jobb élet reményében elindulni, ahol remélhetőleg nem mínuszban jönnek ki hó végén,mint itthon a legtöbbek.
Ha kérdezett, írd meg a választ a kérdésre, de ne a múltját elemezgesd.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29770 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Eryccca írta: Na sajnos az ilyen válaszok miatt megy el az ember kedve...

No, és az ilyen hozzászólsáok hozzák meg a kedvet! ;) :chuckle:
Tudod Magyarországon mit látok? Középkort és sötétséget!!! Semmi baj azzal ha valakinek 1,5 millában van egy gyerek de arra már jó lenne ha nem lenne probléma, hogy ha valaki felhívja rá a figyelmet, hogy egyébként a felvázolt helyzetben luxusnak tűnik. Mi ezzel a probléma! Nem tetszik amit a tükörben látni? Keresni kell olyan közösséget ahol ettől csak elájulnak!
Van még tarsolyban egy nagyon aktuális témám. Embernek borzalmasan fáj a foga, dokihoz nem megy mert drága, ezrekért veszi az érzéstelenítő spray-t (lidocain) azt hiszem és mellette napi 2 liter kólát minimum!!! Meg áll az eszem! Probléma ha tükröt állítasz neki???? Valóban?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29771 Írta: Eryccca
Eryccca válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Gergoo írta:

Eryccca írta: Na sajnos az ilyen válaszok miatt megy el az ember kedve...

No, és az ilyen hozzászólsáok hozzák meg a kedvet! ;) :chuckle:
Tudod Magyarországon mit látok? Középkort és sötétséget!!! Semmi baj azzal ha valakinek 1,5 millában van egy gyerek de arra már jó lenne ha nem lenne probléma, hogy ha valaki felhívja rá a figyelmet, hogy egyébként a felvázolt helyzetben luxusnak tűnik. Mi ezzel a probléma! Nem tetszik amit a tükörben látni? Keresni kell olyan közösséget ahol ettől csak elájulnak!
Van még tarsolyban egy nagyon aktuális témám. Embernek borzalmasan fáj a foga, dokihoz nem megy mert drága, ezrekért veszi az érzéstelenítő spray-t (lidocain) azt hiszem és mellette napi 2 liter kólát minimum!!! Meg áll az eszem! Probléma ha tükröt állítasz neki???? Valóban?


Nem, én sem ezekre a dolgokra gondoltam. Tény, hogy nagyon sokan nem tudnak mérlegelni és sírnak, holott ha nem b*sznák el a pénzüket felesleges dolgokra és tisztában lennének a fontossági sorrenddel, akkor nem lennének akkora gondban,mint amibe saját magukat sodorják. Csak elég érdekesnek tűnt, hogy így válaszolt, egy ilyen fontos dologra, az az anyuka aki évekig jár orvoshoz és minden szenvedést kibír, hogy legyen gyereke, nem hiszem, hogy úgy gondolná, igen, teljesen igaza van,luxus volt ennyit költeni rá, amikor utána nehézkes a felnevelése is...Szóval szerintem teljesen más ha az embernek azért állítanak tükröt,mert nem képes gondolkodni, vagy egy ilyen helyzetben. Sokakat lehet oktatni az ügyben is, hogy miért vett fel devizahitelt, ám míg valaki nem volt az ő helyzetében,ne szidja és hordja le. Senki nem vár itt buksi simogatást minden hülyeségre, de azért a legtöbben akik itt olvasgatnak választ várnak 1-2 kérdésre és nem bíráskodást az eddigi döntésekért, hiszen valószínű azért akarnak váltani,mert rájöttek maguktól is, hogy a múltban valamit elrontottak és szeretnének változtatni az életükön.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29775 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Eryccca írta: Na sajnos az ilyen válaszok miatt megy el az ember kedve...nem az volt a kérdés, hogy szerinted luxus-e, hogy minden áron családot és gyermeket szerettek volna, másnak "ingyen" megy ők vállalták ezt a megoldást, de csöppet sem ezt a luxust...


Kedves Erycca! Te valamit nagyon félreértettél. Fuss neki mégegyszer! Nekem egyáltalán nem baj, ha valaki milliókért lombik babyt akar, vagy "kölcsön anyával" intézteti el, hogy legyen porontya! (Noha, a sok lelenc és állami gondozott gyerek száma viszonyában, nem tudom ez dijazni, mert lehet örökbefogadni is.) Nekem csak azzal van bajom, ha valaki ezt teszi , önként aztán panaszkodik hogy mennyi a kiadasa és milyen nehezen él meg! Ezért irtam, hogy luxus a szemeben, de egyértelmüen a magánügyed!
==============================

Eryccca írta: Nem kioktatni kell az embereket, hogy eddig miért nem gyűjtöttek, képzeld itthon nem egy családnál fordul elő, hogy a fizetés kevesebb a kiadásnál, sőt még az akinek hitele nincs lehet, hogy mindent kifizetve meg tud élni, de nem tud gyűjteni.


Nem oktat téged senki! Ez a véleményem! Hát persze, hogy sokan vannak ilyenek! Itt is a BRD-ben. Sokan a hidak alatt laknak. Itt is sok a bebukott hiteles és az eladósodott háztartás. Ez nem is kérdés, de azért abban biztos vagyok hogy valamit nagyon rosszúl csinálnak! Aztán ha valaki nem tud gyüjteni, s jól élni, akkor miért van 2 vagy több gyermeke? Milyen családtervezés ez? Milyen szülö az aki nyomorba szül? Nem az a célunk nekünk szülöknek, hogy a maximális jólétet és életet biztositsuk a gyerekeinknek?? (nekünk mindig is az volt s ezért jöttünk ki 1989-ben, s nem anyagi okokból!
==================================

Eryccca írta: Ezek az emberek szeretnének a kicsivel jobb élet reményében elindulni, ahol remélhetőleg nem mínuszban jönnek ki hó végén,mint itthon a legtöbbek. Ha kérdezett, írd meg a választ a kérdésre, de ne a múltját elemezgesd.


Bocsájtsd meg gyarólásom, hogy le mertem irni a saját véleményem! A múltját senkinek nem elemeztem, mert ezt nem is ismerem! A jelenét meg csak abból ami itt megjelenik! Legközelebb majd azt irom, amit hallani szeretnél! Azt meg engedd meg, hogy én döntsem el, hogy miröl irom le a véleményem. Akkor is ha senki nem kérdezett bennünket, lehet valamiröl kialakult véleményünk, pláne ha a tapasztalat az alapja! Ez a forum lényege: eszmecsere, véleménycsere! Továbra is azt mondom, hogy ha valaki milliókért akar gyereket, de ezt nem engedheti meg magának anyagilag, akkor az luxus! Utólag már ezen nem tudsz változtatni, ezért az ilyennek a vonzatát elöre kell elemezni! Az esetleges hátrányosabb anyagi helyzeteteket magatok okoztátok! Ebben kell most élnetek s erröl senki más nem tehet, tehát a panaszod az célt tévesztett!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!