Munka Németországban McDonald's

Több
11 éve 9 hónapja #21454 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Enci írta: Sziasztok!
Átolvastam a topikot és köszönet mindenkinek, hogy itt tényleg hasznos válaszokra lelhet az ember. Én is Meki felé kacsingatok, van nyelvtudásom is és jó kezdésnek gondolom. Viszont én egy ideje nem dolgozom ezért megszűnt az otthoni TB-m. Ebben az esetben akkor mit kell tennem? Mert így a Mitgliedbescheinigung des Krankenkasse igazolást sem tudom megkérni?? Van egy Eu-s tb kártyám, de ha jól tudom, ha otthon nincs fizetve akkor az sem érvényes??A gesundheitspass-t már elintéztem... :)
Köszönöm a segítségeteket!


Hali
Másik ötlet!
Ha van nyelvtudásod akkor keres szezonális munkát! pl szoba lány. Ez is jó alternatíva a kezdéshez és a pénz spóroláshoz.
Osztrákban van annyi hely vagy a Svájciaknál.
Előnyök sok van: -Adnak szállást és ellátást, illetve a keresett is jóval jobb mint a Mekiben.
Igaz 6 napot kell dolgozni egy héten. Svájcban 5nap. (átlag)

Állíts össze egy anyagot magadról és kezd el küldözgetni a szállodáknak.( ne foglalkozz vele, hogy melyik és hova.. "relatív") Kb egy hónap múlva kezdődik el a toborzás a téli szezonra ami dec. 1ével kezdődik és kb átlagosan 5 hónap a hossza.
Mindig keresnek új embereket mivel a keleti munkaerő jóval olcsóbb. A magyarokat nagy többségben szeretik is, mert dolgos.

Addig amíg otthon vagy érdemes fizetni az a havi összeget ami a TBt fedezi mivel ez mindig is JÓ!
Érdemes kötni egy baleseti biztosítást is ami egész Európában érvényes minden hol a világon. Ennek Negyed éves díja változó (sajátom 5200Ft kb) Ha valami van akkor csak haza küldöd a papírokat és csengetnek is. Jobb félni mint meg ijedni!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Enci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21457 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Nekem csak egy kérdésem lenne:
Mi ebben a McDonaldban annyira vonzó? A volt vőm dolgozott az egyetem alatt, közel 4 hónapig náluk! Állandó hőség, sok munka, müszakok váltása, leszakad a dereka, kevés fizetés. Igaz, kaját azt kapott dögivel, na de ez a perspektiva?? Vagy csak valamit nem értek?!?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21458 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

DECOTEXT írta: Nekem csak egy kérdésem lenne:
Mi ebben a McDonaldban annyira vonzó? A volt vőm dolgozott az egyetem alatt, közel 4 hónapig náluk! Állandó hőség, sok munka, müszakok váltása, leszakad a dereka, kevés fizetés. Igaz, kaját azt kapott dögivel, na de ez a perspektiva?? Vagy csak valamit nem értek?!?


Megsúgom.
Remény a kijutás felé! Könnyed bejutás. (ami nem garantált) .... ;)
Emlékszel az előző közvélemény felmérésre ami itt volt?....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21465 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

laolaj írta: Megsúgom.Remény a kijutás felé! Könnyed bejutás. (ami nem garantált) .... Emlékszel az előző közvélemény felmérésre ami itt volt?....

Szóval akkor ez olyan szervezés nélküli ugródeszka! Olyan hely ahova nem kell semmit vagy nagyon keveset tennie az illetőnek, aki ki akar jönni ide a BRD-be? Nos, ha valaki így indúl neki, akkor mire számít hosszú távon? Csodára? Szerintem sokkal jobb a több éves felkészülés és a gondos tevezés**! Így lényegesen tudjuk a költségeket és a rizikót csökkenteni!

** Nyelvtanulás, jó szakmák, indulótőke.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21528 Írta: mutyikoma
mutyikoma válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Lehet, hogy csak az én véleményemet tolmácsolom, de azért megosztom. :)
A mi kis családunk úgy áll jelenpillanatban anyagilag, hogy nem érünk rá sajnos éveket tervezgetni és várni... Tanulom a nyelvet, kb.két hónapja és augusztus végén megyek a gyerekekkel a férjem után. Ő egy évet tanulta a németet, mielőtt neki vágott a munkának. DE! Ez az egy év, amíg ITTHON NEM TALÁLT munkát, teljesen padlóra tett minket anyagilag, pedig nekem volt rendes munkám. ( azt azért hozzáteszem, hogy az az egy év amíg nem dolgozott, igazából dolgozott, vagyis hát be nem jelentett, alkalmi munkákat, pizzafutárkodás, stb... Pedig van szakmája, nem is buta gyerek, jól is dolgozik.... Mégse jött össze semmi... millió helyre elküldtük az önéletrajzát, minden ismerőst mozgósítottunk...) Szóval, azért vállalnak el szerintem szó szerint bármit, akár egy Mekit is az emberek, mert az ott megkeresett 800-1000 euró is jóval több, mint itthon ülni, és megölni egymás idegeit a pénz miatt. Én személy szerint azt gondolom, hogy ha már kinn leszek és a kőceim benn lesznek oviba, megpróbálom a Mekit. Nem kell azt véglegesnek tekinteni. Lehet mellette, SŐT KELL IS tanulni tovább a nyelvet, amíg be nem esik egy jobb munka. :) Sajnos ma itt a környékemen nem nagyon tudják elmondani a középosztálybeli fiatal gyerekes házasok, hogy mindkettőjüknek van állása és nem kell kapkodniuk, hogy nehogy elvigye a bank a házukat. :) Úgyhogy én megértem, hogy sokan gondolkoznak a Mekibe. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21536 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

mutyikoma írta: Én személy szerint azt gondolom, hogy ha már kinn leszek és a kőceim benn lesznek oviba, megpróbálom a Mekit. Nem kell azt véglegesnek tekinteni. Lehet mellette, SŐT KELL IS tanulni tovább a nyelvet, amíg be nem esik egy jobb munka. :) Sajnos ma itt a környékemen nem nagyon tudják elmondani a középosztálybeli fiatal gyerekes házasok, hogy mindkettőjüknek van állása és nem kell kapkodniuk, hogy nehogy elvigye a bank a házukat. :) Úgyhogy én megértem, hogy sokan gondolkoznak a Mekibe.


Miből szándékozod az ovodát és a megélhetést fizetni! Az McD jövedelmedből, miközben valahol laknod is kell és ha nem ott van a munkahelyed, ahol a lakásod, akkor még kocsi is kell! Én megértem az érvelésed, de amikor volt jó munkátok (mert voltak ilyen évek is ahogy mondod) akkor miért nem képeztetek semmilyen tartalékot? Félre ne érts!! Nem szemrehányás, hanem KÉRDÉS! Ezt csak azért mondom, mert mi is, (mondjuk a 80-as évek elejétől) semmi mással nem foglalkoztunk csak azzal, hogy hogyan lehetne biztossá tenni a jövőnket! Ma, akkor is elélünk még vagy 20 évig, (nem luxusban, de jól) ha egy fillértt sem kapunk, sem az államtól, sem sehonnan és mondjuk az utcára kerülünk! Én gyakran találkoztam olyannal (a haverom is így volt), hogy ha sok van akkor Kánaán (utazás, digitális kütyük, új kocsi, egyetem a gyereknek, nagyzolás) és szórja, aztán ha kevés van vagy nincs akkor baj van! Miért nem gondolnak az emerek a jövőre és hosszú távon a megélhetésre???

S ahogy látod, most nálad is megy a kapkodás, és "mindent elvállalsz" csak legyen 1000 euró ami, ha élesben megy, meglátod, hogy semmi ha itt kint élsz! Biztositások, kaja, kalás, rezsi, ovoda, stb...... Nekünk csak a lakbérünk 650 euró plusz rezsi (Együtt750/hó + évvégi ráfizetés) és nem luxus, II. emeleti tömblakás!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!