Munka Németországban McDonald's

Több
11 éve 9 hónapja #21551 Írta: mutyikoma
mutyikoma válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Nem tudtunk sajnos tartalékot képezni, mert a lakáshitelek elvittek mindent... Tudod, nekünk lombik gyerekeink vannak és másfél millió forint lett, mire megszülettek és ezt mind a tartalékból fizettük, közben meg meg kellett oldani a lakásproblémánkat, mert sajnos a szülőknél nem maradhattunk (egyéb okok miatt). Nos, én mindig takarékos asszonka voltam, ha lehet így mondani, de sajnos ez most kevés... Lombik program, temetés, kórházak, lakás felújítás (nem nagy dolog, nem luxus, hanem egyszerűen vizet kellett bevezetni, villanyhálózatot lecserélni, stb...) közben felmentek a jó kis CHF alapú hiteleink a duplájára és ebben a fene nagy biztonságban megszűntek sorban a munkahelyeink...
Lehet, hogy nem írtam, a férjem 1600 eurót keres, mellé jönnek a szociális juttatások és az én majdani fizum, így azért egy 3000 euró meglesz. Mi Passau környékén egy kis faluba fogunk lakni, a férjem helyben dolgozik és én is a környéken keresek majd munkát (4 Meki van, de van más lehetőség is, nem csak ez). Itt lehet 300-350-ért bérelni lakást, ami nem olyan nagyon sok. Tudom, hogy nem nagyon tudunk majd ebből sem sokat félretenni, de már megszoktam a spórolást. Csak legyen munkánk és fedél a fejünk felett. :) Értem én, hogy nem szemrehányás. :) Itthon azzal a fenenagy becsületes és rendes munkámmal, nem hazudok, kemény 90.000 forintot kerestem! Egy multicégnél eladói munkakörben a nem kevés munkámmal... Biztos vagyok benne, hogy a Meki nem egy álom munkahely, nagyon nehéz munka lehet, meleg, kapkodás, sok munka... De itthon is hasonló körülmények között dolgoztam. Ha lehet ilyet mondani abban reménykedek, mit reménykedek, AZÉRT TANULOK, hogy kinn egy pár év múlva én is félretudjak tenni... :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21553 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Ha 3000 Eurótok meg lesz, abból tuti tudsz félre tenni, nem keveset.
Passau mellett, 2000 Euróból bőven ki kell jönnötök (főleg ha nem nagy lábon éltek), ebben biztos vagyok. Sőt...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mutyikoma

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #29022 Írta: Lindi89
Lindi89 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Sziasztok!

Március 1-től Mekiben dolgozom és szeretném megkérdezni, hogy (olyantól, aki dolgozott már Mekiben) mi az az idő a munkába állástól amíg nem lehet szabadságra menni és utána mennyi szabadság jár egy évben??
Annyiból nagyon korrektek, hogy ha egy napos valami elintézendőm van akkor 1hétre előre fel kell írnom és akkor aznapra nem leszek beosztva :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #29023 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

mutyikoma írta: Tudod, nekünk lombik gyerekeink vannak és másfél millió forint lett, mire megszülettek és ezt mind a tartalékból fizettük,
Bocs' de én ezt, luxusnak tartom, s ez nem olyan mint a megélhetési probléma! Az ilyen kiadások nem szükségesek. Enni, lakni viszont kell!
==============================================

...közben felmentek a jó kis CHF alapú hiteleink a duplájára és ebben a fene nagy biztonságban megszűntek sorban a munkahelyeink...

Hát nem tudom hogyan fogalmazzak, mert itt egyre többen érzékenykednek! Szóval a hiteled nem ment fel a duplájára, hanem a törlesztésed emelkedett amit a felvett deviza hiteledre kellett havonta kiperkálni! Ennek pedig a forint árfolyam s a kamatszámítás változása volt az oka ami előrelátható volt! (A bankok eleve beleírták a szerződésbe, hogy fenntartják a jogot a piaci változások következtében beállt változások kompenzálására az átértékelés jogát! Ezt a hitelesek aláírták!! Ne is haragudj, de ki mondta azt nektek, hogy Mo.- biztosnságosabb mint bármelyik nyugati állam? A rendszerváltás kapitalizmus csinált. Ezt akarta a tömeg, a nép! S mint ilyen, a profit a lényeg! Ezért a munkahelyek bizonytalanok lettek pláne a magyar termelékenység viszonyában!
====================================

Lehet, hogy nem írtam, a férjem 1600 eurót keres, mellé jönnek a szociális juttatások és az én majdani fizum, így azért egy 3000 euró meglesz. Mi Passau környékén egy kis faluba fogunk lakni, a férjem helyben dolgozik és én is a környéken keresek majd munkát (4 Meki van, de van más lehetőség is, nem csak ez). Itt lehet 300-350-ért bérelni lakást, ami nem olyan nagyon sok. Tudom, hogy nem nagyon tudunk majd ebből sem sokat félretenni, de már megszoktam a spórolást. Csak legyen munkánk és fedél a fejünk felett.
Ha ez így összejön akkor szuper! Remélem itt most a nettó keresetről beszéltél!
Ha ennyi lesz, abból jól meg tudtok élni, pláne ha ilyen olcsó lakást találtok!
:wasntme:
================================================

Itthon azzal a fenenagy becsületes és rendes munkámmal, nem hazudok, kemény 90.000 forintot kerestem! Egy multicégnél eladói munkakörben a nem kevés munkámmal...
Ne is haragudj, de mint eladó ez a bér nem rossz! Ez a mai árfolyamon 303 euró (Mo-on). Gondolj csak bele, hogy itt a McDoofnál sokan 450 euróért dolgoznak egész hónapot, s ez itt a BRD, s nem magyar árak vannak! =================================================


Biztos vagyok benne, hogy a Meki nem egy álom munkahely, nagyon nehéz munka lehet, meleg, kapkodás, sok munka... De itthon is hasonló körülmények között dolgoztam. Ha lehet ilyet mondani abban reménykedek, mit reménykedek, AZÉRT TANULOK, hogy kinn egy pár év múlva én is félretudjak tenni...
Ha ahogy írod, kettőtöknek 3000 nettója összejön, akkor jól fogtok élni,
csak én nem nagyon hiszem, hogy ennyi lesz a keresetetek! SOK SIKERT!


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #29024 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Lindi89 írta: Sziasztok!Március 1-től Mekiben dolgozom és szeretném megkérdezni, hogy (olyantól, aki dolgozott már Mekiben) mi az az idő a munkába állástól amíg nem lehet szabadságra menni és utána mennyi szabadság jár egy évben??Annyiból nagyon korrektek, hogy ha egy napos valami elintézendőm van akkor 1hétre előre fel kell írnom és akkor aznapra nem leszek beosztva

A törvényes az 25 nap / év a ( 8. Januar 1963 - BGBl. S. 2 ) < törvény alapján! Ez azonban amolyan rágógumi mert a tarifa megegyezések alapján lehet más határozat is. (Pl más a részmunkaidő esetén is) Rendszerint a cégek 30 napot adnak, az az felkerekítik. (Sajnos a McDoofnál nem tudom, hogy mennyi, de nem lehet 25 napnál kevesebb ha teljes munkaidőben dolgozol!) Szabadságot elvileg a próbaidő után kérhetsz! Ez 3-6 hónap, s szintén cégtől függ, de kezdetben (első évben) csak a ledolgozott hónapok után számolják a kivehető napokat. (Durván 2 nap/hó) Itt is azonban cégtől függ! Van ahol flexibilisebbek és kiadják az évit, csak ha idő előtt elmész, a végén levonják!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #29046 Írta: Lindi89
Lindi89 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Köszönöm DECOTEXT a gyors választ.
Akkor elkezdek lélekben felkészülni h lehet h fél évig nincs hazamenetel...amit kaptam szerződést az konkrétan 2013 márc. 01-től 2013. augusztus 31-ig szól, gondolom az előbb említett 3-6hónapos próbaidő miatt.... :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!