Munka Németországban McDonald's

Több
11 éve 10 hónapja #20845 Írta: Ludwigsburg
Ludwigsburg válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Igen, a legutóbbi hozzászólásokkal mind egyetértek, noha még nem sikerült kijutnom, elindulnom, most pont lehet, hogy egy német nyelvterületi lehetőséget azért nem kapok meg, mert akit előttem protezsáltak kedves honfitárs trükközött, és már nem is dolgozik az adott cégnél. A forumban nagyon jó és értelmes hozzászólások vannak, és más forrásokból is hasonló információkhoz jutni! (Bolgár, stb. téma, pl. idehaza mintha a korábbi idény mezőgazdasági munkás hírdetések is emiatt csappantak ovlna meg..) jelenleg pl. Ukrajnából is mennek ki agrármunkára, hivatalosan szakmai gyakorlatra kertészek...
Ja és én diplomás emberként elvállaltam volna ezt a rakodói munkát simán, ha ott lettem volna a lehetőségnél. (A kétkedőknek írom, hogy nem nagyon honosítható a végzettségem, amit meg úgymond értelmiségi éthosz alapján elképzelnék, ahhoz többéves felkészülés, alapozás szükséges.) Reméllem hogy ezzel a hozzám hasonló felkészülésben lévőknek segítettem a realitások talaján maradni. Kicsit olyan ez, mint amikor valaki azért sértődött meg, mert londonban mosogatói állásba szereztek volna neki protekciót.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bogyo
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21069 Írta: bogyo
bogyo válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia! Tudnal nekem valami infot mcdonaldsrol nemetorszagban,hogy viselkednek ott az emberrel,szallas mien,stb... koszi. mert jovo heten megyek oda dolgozni,de mar egy ideg vagyok

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bebetty
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #21387 Írta: Bebetty
Bebetty válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Bocsánat , hogy csak így rád írok, de látom van tapasztalatod.
Milyen nyelvtudással vesznek fel a mc donald-ba?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 10 hónapja #21404 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Milyen nyelvtudással vesznek fel a mc donald-ba?


Először is megtudj írni egy használható életrajzot/ aztán megfelelj a felvételi elbeszélgetésen ;) / megértsd amit neked mondanak, és válaszolni tudjál rá/ te is kérdezni tudj/ nagyvonalakban megértsd a munkaszerződésed, stb..
Nulla nyelvtudással nem ajánlatos az elhelyezkedés még takarítóként sem! :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Bebetty

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21406 Írta: kelemen73
kelemen73 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia!

Mikor én jelentkeztem, akkor én a Meki honlapján keresztül küldtem el a jelentkezésemet és utána telefonon kerestek. Tehát nem árt ha beszélsz annyira németül, hogy egy telefonbeszélgetést le tudj bonyolítani (bár én a biztonság kedvéért kértem, hogy e-mailben is küldje már el a címet, nevet, telszámot).
Nálunk a konyhán vannak olyanok, akik éppen csak beszélnek németül, bár itt elég sok bolgár és román dolgozik és ők kisegítik egymást. Most a nyári szünetre is jött egy testvérpár, ahol a fiatalabb lány nem beszél németül (tesója nem győz szaladozni hozzá).
Tehát nálunk nem annyira fontos a konyhán, meg a lobby-ban takarítónak sem, de lehet ezt is Mekije válogatja.
A szállásról meg annyit, hogy ha magad erejéből mész ki és magad jelentkezel, akkor nem adnak szállást és nem is fizetnek semmit. Ja, és teljes munkaidőben, csak nappali műszakkal is meg lehet keresni a nettó 1000 EUR-t.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, Bebetty

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21451 Írta: Enci
Enci válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Sziasztok!
Átolvastam a topikot és köszönet mindenkinek, hogy itt tényleg hasznos válaszokra lelhet az ember. Én is Meki felé kacsingatok, van nyelvtudásom is és jó kezdésnek gondolom. Viszont én egy ideje nem dolgozom ezért megszűnt az otthoni TB-m. Ebben az esetben akkor mit kell tennem? Mert így a Mitgliedbescheinigung des Krankenkasse igazolást sem tudom megkérni?? Van egy Eu-s tb kártyám, de ha jól tudom, ha otthon nincs fizetve akkor az sem érvényes??A gesundheitspass-t már elintéztem... :)
Köszönöm a segítségeteket!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!