Munka Németországban McDonald's

  • siglaag
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #16042 Írta: siglaag
siglaag válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

kelemen73 írta: Kedves Numma!

Én decemberben a Meki oldalán jelentkeztem, és másnap felhívott egy hölgy telefonon, hogy megkapta a jelentkezésemet, kérdezte mikor tudnék elmenni egy elbeszélgetésre. Megállapodtunk a következő hét hétfőben, majd küldött egy mailt, hogy kit keressek és mi a pontos cím, ahova menni kell. Mikor köv. hétfőn elmentem, már ott megmondták, hogy felvettek.
Én mondtam hogy csak februártól tudok kezdeni, de ez nem volt gond.
Azokat a dolgokat kellett beszereznem, amit a múltkor leírtam.
Mindent el tudtam volna intézni 1-2 nap alatt, ha Mo-n nem 30 nap alatt intézik a biztosítás megkötéséhez szükséges igazolást. Így a Krankenkassánál csak egy "jelentkezési lapot" töltöttünk ki, és mikor februárban kijöttem, akkor kaptam meg az igazolást.
Üdv. Eszter


Sziasztok!

Hétfőn megyek állásinterjúra, de csupán egy német telefonszámmal rendelkezem, meg persze a magyarországi irataimmal....kérdéseim:
Mindenkinek kell Magyarországról igazolás a biztosítás megkötéséhez?
Az egészségbiztosítási pénztárat kell felhívni, vagy igényelni?
Ezek után a többi beszerzése tényleg 1-2 nap alatt megvan?

Előre is köszönöm a választ!
Mindenjót!
üdv, Gergő

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #16063 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Elvileg végig nyálaztam az összes oldalt,de nem találtam a válaszom.
Az mc ad valami útiköltség térítést?
22 km-re lakom a munkahelyemtől.
A szerződés folyamatban csak elfelejtettem ezt megkérdezni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 hónapja #16064 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia Tony, a válasz egyértelmű: NEM! Nincs útiköltség térítés. Csak ha jövő évben adózol, akkor kaphatsz vissza, de ott még a kerékpárral megtett utat is beszámítják.
Szóval magad uram, ha...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #16162 Írta: Eszti86
Eszti86 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Sziasztok Szeretnek kimenni dolgozni Mekibe.Nem tudnatok abban segiteni hogy pontosan hol lehet jelentkezni az allasra,mert neztem az itthoni honlapot de nem lattam semmit ami kulfoldivel lenne kapcsolatos nem kozvetiteses.Koszonom Eszti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szemenyei
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete - 12 éve 1 hete #19034 Írta: szemenyei
szemenyei válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Sziasztok. Találkoztam ezen az oldalon is a hirdetéssel. Nos, én is megpróbáltam. Senkit sem szeretnék befolyásolni, a tényeket írom le. Valóban 7,50-es bruttó az órabér. Ez nettóban kb. 5,50 eurora jön ki. A szerződés Teilzeitban köttetik. A szállás. Szép, modern, azonban 1 tusoló van, 2 WC (azon városban ahol én is voltam, Francia határ mellett) - amiből az egyik nem igen műkszik. Az orvosi vizsgálatot magad fizeted, ami 20 vagy 32 euro. Az első fizuig ha nincs pénzed, éhenhalsz. Az étkezés: ha nem eszed le, akkor nem kapod meg azt a pénzt. 14 napon belül a Finanzamttól be kell szerezned és a cégnél le kell adnod az iratot, h.melyik adósávba tartozol. Ha ezzel késel, akkor pénzbünti van, nem kevés. Ezt jó ha tudod! Szállást - s ez a magánvéleményem - jobb ha magad keresel, vagy még jobb ha többen összefogtok! Ugyanis a szállásktg. és egyebek levonása után nem sok pénzed marad, főképpen ha gyűjteni is szeretnél.
Mindenképpen ragaszkodj ahhoz a munkahelyhez, ami a szállásod településén van. A közvetítő is ott dolgozik, no komment.
Mi 8-an voltunk március végén, mára 1 fő maradt, a közvetítő. Felmondáskor sem a pénzem, sem a papírjaim nem kaptam meg, utóbbira még mindig várok.
Tévedés ne essék, nem lehúzni akarom a céget, azonban csak olyan embereknek ajánlom, akik minimális pénz mellett is nagyon kitartóak, német nyelvtudással. Szerintem - s ez ismét csak magánvélemény - magasabb bérért is találsz munkát Németországban.
Megpróbáltam, köszönöm a lehetőséget a Mekinek, de...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 napja #19086 Írta: Hiszti
Hiszti válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Nem jelent be csak 400 euroval? de 8 órában dolgoztat? Vagy hogy érted azt, hogy Teilzeit?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!