Munka Németországban McDonald's

Több
12 éve 5 hónapja #10504 Írta: kelemen73
kelemen73 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia Maya!

Bár tudom hogy már nem mekizel, de talán tudsz válaszolni a kérdésemre.
A múlt héten a Meki oldalán jelentkeztem állásra, még aznap kaptam e-mailt, hogy megkapták a jelentkezésem. Másnap hívott egy hölgy, hogy tetszett a Lebenslauf-om és mikor tudnék elmenni egy személyes találkozóra. Pont kinn vagyok a páromnál, tehát ez nem volt gond. Küldött egy mail-t hogy mikor és kit keressek. Az interjú ma volt.
Egy korábbi hozzászólásodban ezt írtad: "A személyes elbeszélgetés után elküldenek az irodájukba, és megcsinálják a komplett felvételt."
Na most, ha én jól értettem - bár a németemen azért még van rendesen csiszolni való -, abban maradtunk, hogy jövő év február 2-án (csak akkor tudok kezdeni, de ez benne volt a jelentkezésemben is) 10 órára menjek vissza, vigyek egy csomó papírt (adókártya, bankszla.szám, eü.igazolás, TB szám, útlevélmásolat...stb) meg fekete kényelmes cipőt. Ha valami miatt (pl.lakásbérlés) hamarabb kellene a szerződés, azt januárban is meg tudjuk már írni. Persze beszéltünk a bérről, hogy teljes munkaidőben vagy részmunkaidőben akarok-e dolgozni.
De szó sem volt arról, hogy még mennem kellene máshova, vagy lesz még egy kör a felvételhez. Most már kezdek kicsit izgulni, mert ahogy itt olvastam a hozzászólásokat, sehol nem történtek ilyen gyorsan a dolgok. Remélem semmit nem értettem félre.
Kérlek nyugtass meg, vagy világosíts fel, hogy is mennek/mentek a dolgok nálatok.
Segítségedet előre is köszönöm és a sok hasznos hozzászólásodat is:)
Eszter
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 5 hónapja #10508 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia Kelemen,

abban biztos lehetsz, hogy fel vagy véve. B)
Nem egy álom meló, de kezdetnek tökéletes(eljárhatsz mellette iskolába). A szerződést akkor fogjátok megírni, ha újból kijössz (gondolom visszamégy M.o.-ra karácsonyra).
De a Gesundheitszeugnis elintézését nem úszod meg. Anélkül nincs engedélyezve a munkaállás. Érdeklődjetek a neten, meg Frankfurtban személyesen. Hátha már az idén elintézed. ;)
Egyelőre muszály lesz a párod lakásába bejelentkezned.
Üdv Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kelemen73

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10513 Írta: chat2006
chat2006 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Másfél hónapja hogy elkezdtem tanulni a németet, és úgy érzem elég jól megy, ezért úgy döntöttem szeretném már kinnt tanulni a nyelvet!
Azt szeretném kérdezni, hogy ha pl. jelentkezek a McDonaldos munkára akkor ha felhívnak gondolom németül fognak felhívni viszont ott még nem jár a német nyelvtudásom hogy eltudjak vele beszélgetni! De szeretnék kimenni és akár mindenféle munkát elvállalnék!
Tudtok ebben segíteni vagy tanácsot adni?
Előre is köszönöm szépen!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10514 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Segítek illetve adok tanácsot, hiszen csak egyet lehet tanácsolni: tanuld a nyelvet. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10537 Írta: kelemen73
kelemen73 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Kedves Maya!
Köszönöm szépen a gyors választ, megnyugtattál. A papírokat januárban tudom elintézni, akkor még jövök ki 15-ig, utána muszáj visszamennem lezárni az otthoni dolgokat.
Még egy (de az jó hosszú :) ) kérdésem lenne: a krankenkasse-s Mitgliedbescheinigungot-t is el tudom intézni hamarabb (én jan.31-ig otthon biztosított leszek), meg a Sozialversicherungsnummert is kikérhetem, illetve azt jól tudom, hogy Lohnsteuerkarte-t lehet hamarabb kérni (nem kell megvárni a munkába állást?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 5 hónapja #10545 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia Eszter :) (Mostmár tudom a neved)

Válaszolnék, de nem tudok, mert én annak idején az AFSZ-en keresztül jöttem ki(2005től), így nekem mindent elintézett a Magyar-, és a Német állam, meg a munkaadóm egymás között.
Nekem annyi dolgom volt, hogy beadjam az önéletrajzomat a Szeszgyár utcában az AFSZ-nél, majd amikor volt állás, akkor jött a telefon, hogy ezt és azt a számot tárcsázzam Németben, ennyit fizetnek, és ekkor lehet kezdeni. Szóval telefonáltam és egy hét múlva pakoltam, mert volt munka.. :silly:
A szerződést megkaptam Pesten, az adószámot meg ilyesmit meg mind elintézték helyettem.
Ezért mondtam, hogy igencsak jó dolog az a NFSZ (Nemzeti Foglalkoztatási Szövetség)vagy régi nevén AFSZ ( www.afsz.hu az emailcím megmaradt)
De aki hülye, az perkálja a 10ezreket a mindenféle közvetítőknél feleslegesen!!! :woohoo:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kelemen73

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!