Zeitkonto - munkaidő számla

  • Smartis
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja - 12 éve 8 hónapja #2880 Írta: Smartis
Zeitkonto - munkaidő számla téma létrehozva Smartis által

Sziasztok!
Personal service arbeitsvermittlung. Egyelőre ilyen personal szervizes rabszolga kereskedőnél sikerült elhelyezkednem Frankfurtban de nem értem mi a helyzet a
túlórákkal mert sajna nem értem a nyelvet még jól és hiába bujtam a netet is. Nem értem mi van ha heti 35 óránál több van, akkor az mien zeitkonto-ra megy? Ahhoz mi kell pontosan és az a többlet hogyan lesz kifizetve?
Előre is köszönöm ha van valakinek infója erről.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6706 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Smartis írta: Sziasztok!
Personal service arbeitsvermittlung. Egyelőre ilyen personal szervizes rabszolga kereskedőnél sikerült elhelyezkednem Frankfurtban de nem értem mi a helyzet a
túlórákkal mert sajna nem értem a nyelvet még jól és hiába bujtam a netet is. Nem értem mi van ha heti 35 óránál több van, akkor az mien zeitkonto-ra megy? Ahhoz mi kell pontosan és az a többlet hogyan lesz kifizetve?
Előre is köszönöm ha van valakinek infója erről.


Sehogy nem lesz kifizetve! Az én munkahelyemen sem fizetik Ezzel megtakaritják egyben a pótlékokat is. A "Zeitkonto" az az "munkaidő számla" az úgy működik (s nem csak ilyen munkarő kereskedőnél), hogy van lehetőséget pl. plusz 100 és minusz 100 órára. Ha nincs munka hazaküldenek (lecsúsztatod a pluszt vagy minuszod lesz) ha van sok munka túlórázhatsz (vagy ledolgozod a minuszt)!

Én nem ilyen cégnél dolgozom mint Te, de szerintem ez jó dolog! A pótlékoknál amúgy is elvinne az adó sokat, s ha kfizetnék csak egy töredéke maradna! Igy viszont a 30 nap évi szabi mellett sokszor 1 hónapnyi szabadnap is összejön pluszban amit hozzácsapok a szabimhoz s jól kipihenem magam!! Kifizetésre nincs esélyed, ha aláirtad a szerződést. Úgy emlékszem, hogy felmondás esetén van valamilyen lehetőség, de ez nem bizos!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 8 hónapja #6720 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Nem egyedi eset, ez megy a halat eladó étterem-boltnál is.
( A nevét nem írom, egyértelmű azoknak, akik itt élnek. )
Amikor sok munka van, maradni kell, ha kevesebb, akkor haza lehet menni. De szerintem nincs ember, aki nem menne vígan haza 1-2 órával hamarabb..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6724 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Maya írta: Nem egyedi eset, ez megy a halat eladó étterem-boltnál is.
( A nevét nem írom, egyértelmű azoknak, akik itt élnek. )
Amikor sok munka van, maradni kell, ha kevesebb, akkor haza lehet menni. De szerintem nincs ember, aki nem menne vígan haza 1-2 órával hamarabb..


De van, én! Mivel nekem a bérem mindig ugyan annyi, így én szivesen maradok tovább, ezzel növelve a pluszóráim számát. Nekem 30 nap szabim van. Ez 6 hét szabadság ha egyben adnák ki! Tavaj 2,5 hónaig tudtam szabikon lenni teljes (13 havi) bérezés mellett!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8216 Írta: nap59
nap59 válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Sziasztok! Tudtok e segíteni a kérdésembe?

Itt Németországban ha valaki alkalmazott köteles e a munkaadó szerződést írni?
Megteheti e a munkaadó hogy a szabadságot nem adja ki, de ki se fizeti?
Dolgoztathat e valakivel napi 10- 13 órát? A normál óraszám fölött dolgozott időt ki kell e fizetnie vagy ki kell adnia?
Hány nap szabad nap jár egy héten?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8221 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

nap59 írta: Sziasztok! Tudtok e segíteni a kérdésembe?

1Itt Németországban ha valaki alkalmazott köteles e a munkaadó szerződést írni? 2Megteheti e a munkaadó hogy a szabadságot nem adja ki, de ki se fizeti?
3Dolgoztathat e valakivel napi 10- 13 órát?
4A normál óraszám fölött dolgozott időt ki kell e fizetnie vagy ki kell adnia?
5Hány nap szabad nap jár egy héten?

Kedves Nap59!
A kérdéseid annyira széles sávon mozognak hogy nem nagyon lehet megválaszolni! Ami biztos az az hogy mindet megteheti, csak nem minden törvényes.

Sorjában:
1./ Az attól függ, hogy mire alkalmaz. A megfogalmazás paradox. Ha alkalmazotti státuszod van akkor van szerződésed, különben nem vagy alklamazott. (Alkalmi munkáknál nem öteles szerződést adni.)
2./ Megteheti, de ez tudtommal ez törvénytelen.(Ha feketén dolgozol akkor van ilyen, de semmi esélyed!)
3./ Igen. Dolgoztathat ennyit is! Szerződéstől is függhet! (Auftragslage)
4./ Igen. Vagy kifizeti túlórában vagy "Zeitkonto"-ra gyüjti és kiadja, de megszabhatja, hogy mikor vedd ki. (Auftragslage) Pótlékokat sem köteles adni. Ha feketén dolgozol semmi esélyed!
5. Nem jár! Adható. Szerződéstől függ. Vannak munkahelyek ahol fél évig nincs szabadnap és szabadság, majd fél évig fizetett alapbér mellett otthon maradhasz. (Vagy: a mezőgazdaságban aratáskor látástól vakulásig megy a munka, a termény nem vár, s minden az időjárástól függ....)


Szóval ezekből is láthatod, hogy nem könnyű a válasz pláne, hogy nincs semmilyen információnk a munkahelyedről!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!