Zeitkonto - munkaidő számla

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8790 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Szia Decotext!
Annyiszor leirtad mar, hogy mennyi a bruttod, es milyen keves marad belöle.....
Ugyanakkor azt nem irtad le, hogy alakul ez a felesegednel. Valoszinünek tartom, hogy ö van jobb adocsoportban, mert ugy eri meg jobban a csaladnak. Akkor viszont minek a sirankozas?
Ha tevednek, elnezest kerek..de ugy tudom, ezt igy szoktak csinalni hazasparoknal,
Nekünk sajnos nincs ilyen, igy mindketten rossz adocsoportban vagyunk a parommal, mert nem vagyunk összehazasodva.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8791 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Szia Ambrusch, szia Decotext!
Nagyon igazatok van szerintem is. Alapvetö a pontos megjelenes, a szorgalmas munka. A munkahely szerintem sem jotekonysagi intezmeny. Csak munkabollehet megelni....legalabbis nekem eddigi eletemben csak igy sikerült. Viszont kemeny munkaval el lehet erni a kitüzött celokat - de fontos, hogy azok realisak legyenek.
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8801 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Eva10 írta: Szia Decotext!Annyiszor leirtad mar, hogy mennyi a bruttod, es milyen keves marad belöle.....Ugyanakkor azt nem irtad le, hogy alakul ez a felesegednel. Valoszinünek tartom, hogy ö van jobb adocsoportban, mert ugy eri meg jobban a csaladnak. Akkor viszont minek a sirankozas?Ha tevednek, elnezest kerek..de ugy tudom, ezt igy szoktak csinalni hazasparoknal,Nekünk sajnos nincs ilyen, igy mindketten rossz adocsoportban vagyunk a parommal, mert nem vagyunk összehazasodva.szia:Eva

Ha figyelmesen olvastál, akkor észrevehetted, hogy én egyszer nem siránkoztam. Igen, jól látod! A nejem nettója több mint az én bruttóm! Mégis "duplánkeresőnek" számítunk, holott mindent duplán is fizetünk be! Ami nagyon bántja a csőrömet, hogy ha netán az utcára kerülünk, akkor rövid időn belül (1-2 év) ugyan ott végezzük a politika miatt, ahol a Harz 4-es tömeg ma van! Ők soha semmit nem fizettek be, mi meg idestova 23. éve a maximális elvonással élünk meg! Igy hálálja meg majd a társadalom, hogy becsületesen dolgoztál évtizedekig! (Ez mennyivel jobb mint otthon??) Pontosan ezért nem tartom fairnek, az elvonásom magasságát! (Egy másik topicban itt, azt is leirtam, hogy mi anyagilag a német átlag felett vagyunk. Miért sírnék??
A fizetésemről Gergőnek írtam. Ő kérdezte itt valakitől, hogy hány a mennyi és én arra válaszoltam, hogy az adócsoporttól függ! Ezt nem kell mindjárt dicsekvésnek vagy kérkedésnek venni! Ennyi és kesz! Racionális tények!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8805 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Habár még csak 3 hónapja vagyok itt, azért már elég sok tapasztalatom van. Akár hiszitek akár nem, azokon a munkaterületeken, amit a németek már nem szívesen csinálnak, bizony előfordultak extrem esetek is. Volt olyan, hogy az egyik srác, aki szintén a cégnél dolgozik, Münchenben már nem volt kedve péntek délután 3 !!! óra után dolgozni, azt hazudta a munkavezetőnek, hogy be kell érnünk 8-ig a munkahelyre. Az felhívta a munkahelyünket, és lebukott. Ezek után még ki sem rúgták, sőt komolyabban nem szankcionálták.
Én azért kaptam jó munkahelyet (ahova kihelyeztek), mert kifejezetten kilógok az átlagból. Megbízhatósággalm pontossággal, ás azzal, hogy rám számítani lehet. A személyzetis szó szerint azt mondta " én vagyok az egyetlen akivel mindenki meg van max. elégedve a cégnél és a partner is akihez kihelyeztek. És semmi különöset nem teszek, pontosan olyan lelkiismeretesen dolgozom mint azt otthon tettem.
Nekem a fizetésem a következőképpen áll össze.

150*7,79=1168,5 ez a brutto adó alap
napi 15 euro utik ktg térítés ( ez adómentes)
napi 3 euro kaja hozzájárulás ( ez három hónapig adómentes)
22*18=396
Az 1168-nak kb. 770 a nettoja + 396= kb 1270
Persze, ha szabin vagyok, vagy csúsztatok, akkor kevesebb, mert a 18 eurot csak munkanapokra kapom. De ha belegondoltok, hogy ezt havi 150 óra munka idővel keresem!!! A többi megy a Zeitbankba.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8806 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Szia Decotext!
Nem vettem kerkedesnak, se dicsekvesnek. Nem is az szerintem. De informacio, oigy mennyi lesz a többöl.
Erdemes utananezni, hogy mit tudtok esetleg meg elszamolni, levonni az adoalapbol. Nem tudom, a nejed vallalkozo-e vagy alkalmazott. Ha alkalmazott, nem nagyon ismerem a lehetösegeket, de vallalkozokent eleg sok minden leirhato. Biztosan en sem tudok sok mindent, de ami eszembe jut, megkerdezem a Steuerberatert, es vannak lehetösegek. Persze adozni is kell rendesen, anelkül nem megy.
Pl nekem is egy kollega mondta, hogy ha masszazst veszek igenybe, irassam fel a haziorvossal, es a recepttel es a szamlaval együtt egeszsegmegörzes cimen levonhato az adoalapbol. Biztos van ennek is felsö hatara, de ha barmivel csökkenteni lehet az adoalapot, az csak jo. Megkerdeztük a Steuerberatert,es megy a dolog.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8812 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Ambrusch írta: ....napi 15 euro utik ktg térítés ( ez adómentes) ......

Milyen munkahely ez és hol van? Németországban dolgozol?

Nos, itt nekünk soha nem adtak még utiköltség téritést! Az egyetlen ami van az az, ha 20 km-nél távolabbról jársz be, akkor a külömbözet után (X km a lakásodig) az adóalapodból 25c/km levonhatsz, de csak egy utat (nem oda vissza)! Én 6 km-re járok be nekem semmi nem jár, de van olyan aki 150 km/nap az utja (75-75) de semmit nem kap csak ez az évvégi adóbevallásos kis kedvezménye van! Tudtommal ez a törvény!

Valamiből kimaradtam?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!