Zeitkonto - munkaidő számla

Több
10 éve 3 hónapja #34930 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Ahány cég, annyi szokás :laugh:, de: A "leszarják" esete benne kell, hogy legyen a szerzödésedben. Kifizetni nagyon nem szeretik, általában csak akkor müködik, ha a túlórát elözetesen, konkrét céllal rendelik el és egyúttal rendelkeznek arról is, hogy az ki lesz fizetve. A legáltalánosabb, hogy bár átviheted a következö évre (de legtöbbször maximált óraszámot!), viszont inkább "kötelezöen" kivetetik veled szabadnapként. Akár így van-akár úgy, erröl tartalmaznia kell valamit a szerzödésednek.Nekem könnyü dolgom van, mert ez áll benne: "túlóra nem létezik" :hyper: Viszont ehhez jár egy olyan szerzödés (és föleg fizu), ami mellet óranyilvántartást sem kell vezetni, tehát "túlóra" tényleg nem létezik. Elsö blikkre ez király helyzet is lehetne, de annyira azért nem az: ha nem hozod az elvárást (tökmindegy hány óra ráfordítással), akkor hamar elbúcsúznak az embertöl....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34932 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Annyira "Ahány cég, annyi szokás", hogy olyan is van amikor egyszerűen semmi nem történik a munkaidő számlával csak azért mert mondjuk már 2014 van és nem 2013. Teljes mértékben szerződésfüggő. Egyeztess a munkáltatóval!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #34935 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Érdekességként leirom, hogy nálnuk 100 plusz és 100 minusz lehet. Ha kevés, vagy nincs munka haza küldenek, s nö a minuszod amit majd Te fogsz ledolgozni. Ha sok a meló ledolgozod a minuszt, s nö a pluszod. Ezt igényre is kiadják ha kéred, pl. szabi meghosszabbitása. Viszont soha nem köteleznek a túlórára. A fönök a következöt mondja: "felnött emberek vagyunk s mindenkinek magának kell tudnia hogy a munka meilyen sürgös s mennyit kell pluszban dolgozni hogy mindent idöben teljesitsünk!" Ez a legtöbbünknél jó húzóerö, de van aki szombaton soha nem jön be, inkább marad 10-12 órát hétfötöl péntekig. Van azonban olyan kolega is aki soha nem túlórázik... nos az ilyeneket elöbb utóbb leépitik s nem annyira elnézöek velük mint azokkal akik aktivak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34937 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Mondjuk leépítés kérdésében szokszor sajnos nem az játszik szerepet, ki mennyit túlórázik...Inkább, hogy ki valakinek a valakije, ott dolgozik 100 éve, jobban tud érvényesülni (a nyalni szót szerettem volna ezzel kiküszöbölni), ki keres mennyit, stb...

samchee, a szerződésben benne foglaltatik, hogy "die Überstunden sind abgegolten" és vannak cégeknél betriebsinterne Regelungen. Ezek szerint fizetik, nem fizetik, szabiként kivehető, stb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #34940 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Athena1985 írta: Mondjuk leépítés kérdésében szokszor sajnos nem az játszik szerepet, ki mennyit túlórázik...Inkább, hogy ki valakinek a valakije, ott dolgozik 100 éve, jobban tud érvényesülni (a nyalni szót szerettem volna ezzel kiküszöbölni), ki keres mennyit, stb....


Hát akkor nekem szerencsém van, mert itt saccolják nagyon a jó teljesitményt, s nem nagyon vannak itt rokonok vagy privát haverok. Egy házaspár van itt, de teljesen más területen dolgoznak. Itt engem már régen kinyirtak volna ha nem lenne olyan a teljesitményem. Meg hát, valószinü, hogy valamilyen fajvédelem alatt vagyok, mert az egyetlen külföldi vagyok. (Amolyan kvota külföldi??) Persze vannak akik nyalakodnak, de engem nem nagyon hat ez meg!
:hyper:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34944 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

"Amolyan kvota külföldi"
Nem is elvetendő, amit írsz...Nem rád vonatkozólag, mert biztosan keményen dolgozol és jutalmazzák, de sok nagyobb cégnél, mint pl. az enyém, van ilyen...ezt onnan tudom, hogy ugye közel dolgozom a Perso-hoz:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!