Zeitkonto - munkaidő számla

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8813 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Szia Decotext!

Mi adunk utiköltseg teritest.
Ez kedvezöbben adozik, mint a fizetes. ha jol tudom,100 vagy 200 euroig adhato, de nem vagyok biztos az összegben.
Egy biztos, adhato, legalabbis itt keleten. Nekjünk azt mondta a Steuerberater, hogy a munkavallalonak ez kedvezöbb, mintha a beret emeljük.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8814 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Eva10 írta: .....Egy biztos, adhato, legalabbis itt keleten. ....Eva


Oké! Ez sok mindent megmagyaráz....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8816 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Eva10 írta: Nem vettem kerkedesnak, se dicsekvesnek. Nem is az szerintem. De informacio, oigy mennyi lesz a többöl.Erdemes utananezni, hogy mit tudtok esetleg meg elszamolni, levonni az adoalapbol. Nem tudom, a nejed vallalkozo-e vagy alkalmazott. Ha alkalmazott, nem nagyon ismerem a lehetösegeket, de vallalkozokent eleg sok minden leirhato. Biztosan en sem tudok sok mindent, de ami eszembe jut, megkerdezem a Steuerberatert, es vannak lehetösegek. Persze adozni is kell rendesen, anelkül nem megy.
Pl nekem is egy kollega mondta, hogy ha masszazst veszek igenybe, irassam fel a haziorvossal, es a recepttel es a szamlaval együtt egeszsegmegörzes cimen levonhato az adóalapbol. Biztos van ennek is felsö hatara, de ha barmivel csökkenteni lehet az adoalapot, az csak jo. Megkerdeztük a Steuerberatert,es megy a dolog.szia:Eva

Köszi kedvességedet, de azért vagyunk ám annyira dörzsöltek, hogy mindent kiaknázzunk! Az adószakértö (Steuerberater) nekünk nem jött be egyszer sem! Eddig 3x próbáltuk, s mindhárom alkalommal mi magunk (jó sofware) többet tudtunk elérni, igy már évek óta nem kérünk tölük tanácsot.... (Rádásul nem kerül pénzbe!) Sajnos nálunk 5 éve egy "majdnem katasztrófa" ütött be. Feleségem rákos lett s a kezelések (op, sugárzás, kemó) eléggé megviselt bennünket (persze nejemet sokkal jobban), de ezáltal nagyon sokat tanultunk jogi szempontból is. Nem hiszem, hogy van sok olyan dolog amit nem aknáztunk ki! Ma már meggyógyult, de mindenki tudja, hogy milyenek az esélyek a jövöben!
Pontosan ezért képezünk itt is tartalékokat, de úgy, hogy a törvényhozó ne férhessen hozzá!;)
Tudod ha engem megnyúzank az ötös adócsorttal, akkor valahogy védekeznünk kell az esetleges bajok ellen!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Eva10

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8818 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

"Pontosan ezért képezünk itt is tartalékokat, de úgy, hogy a törvényhozó ne férhessen hozzá!;) "
Szia Decotext,

Az általad írt " tartalékok elhelyezéséről" szívesen vennék Tőled akár csak felsorolásszerűen egy hozzászólást. Korábban írtad, hogy állami garanciás FOND ( Renterfond) egy lehetőség a takarékoskodásra, de abban bízom, tudsz esetleg más lehetőségről is . ;)

Köszönöm szépen

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8824 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Szilvi írta: Az általad írt " tartalékok elhelyezéséről" szívesen vennék Tőled akár csak felsorolásszerűen egy hozzászólást. Korábban írtad, hogy állami garanciás FOND
(Renterfond) egy lehetőség a takarékoskodásra, de abban bízom, tudsz esetleg más lehetőségről is . ;) Köszönöm szépen

Szóval. A rentenfond-hoz az állam természetsen hozzáfér. A nejemmel most már a ötödik csomagot rakjuk. Ez a munkaadánál megy, a neve: "Vermögenswirksamme Leistungen" (VWL). Ehez mindenkinek joga van. Ez a bejeletés után úgy megy, hogy X összeget vonnak töled, s egy részt a cég ad hozzá -amit ök leirhatnak az adójukból-. Ez az összeg megy a bankaba, FOND-ra, amit viszont bank állit össze. 6 évig rakod (s adja a munkaadó a részét) a 7. évben zárolt, majd ezután felhasználható. Ha munkahelyet változtatsz akkor is megy tovább az új cégednél.
Ez azért jó, mert közel a fele ajándék a cégtöl. Senkit nem terhel mert a 30-40 euró/hó (szerzödéstöl függ) meg sem érzed. Ha nem veszed ki tovább kamatozik, s jóval jobban mint bármelyik takarékkönyv! A nyereségböl a bank állandóan részvényrészeket vesz (neked) igy nem csak értéke nö, hanem a mennyiség is.
INFORMÁCIÓ << Részeletek, támogatások, s összegek!
Na, ez egy. Közben otthon is volt egy-két jutalékos tevékenységem, s mivel a nejemmel nem keresünk rosszul, van 2 olyan takarékkönyvünk, ahova nem rendszeresen, de gyakran megy be a maradék! A lényeg most jön. Kivéve az aktuális VWL befizetéseket, gyakrolatilag amikor csak lehet "eltünnek" ezek az összegek külföldre. Ez azért fontos, mert ha netán utcára kerülünk (jó a munkahelyünk kicsi erre az esély, de:) akkor a politika kötelez arra, hogy elöbb feléld a tartalékaidat. Mi már korunknál fogva (55) > 1,5-2 évig kapnánk az esetleges munkanélkülit, de utána Harz-4 lesz, de csak akkor, ha elöbb mindened elfogyott!!
Nos, nem azért dolgoztunk évtizedekig, (s fizettünk járulékokat), hogy igy kicsináljon bennünket a politika. Ezért az összes megtakaritásunk biztos helyre megy és nem utalással (!) hanem KP. Itt vigyázni kell, hogy az adott összeg ne legyen több 10 ezer eurónál / fö, mert ennyi a megengedett a határon.
Egy ötlet. Vidd ki Ausztriába egy bankba, mint magyar turista késszpénzben! Igy semmilyen nyom nem vezet ide, ha az otthoni cimedet adod meg. (Vagy mint én, anyukám cémét.) Teheted ott is állami fondokba (garancia), s akkor csak kisebb nyereségadó van rajta. Nem részletezem, hogy mennyi jött össze, csak annyit, hogy ha egy fillér nyugdijunk sem lesz (sem itt, sem otthon), akkor is eléldegélünk belöle vagy 20 évig, igaz nem luxusban!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8826 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Szia Decotext!
En is eleg sok adot fizetek. Ha vannak jo ötleteid, szivesen vennem. A megtakaritas is, es az egyeb adoalapbol leirhato dolgok is erdekelnenek. Mindig lehet olyan, amit meg nem tudok.
Nekem kell a Steuerberater, es jo szakember, eleg sok kolleganak is dolgozik. Meg van nehany alkalmazottam is, es a berszamfejtes, egyebek miatt is kell.
De örülnek ujabb ötleteknek, Te biztosan otthon vagy ebben a temaban. Mivel nemreg vagyok itt, nemigen lesz sok nyugdijam, kell erröl is gondoskodnom. Otthon meg en is ugy voltam, hogy vagy elek, vagy jarulekot fizetek. Bevallottam, amit kellett, talan többet is, mint a kollegak altalaban, de azert ebböl nemigen lesz nyugdijam.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!