Zeitkonto - munkaidő számla

Több
11 éve 3 hete #30658 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Már a Mercedes-nél Kecskeméten is van :)

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33363 Írta: Pinceróka
Pinceróka válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Sziasztok! -Geldkonto ügyben szeretnek segitseget kerni! -160 orara vagyok bejelentve es a fizrtesi papirom szerint a tuloraimat felreteszik nekem akkorra, ha nyaralni , vagy pl. szabira megyek.-Nem ertem ezt az egeszet..+ azt az infot kaptam, hogyha a fizetesemet ebbe a formaba kerem ,akkor kevesebbet adozok.-Mennyivel is...?-Hogy jutok egyatalan a penzemhez...? -Elöre is köszi a felvilagositast!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33365 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Nem jutsz pénzhez, ez annyi, mint itthon ha a tulórát lecsúsztatod. Lóvé nincs!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #33367 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Pinceróka írta: Sziasztok! -Geldkonto ügyben szeretnek segitseget kerni! -160 orara vagyok bejelentve es a fizrtesi papirom szerint a tuloraimat felreteszik nekem akkorra, ha nyaralni , vagy pl. szabira megyek.-Nem ertem ezt az egeszet..+ azt az infot kaptam, hogyha a fizetesemet ebbe a formaba kerem ,akkor kevesebbet adozok.-Mennyivel is...?-Hogy jutok egyatalan a penzemhez...? -Elöre is köszi a felvilagositast!


A "Zeitkonto" az az az időszámla lényege, hogy nem fizetik a túlórát, s így a munkaadó menetül pl a pótlékok kifizetése elól! Nagy előnye a munkavállaló szempontjából, hogy stabilizáló hatása van a munkahelyek megtartására. Ha ugyenis kevesebb a munka nem bocsájtanak el, úgyan úgy kapod a normális fizetésed a szerződésben megszabott óraszámért, s a pluszt le lehet csúsztatni! Amúgy sem lenne jó ha kifizetnék mert akkor az adó sokat elvinne ebből! Az adott honapban amikor kifizetnék, ugy számolják mintha mind a 12 hónapban így keresnél. Ezért nagyon magas a levonási arány! Sokkal jobb a kiveszed szabadnapként! Tavaj nekem gyakorlatilag 137 pluszom volt, ami nálunk a cégnél (7,2 óra/nap) 19 munkanapnak felelt meg. Ez hozzájött a 30 nap szabimhoz így 49 napot voltam távol, teljes fizetés mellett. (Ez hétvégék és ünnepnapok nélkül több mint 2 teljesd hónap!!!)

Ui: A pénzedhez a túlóráért akkor juthatsz (legfeljebb), ha felmondasz. Ekkor sem biztos, mert a felmondási időbe felhasználtathatják veled a pluszokat, hiszen a szerződést aláírtad! Akkor viszont kifizetik, ha erre nincs lehetőség, de ez nagy anyagi szívás!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34928 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Hello!
Egy kérdés...a felhalmozódott túlórákat év végén lezárják és kifizetik, vagy pedig át lehet vinni következő évre?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34929 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

samchee írta: Hello!Egy kérdés...a felhalmozódott túlórákat év végén lezárják és kifizetik, vagy pedig át lehet vinni következő évre?

Ez cégenként változik. Nálunk át lehet vinni a túlórát a következő évre. Van ismerősöm ahol március utolsó napjáig ki kell venni az előző évi pluszt, különben elveszted. A nejemnél az adott év dec. 31.-ig kell kivenni különben nulláznak, kifizetés nélkül!** Ez után tehát a clgednél kell majd érdeklődni!

**Mivel ezt aláíratják veled a szerződésnél így jogszerü!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!