Zeitkonto - munkaidő számla

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8834 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Eva10 írta: Szia Decotext!En is eleg sok adot fizetek. Ha vannak jo ötleteid, szivesen vennem. A megtakaritas is, es az egyeb adoalapbol leirhato dolgok is erdekelnenek. Mindig lehet olyan, amit meg nem tudok.Nekem kell a Steuerberater, es jo szakember, eleg sok kolleganak is dolgozik. Meg van nehany alkalmazottam is, es a berszamfejtes, egyebek miatt is kell.De örülnek ujabb ötleteknek, Te biztosan otthon vagy ebben a temaban. Mivel nemreg vagyok itt, nemigen lesz sok nyugdijam, kell erröl is gondoskodnom. Otthon meg en is ugy voltam, hogy vagy elek, vagy jarulekot fizetek. Bevallottam, amit kellett, talan többet is, mint a kollegak altalaban, de azert ebböl nemigen lesz nyugdijam.szia:
Eva

A nejemmel mi alkalmazottak vagyunk igy nagyon kevés az amit az adónkból leírhatunk akár költségként is! (Túl kevés, mert pl amortizáció a gépkocsi használatra (gumik, fékbetétek, stb) a munkábajáarási időszakra nekünk is járhatna, nem csak a vállalkozóknak!), A vállalkozói szektorhoz nem tudok hozzászólni érdemlegesen! A pénz "kimentéséhez" itt lennt írtam a Szilvinek egy példát! Egyébként arany vásárlás is jó értékmegörző, s ezt elhelyezed egy külföldi bank széfjében. Igaz ez most nem jó, mert nagyon magas az árfolyama! A lényeg, hogy akár hol is képződik a pénz, vagy az érték az államtól izolálni kell, mert krízis idején ez az első amit zárolnak s felhasználnak! A görögök is nagyon hamar kimentették a milliárdokat mert egy állami csődnél ez az első amit befagyasztanak!

Jó dolog a FARMA (gyógyszer) ipari FOMDOK vagy részvények. Ezekre mindig szükség van s milliárdokat csinálnak évente! Ugyan igy a vegyipar (Pl. BASF).... Ezek gyakorlatilag közel 100%-ban jó inveszticiók és alig kockázatos! A gond azonban a részvényeknél mindig az ami most is történt. A hülye görögök miatt megroggyant megint az egész! Igy feltétlenül nyugisnak kell lenni, ha nagyobb összeget invesztáltál be!
(Azért néha nekünk is gyöngyözött már a homlokunk....) ;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8836 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Szia!

Köszönöm. Igaz, most meg eleg sok a hitelem, de remelem,lesz ez meg mashogy is, es akkor jo tudni, hova erdemes befektetni.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8848 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Kedves DECOTEXT,

köszönöm szépen a hozzászólásodat. Igyekszem körüljárni a dolgokat, s elolvasom, amit küldtél. Amennyiben kérdésem lesz, még keresni foglak ;) .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #30401 Írta: xvelox
xvelox válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Hello
A zeitkontóról szeretnék részletesebben érdeklődni ha lehet :)

:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #30402 Írta: xvelox
xvelox válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Végig olvastam az előzményeket nincs több kérdésem :)

:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #30404 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

xvelox írta: A zeitkontóról szeretnék részletesebben érdeklődni ha lehet.

Vannak előnyei és hátrányai: Nálunk a cégnél is ez van! Lehet 100 óra minuszunk és 100 óra pluszunk. (Ezt azonban nem kezelik annyira szigoróan a cégnél.) Az előnye a cégenk ezzel, hogy nem kell sem túlórát kifizetiük, s nincsenek pótlékok sem. Nem kell érszámfejteni csak egy nyilvánratás van. Előnye szármozik a dolgozónak is, mert ha kevés vagy nincs munka, nem bocsájtanak el, a béred ugyan annyi marad mindig és lehet ez alat csúsztatni! Az előny, hogy nem kell adózni erről. Bizony pl. az 5. adócsoportban a kifizetett túlórából sokat elvisz az adó. Nem éri meg kifizettetni! (Lelépő, végleg elmenő kolegák gyakrani kifizettették s meg is bánták!) Még előny nekünk munkavállalónak hogy ezzel gyakorlatilag meghosszabbitod az évi szabidat. Nekem most 85 pluszom van. Ez nálunk pont 12 munkap lenne mert nálunk 7,12 óra/nap a hivatalos munkaidő! Van 30 nap szabink, + ez a 12, az 42 munkanap. Ez még nővekedni fog most. Volt olyan évem, hogy összesen 52 napot voltam szabin! (Hétvége és ünepnapok nélkül!)
A dolog azonban változhat cégenként! Én mindenesetre soha nem fizettetném ki a túlórákat, mert sok elmegy belőle a járulékokra, s közben azonban ez nem számit bele a nyugdijba! Akkor minek fizessem?

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51, xvelox, sanyo61

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!