Zeitkonto - munkaidő számla

Több
12 éve 6 hónapja #8724 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Köszönöm DTC,

igencsak kellesz ennek a fórumnak!:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8725 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

htimea írta: Köszönöm DTC,igencsak kellesz ennek a fórumnak!:)

Kösz'!
Egyébként anak van ám egy nagyon is érthető oka, hogy ide bejelentkeztem! Amikor mi kezdtünk itt a BRD-ben (1989 végén), akkor semmilyen segítségünk nem volt, és még a hivatalokkal is szabályos "polgárháborút" vívtunk annak idején mivel magyarok voltunk! Nos, ez nagyon nehéz és rossz volt! Talán ez az oka annak is, hogy nagyon megkeményedtünk, megedződtünk, s ezért nagyon sok ember nehezen tudja a racionális nézőpontomat elfogadni! Szeretnék viszont segíteni azoknak, akik belefognak, mert megéri, csak szorgalom és kitartás kell hozzá!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea, Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8760 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Én is munkaerő közvetítőnek dolgozom de a cégemet egyáltalán nem tartom rabszolga kereskedőnek! Nagyonis korrekt az eddigi kapcsolatunk. Nagyon részletes munkaszerződésem van, amit eddig tökéletesen be is tartottak. Minden hónapban arról is kimutatást kapok mennyi többlet órám van, illetve hogyan alakult az egyenlege. Mikor felvettek, azt igérték, hogy havonta meglesz az 1200 euro netto. Ehez képest 1270 az átlag úgy, hogy heti 35 órát fizetnek ki, a többi megy a Zeitbank-ba.
Természetesen nem jótékonyági intézmény, elvárják a pontos megjelenést, és szorgalmas munkát, de számíthatsz rá, hogy betartják az igíreteiket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8771 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Ambrusch írta: Mikor felvettek, azt igérték, hogy havonta meglesz az 1200 euro netto. Ehez képest 1270 az átlag úgy, hogy heti 35 órát fizetnek ki, a többi megy a Zeitbank-ba.

Megmondanád mennyi az 1270 bruttója a Te esetedben? Csak azért kérdezem mert néhány órája volt szerencsém ismételten rájönni, hogy megint sikerült az életemből időt pazarolni tök feleslegesen miközben megpróbáltam valakinek segíteni mert az illető szerint Ő annyira pöpec matekből és 100%, hogy 1200-nek olyan 1500 a bruttója. Természetesen ha nem publikus jöhet magánüzenetben is. (Baloldalt az avatar alatt kockában a buborék) ;) Előre is köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8773 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Gergoo írta: .....Megmondanád mennyi az 1270 bruttója a Te esetedben?....


Ez az az adócsoportjától függ, igy
ezt nem tekintheted általánosnak!

(Nekem 5-ös adócsoportban: 3210 a bruttóm > 1574 a nettóm. Se letiltásom, se semmi levonásom, pl: hitel nincs, csak a törvényes elvonások: adó, nyugdij, betegbizt., ápolásibizt., "épitjük keletet" > solizuschlag, stb. Van 1 levonásom részvényfodokhoz > "Vermögenswirksamme Leistungen" 35 Euronen.) Pontosan ezért rágok be mindig, ha az otthoni elvonásokról olvasom a siránkozásokat! Megközelitöled sem annyi, mint nekem, s ugyebár mindenki a nettóból el....!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8784 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Ambrusch írta: Én is munkaerő közvetítőnek dolgozom de a cégemet egyáltalán nem tartom rabszolga kereskedőnek! Nagyonis korrekt az eddigi kapcsolatunk. Nagyon részletes munkaszerződésem van, amit eddig tökéletesen be is tartottak. Minden hónapban arról is kimutatást kapok mennyi többlet órám van, illetve hogyan alakult az egyenlege. Mikor felvettek, azt igérték, hogy havonta meglesz az 1200 euro netto. Ehez képest 1270 az átlag úgy, hogy heti 35 órát fizetnek ki, a többi megy a Zeitbank-ba.Természetesen nem jótékonyági intézmény, elvárják a pontos megjelenést, és szorgalmas munkát, de számíthatsz rá, hogy betartják az igíreteiket.

Szerencséd lehet! Én dolgoztam már hasonló cégnek: "Menpower"-nek. Engem alaposan megnyúztak a 4 hónap alatt, mig utána átvett a cég ahova kölcsön adtak!(Mázlim volt) Beigértek füt-fát, s végén 1000 DM sem maradt! Már az is, hogy fizettek bejárásra, de nem otthonról, hanem a cégközponttól a bevetési helyig. Ök 5 km-re voltak, én 30 km-re....viszont elvárták**, hogy saját kocsi és benzint. Amikor a cég átvett (ahova kiküldtek) azonnal 400 DM-ell többem "lett"! (Akkor még DM volt.)

**Félre ne értsd! Most sem kapok ilyet a cégtöl, de annál cégnél dolgozom ahova bejárok s nem oda kell ingáznom ahova "eldatak". Pontosan azért költöztünk ide, ahol dolgozunk mert közel a munkahely!

Ne haragudj, de hogy érted hogy "nem jótékonysági intézmény s elvárják a pontos megjelenést, és a szorgalmas munkát"? Ez minden cégnél alapvetö követelmény tudtommal és sehol nem fizetiek a jelenlétet!! Ennek megjegyzése felborzolja az idegeimet! Hát nem azért járunk dolgozni? Nem ez a természetes?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!