Zeitkonto - munkaidő számla

Több
12 éve 6 hónapja #8245 Írta: nap59
nap59 válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Köszönöm a válaszodat ! Igen részletezhettem volna sok mindent.... De a válaszból azt kiveszem hogy itt Németországban a munkaadó mindent megtehet a magyar munkavállalóval még ha törvénytelenül teszi , akkor is nyugodtan és büntetlenül teheti mert mi csak külföldiek vagyunk.
Amiről én irtam az a vendéglátásba Hotelben fordúl elő . Alkalmazottat azért írtam mert a bejelentés megtörtént ,és az ÁÓK hoz is bejelentet. Ennek ellenére szerződést nem ír. Van ugy hogy a 250 órát is dolgoztatja ua pénzért. Ami azt jelenti hogy van hogy 13 órát egy nap . Szabit nem ad és nem fizet. Ha hivatalt ne adj uram ha privát dolgot akarnál intézni nem enged el. Szóval mint saját tulajdon bánik az emberrel az az az emberekkel mert itt 3 emberről van szó.
Tudjátok a muszájj nagy ur a munkával és a pénzzel..... szokszor ez nem is lenne baj . De azt a hangnemet és bánásmódot valamint a megkülönböztetést az itteni dolgozókkal szembe elviselni már már lehetetlen. Szavakba nagyon nehéz önteni.Jelenleg azért keressük az ujj lehetőséget ami ugyan csak nehéz mert mivel a hotelbe lakunk amiért szintén fizetünk és még az ennivalórol is magunk gondoskodunk , mert konyhai dolgozóként se ehetsz, mihelyt mondanánk hogy más helyet keresünk, akkor azonnal az utcán találnánk a helyünk.

A szavaimat sajnos nem tulloztam el , nem is sjnáltatom magunkat csak nagyon szomorúnak tartom hogy itt Németországban és az EU ban ezt meglehet tenni emberekkel , magyar emberekkel .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8246 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

nap59 írta: Köszönöm a válaszodat ! Igen részletezhettem volna sok mindent.... De a válaszból azt kiveszem hogy itt Németországban a munkaadó mindent megtehet a magyar munkavállalóval még ha törvénytelenül teszi , akkor is nyugodtan és büntetlenül teheti mert mi csak külföldiek vagyunk.

Ez így nem korrekt! Mindezek a német dolgozóra is érvényesek! A különbség rendszerint csak az hogy a külföldi rosszabbúl tud németül (rendszerint), és szinte alig van olyan akinek jogi biztosítása van. A legnagyobb különbség azonban a munkahelyek struktúrális felépítésében van! (Munkaadó-munkavállaló viszony)
Otthon nem egyszer találkozom olyannal, hogy a munkavállaló teljesen érdektelenül végzi a munkáját. (Ez tűnik ki a kérdéseidből is!) Nagyon sokszor ellenségnek tekintik a munkaadót. X-szer mennek táppénzre piti dolgokkal, stb.
Itt én vagyok a munkaadóért és nem ő értem. Ő ad munkát és abból élek amit fizet. Érdekem hogy jól menjen a cégnek, s érdekem, hogy minél többet keressen a tulaj, mert akkor nekem is jobb lesz! Mo.-on ez még gyerekcipőben jár sajnos!

Amiről én irtam az a vendéglátásba Hotelben fordúl elő . Alkalmazottat azért írtam mert a bejelentés megtörtént , és az ÁÓK hoz is bejelentet. Ennek ellenére szerződést nem ír.Van ugy hogy a 250 órát is dolgoztatja ua pénzért. Ami azt jelenti hogy van hogy 13 órát egy nap . Szabit nem ad és nem fizet. Ha hivatalt ne adj uram ha privát dolgot akarnál intézni nem enged el. Szóval mint saját tulajdon bánik az emberrel az az az emberekkel mert itt 3 emberről van szó.

Az ilyet nem kell elvállalni! Aki ebbe belemegy az megérdemli, hogy jobbágyi sorban tengesse az életét! Megmondom őszintén az ilyet fel kell jelenteni!

Tudjátok a muszájj nagy ur a munkával és a pénzzel..... szokszor ez nem is lenne baj . De azt a hangnemet és bánásmódot valamint a megkülönböztetést az itteni dolgozókkal szembe elviselni már már lehetetlen. Szavakba nagyon nehéz önteni.

Megkülönböztetéssel mindenhol fogsz találkozni! A tulaj unokaöccse pl. a másik kirendeltségben osztályvezető. Olyan hülye a dolgokhoz mint a tapló..... Nálunk viszont van olyan aki többet keres ugyan azért a munkáért, mint én, van olyan aki többet melózik, de kevesebbet kap. Ez itt nem demokrácia vagy szocializmus! Itt úgy bánnak veled ahogy eladod magad! Nekem pl. nagy a pofám, megtehetem a munkahelyen mert jobb grafikus vagyok mint a kolegák! Van olyan aki mindig kussol, mégis állandóan terrorizálják! Volt aki már elment s most depresszióval kezelik!

Jelenleg azért keressük az ujj lehetőséget ami ugyan csak nehéz mert mivel a hotelbe lakunk amiért szintén fizetünk és még az ennivalórol is magunk gondoskodunk , mert konyhai dolgozóként se ehetsz, mihelyt mondanánk hogy más helyet keresünk, akkor azonnal az utcán találnánk a helyünk. A szavaimat sajnos nem tulloztam el , nem is sjnáltatom magunkat csak nagyon szomorúnak tartom hogy itt Németországban és az EU ban ezt meglehet tenni emberekkel , magyar emberekkel .

Csak ismételni tudom: az ilyet nem kell elvállalni! S ez még humánus. Nem régen csaptak le egy építési munkaadóra, ahol konténerbe tartotta (!) a román melósokat. Se fűtés, se viz se semmi. DIXI klotyó volt kirakva és 6-8-an laktak egy konténerben. Napi 12-15 órás robot volt. Minden papirjukat elvette a munkaadó. A tulaj most már ül személyi szabadság megsértéséért és adócsalás miatt (stb)..... Az egész a cég udvarán volt.....

Ezek a dolgok nem csak velünk szemben, magyarokkal
szemben vannak. Általánosan van sok hasonló eset.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8251 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Szia Maya!

Bizony ez nalunk is igy megy. Mert nem mehet haza a növer sem, ha meg van beteg. Viszont a plusz orat le lehet csusztatni, pl penteken nem mindig kell 2 növer, es akkor az egyiknek hosszu hetvegeje lehet....
szia<:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8252 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Szia nap!
Irod, hogy moinden megtehet a munkaltato a külföldi dolgozoval. Szerintem nem tehet meg mindent, ez eleg pontosan szabalyozva van. Ugyanakkor erdekes lenne összahasonlitani a magyar viszonyokkal. Ott hogy van ez?
A velemenyalkotashoz - legalabbis nekem - szükseges lenne tudnom, mennyi a ber, mennyit kell a lakasert fizetni, mi a munka, stb. Es konkretan mire gondolsz, amikor hangnemet es megkülönböztetest emlitesz?
Mennyire tudsz, tudtok nemetül, miota dolgoztok ott? Hol van az a hotel, ahol dolgoztok? Mert ugye a nyugati területeken joval több a penz, es minden dragabb, a keleti területeken kevesebb a ber, es minden olcsobb.
Es ezenkivül fontos lehet minden informacio, amit a munkarol, a munkaltatorol, munkahelyröl, magatokrol elmondanal.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8715 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

Sziasztok,

nagyjából értem ezt a Zeitkonto témát,de mégsem.
Ha mondjuk szükségem van szabadnapra, akkor egyszerűen jelzem a munkaadónak, s aztán egyeztet velem,hogy mikor jó a Cégnek is és akkor mehetek szabira?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8718 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zeitkonto - munkaidő számla

htimea írta: Sziasztok,nagyjából értem ezt a Zeitkonto témát,de mégsem.
Ha mondjuk szükségem van szabadnapra, akkor egyszerűen jelzem a munkaadónak, s aztán egyeztet velem,hogy mikor jó a Cégnek is és akkor mehetek szabira?

Ez cégenkét lehet különböző! Nálunk nem így van:
Ha kell egy szabadnap, akkor ott van a szabadságod, azt kell kivenned! Igaz nálunk 30 nap/év a szabadság, tehát a cég 5 nappal többet ad, mint a törvényes kötelező 25 nap! Az utasítás az, hogy mindig előbb a szabadásgot kell kiadni!
A plusz illetve a minusz az mindig a cég miatt (Aufragslage) alakul ki ***. Nálunk lehet 100 óra minusz és 100 óra plusz, de ezzel nem a munkavállaló rendelkezik! Természetesen van nálunk is szubjektiv elbírálás, az az a csop-vez látja, hogy kevés a munka, akkor elküldhet akkor is "minuszra" ha éppen kell neked az a nap! Volt azonban nálam még olyan is, hogy szabim nem volt már, s minuszt nem adtak ki. Ekkor csak fizetésnélkülit kellett kivennem 3 napot!

*** Jobb így mindenkinek, mintha elküldenének felmondással, mert hogy nincs elég meló. Így ha kevés a munka minuszba mész, s akár 100 órát vagy a szabidon kivűl távol, ha meg sok a meló, akkor túlórázunk, s ledolgozzuk. a pótlékokat meg a cég megtakarítja magának. Ez így egy kölcsönös lojalitás! Ők megtartanak ha nincs munka, te meg ledogozod ha van! Idén nekem pl. a 3 hét szabimhoz kiadtak még egy hetet a pluszóráimból, igy 4 hétig a cég felé sem néztem....
Az átlagos éves pluszommal évente kb. 2 hónap a szabim teljes (13 havi) bér mellett!!
:P

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!