Próbamunka

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29283 Írta: DECOTEXT
Próbamunka téma létrehozva DECOTEXT által

tosakir írta: p.s:penteken felhívtam egy helyi Fliesenleger vallalkozót, holnap bemehet próbamunkara, azt mondta a nemet ha jól arbeitol a parom, majd menni fog a sprecheneles is!

Etz nem elkőször hallom és olvasom, hogy "próba munka". Ilyet a 23 éves (már lassan 24) ittlétünk alatt egyszer nem kellett csinálnunk. Sem a nejemnek sem nekem, pedig én nem irodában kezdetem az itteni életünket, hanem lakatos és hegesztő voltam! Ha a férjed legálisan és papírokkal dolgozik miért kell a "próbamunka"? Tud csempét rakni, vagy nem? A munkaadó teszteli, vagy ő akarja kipróbálni, hogy tud e ilyet is? Ha meg ez a szakmája (hidegburkoló) akkor eleve tudnia kell ilyet, minek a teszt? Ha a próbaidő alatt nem jól dolgozik -ami akár hat hónap is lehet-, akkor úgy is kirakhatják. azonnal és indoklás nélkül!
No, mindegy!
Ügyeljetek arra, hogy legyen szerződése és mielőtt aláirja olvassátok el alaposan!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29291 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Próbamunka

Kedves DCT,

megdöbbentél a próbamunka miatt, ugyanakkor nagyon sok cég , nagyok is rendszeresen igénybe veszik ezt a lehetőséget.

A próbamunka jellemzően 1-3 nap, a fizetés pedig ugyan olyan mértékű, melyet a későbbi szerződés tartalmaz. Az ok pedig, hogy munkáltatók miért is alkalmazzák végtelenül egyszerű. Amennyiben a munkavállaló nem megfelelő a számukra, nem úgy dolgozik, ahogy Ők az elvárják, nem kell a felesleges papírmunkával ( szerződés, különféle helyekre a be és kijelentés ) megterhelni.

Amennyiben a munkavállaló megfelelő a próbamunka alapján, akkor felveszik, ha nem megfelelő, elköszönnek Tőle. Nem kell kündigun-ot írni, nincs semmi macera.

Természetesen olyan helyekre, ahol pl. mérnökök dolgoznak ilyen próbamunka nem jellemző, vagy adott esetben nincs is, de a kétkezi szakmunkások ( építőipar, élelmiszer ipar stb.) esetén igen is jellemző, sok cég alkalmazza. A világ változik, és azért, mert sok-sok éve ez még nem volt, most van. Gyanítom 23 évvel ezelőtt inkább a Vollzeit volt a jellemző, és a világ változásával, az emberi igényekre való reagálásra jelent meg a Teilzeit, és a 450 € bazis.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tosakir

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hónapja #29293 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Próbamunka

Gyanítom 23 évvel ezelőtt inkább a Vollzeit volt a jellemző, és a világ változásával, az emberi igényekre való reagálásra jelent meg a Teilzeit, és a 450 € bazis.

Kedves elvtarsnök, elvtarsak, barataim!
Azert jöttünk össze, hogy ne legyünk szejjel :clap:
Szova, ne keverjünk...............
Ezelött 37 evvel es ezelött 20 evvel is volt probamunka es van ma is.
Termeszetesen a szakterület a mervado.
Ma egy hegesztöt csak ugy allit be egy nemet ceg, ha kijön az ervenyes
minösiteseivel es csinal egy 2-3 napos probahegesztest.
Volt mar ra prezedens, hogy hagytak a magyar hidegburkolokat felügyelet nelkül
dolgozni es amikor a 3-ik nap kiment a Bauleiter, le kellett az egesz csempet
bontani :angry:
Akkor miert is ne legyen probamunka?

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29294 Írta: kovilaci70
kovilaci70 válaszolt a következő témában: Próbamunka

Sziasztok!
Én a múlt héten voltam 1 hetes próbamelón, H-P-ig egy menetrend szerinti buszvezetői állással kapcsolatban. Nagyon hasznosnak,és komplikáció mentesnek minősíteném az eljárást.
Egyrészről valóban egy csomó macerától kíméli meg mindkét felet, másrészről a munkavállaló jelölt ízelítőt kaphat abból , hogy mi vár rá, mit ,miért, és hogyan várnak el tőle. Ha esetleg valamelyik félnek nem tettszik a másik, minden további tennivaló vagy következmény nélkül odébb lehet állni.
Én az 1 -hétre fizetést nem kaptam, viszont térítették minden felmerült költségemet szó nélkül (utiköltség oda- vissza út, étkezés, a szállást ők biztosították ).
Szóval senki ne ijedjen meg ettől, szerintem nagyon hasznos!
Üdv: kovilaci70
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, nagyberci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29297 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Próbamunka

prosperus írta:

Gyanítom 23 évvel ezelőtt inkább a Vollzeit volt a jellemző, és a világ változásával, az emberi igényekre való reagálásra jelent meg a Teilzeit, és a 450 € bazis.

Kedves elvtarsnök, elvtarsak, barataim!
Azert jöttünk össze, hogy ne legyünk szejjel :clap:
Szova, ne keverjünk...............
Ezelött 37 evvel es ezelött 20 evvel is volt probamunka es van ma is.
Termeszetesen a szakterület a mervado.
Ma egy hegesztöt csak ugy allit be egy nemet ceg, ha kijön az ervenyes
minösiteseivel es csinal egy 2-3 napos probahegesztest.
Volt mar ra prezedens, hogy hagytak a magyar hidegburkolokat felügyelet nelkül
dolgozni es amikor a 3-ik nap kiment a Bauleiter, le kellett az egesz csempet
bontani :angry:
Akkor miert is ne legyen probamunka?

Kedves Prosperus,
szeretem a hozzászólásaidat olvasni, nem lacafacázol, lényegre törő és rövid vagy :) Nem fogalmaztam pontosan, köszönöm, hogy erre felhívtad a figyelmemet. :blush:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29298 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Próbamunka

A dolgozók nevében a következő rövid történetem van a próbamunka szükségességére nézve:

A volt lakásomnál (ott maradt asszonykánál....) a fürdőszobába egy eléggé különleges spanyol csempe került a falra (ha már a burkolóknál tartunk....)
Bár ismerős volt a burkoló, dicsérte fű-fa-virág, azért éltem a gyanúperrel, mivel nem láttam még melóját így este a melójuk befejeztével elmentem megnézni a munkaterületet........hát bakker a csempék úgy álltak mint az ökörvizelet. Ragasztó még nem húzott százasra így nem voltam rest visszabontottam a nem túl olcsó csempét és lemostam szépen.
Reggel jött sanyika hogy fugázna.....száját tátván állt, hogy hol a csempe....mondom neki a padlón összerakva elmosva. Kezded újra és kifizetsz 2 zsák ragasztót. Sajnos meg kellett győznöm, hogy nem neki van igaza....sikerült.
Újra felrakta...elmondtam neki, hogy milyen minták alapján kérem a felrakási sorrendet, le is írtam......naná, hogy fordítva csinálta bár jó minőségben....este a hibás részeket visszabontottam....elmostam....reggel jött fugázni.....meggyőztem :laugh: újrarakta mint Kőmíves Kelemen és csapata. Végül is happy and lett....szép lett a fürdő. Azóta is büszke rá..körbefotózta...mutogatja ;)

Ezt csupán azért írom, mert bár nem nagy felhasználó voltam, de ha mondjuk építési vállalkozó vagyok és szóbeszédek alapján..."sanyika a legfaszább burkoló széles Európában"... rábízok egy bankcenter előcsarnok márványozást, lenne is otthon márványtörmelékből szép és "óccsó" kocsibejáróm.
Egy ilyen nagy céges esetben, ha hosszútávon gondolkozik a mester úr és a vállalkozó kölcsönös érdekük a próbamunka...később egyik fél részéről sem lesz az, hogy "Én nem ezt akartam".
Ennyinek bele kell férnie egy munkavállalónak. A piacon a kofánál is megkóstolod a cseresznyét mielőtt vásárolsz, mert lehet, kukacos is meg savanyú is......

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!