Próbamunka

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #34743 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Próbamunka

zsuvar írta: Köszönöm! Egy hét próbamunkát kértek,hogy lássák eltudom e látni a feladatom..stb.. Cukrász vagyok! Mivel van egy gyerkőcünk elmondtam hogy ő is jönne velünk,azt mondták ha minden oké semmi akadálya. Párom szabadság alatt jön velem, neki még fel kell mondania ha felvesznek minket! Azért kérdeztem ,hogy mennyi időt adnak! Szállást biztosítanak ere az egy hétre,fizetik minden költségünket ( útiköltség, autópálya matrica ), plusz az étkezést is biztosítják.Ez így tisztességes ugye ?


Tiszességes, de szokatlan!
Ügyelj a betebiztositásra és hogy be legyél jelentve! Ha a "párod" nem a férjed, akkor neki külön kell kötni, mert az élettársi státusz Németországban nem érvényes. (Ha a szabi alatt van kint, akkor Mo.-on biztositott, de késöbbre gondolva!)

Ui: Én erre a próbamunkára kisgyereket nem vinnék, ha túlórázni kell, akkor muszáj.....ne feledd, munkát akartok! Ha úgy inditasz, hogy "menned kell mert...." az nem jó kép s rontja az esélyeket!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34746 Írta: zsuvar
zsuvar válaszolt a következő témában: Próbamunka

Hát ez túlmegy még a szimplán tisztességes kategórián is!! Vagy nagyon-nagyon kell nekik az ember, vagy nagyon nagy szerencséd van ezzel a céggel, vagy mindkettö... ;) ;) ;) Csak gratulálni tudok és el ne rontsd a dolgot ! :laugh: Sok sikert!!

Nagyon örülünk a lehetőségnek,főleg,hogy a szállás sem valami munkás szállón lesz,hanem a termelő üzemtől pár száz méterre fekvő, panzióban! Amiről minden infót elküldtek,hogy tudjuk,hova is megyünk! :-) Nagyon várom már,is tudom oda kell tenni magunkat,hiszen mi családdal mennénk ki,mégis úgy érzem megéri minden erőfeszítés :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34747 Írta: zsuvar
zsuvar válaszolt a következő témában: Próbamunka

Ui: Én erre a próbamunkára kisgyereket nem vinnék, ha túlórázni kell, akkor muszáj.....ne feledd, munkát akartok! Ha úgy inditasz, hogy "menned kell mert...." az nem jó kép s rontja az esélyeket![

Gyerkőcünk nem jön a próbamunkára,csak mi megyünk ketten. gondoltunk az esetleges késő esti,vagy túlórákra :-) Azért mondtuk el ,hogy van gyermek,mert jobb ha tisztán lát a munkáltató.
Mi a szokás próbamunka alatt? az hogy semmit nem fizetnek? vagy hogy fizetést adnak és old meg magadnak a többit ? Eddig soha nem voltam próbamunkán..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34754 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Próbamunka

"Mi a szokás próbamunka alatt? az hogy semmit nem fizetnek? vagy hogy fizetést adnak és old meg magadnak a többit ? Eddig soha nem voltam próbamunkán.. "


Ez is - az is. Egy heti próbamunkánál már "jár" a fizetés, de lehet, hogy Nálad ezt a szállással, útiköltséggel, stb. fizetik ki. Sztem, ha "csak" ennyit kapsz fizetésként, már nem panaszkodhatsz. Föleg ha föl is vesznek... :clap:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34755 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Próbamunka

zsuvar írta: Mi a szokás próbamunka alatt? az hogy semmit nem fizetnek? vagy hogy fizetést adnak és old meg magadnak a többit ? Eddig soha nem voltam próbamunkán..


Ha válaszolsz, kattints az "idezetre" igy autómatikusan bekerül a szöveg a válaszod elejére.

Nos, a próbamunkánál cégtöl függ, hogy mi lesz! Van aki fizet, van aki nem fizet! ha fair akkor csinál egy ideiglenes elöszerzödést ami csak a próbamunka idejére szól. Mint cukrásu (vagy pék) nagyok az esélyeid mert országosan krónikus hiány van ebben a szakmában. Alig van képzés, mert a koránkelés és a nehéz munka elriasztja a mai ifjúságot. ha erre az idöre panziót is fizetnek akkor nagyon kellhettek nekik ert valószinü semmi emberük nincs. Elöny: jobbak a kártyáid a bér megállapitásánál. ha meg vagy gyözödve arról hogy "jók vagytok" akkor ne adjátok el magatokat olcsón! Igaz bizonyitani is kell majd! Szóval itt a cukrász az KONDIETOR, de úgy tudom, hogy (általában) pék munkákat is csinalni kell! A fizetés tartománytól és gyakorlattól függ: INFO Alul grafikusan is mutatja az oldal az átlagos (!) kereseti lehetöségeket!
Persze ezt ne vedd KP. Minden tárgyalás kérdése! Ezek csak statisztikák! Egészen alul még a munkaidö is fel van tüntetve és hát egyáltalán nem mindegy hogy segéd vagy, melós, vagy mester!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #34756 Írta: zsuvar
zsuvar válaszolt a következő témában: Próbamunka

DECOTEXT írta: Nos, a próbamunkánál cégtöl függ, hogy mi lesz! Van aki fizet, van aki nem fizet! ha fair akkor csinál egy ideiglenes elöszerzödést ami csak a próbamunka idejére szól. Mint cukrásu (vagy pék) nagyok az esélyeid mert országosan krónikus hiány van ebben a szakmában. Alig van képzés, mert a koránkelés és a nehéz munka elriasztja a mai ifjúságot. ha erre az idöre panziót is fizetnek akkor nagyon kellhettek nekik ert valószinü semmi emberük nincs. Elöny: jobbak a kártyáid a bér megállapitásánál. ha meg vagy gyözödve arról hogy "jók vagytok" akkor ne adjátok el magatokat olcsón! Igaz bizonyitani is kell majd! Szóval itt a cukrász az KONDIETOR, de úgy tudom, hogy (általában) pék munkákat is csinalni kell! A fizetés tartománytól és gyakorlattól függ: INFO Alul grafikusan is mutatja az oldal az átlagos (!) kereseti lehetöségeket!
Persze ezt ne vedd KP. Minden tárgyalás kérdése! Ezek csak statisztikák! Egészen alul még a munkaidö is fel van tüntetve és hát egyáltalán nem mindegy hogy segéd vagy, melós, vagy mester!


Köszönöm a válaszod,nagyon jól hangzik, Sajnos nem indult idén a mesterképzés így nem tudtam megcsinálni a mestervizsgát,de beadtam a jelentkezést, magyar bajnokságon aranyat nyertem most októberben, meghívtak a 2014-es világbajnokságra Luxemburgba, 5 éve dolgozom a szakmában..DE mester még nem vagyok, mindet megteszek,mert itt magyarba 70 ezer forintot fizettek, max 80 at- és ez nem túl jó ! Nem is várok több fizetést,ez is nagyon Fair dolog ,hogy ennyi mindent állnak már most,hogy nem is nagyon ismernek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!