Próbamunka

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29366 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Próbamunka

kfz írta: Végül is hasonlítva azt amit mondtál a próbaidős dologról ez olyan mintha első látásra összeköltöznél egy csajjal, mondván, hogy majd otthagyod ha nem frankó valami.

Nem! A szakembernek vannak papirjai, bizonyítványai, stb. Vannak (voltak) munkahelyei, és a papirjai alapján láthatod, hogy több éves gyakorlata is van. (Életrajz + pályázat) Ezek ellenőrizhetők is nagyrészben! Ezen felül a volt munkahelyekről hoz jellemzést is aminél ugyan inkább a sorok között, de lehet olvasni! Ez így nem lutri! Nem értem miért nem jó a próbaidő? Ennél is ki lehet rakni bármikor és ő is felmondhat indoklás nélkül! viszont biztosított. A próbamunka alatt semmi nincs a kezében, mert még szerződése sincs! Gyakorlatilag feketén dolgozik!!

Az én régi esetemben, naiv voltam, ma már ilyet nem tennék! Ha munkaadó
élből ilyen bizalmatlanul fogadja a pályázót, ott milyen a klima szerinted?
Sőt, ennek bizonyos zsarolási szaga is van a munkaadó részéről, mert az
a szerencsételen a kezét lábát törni fogja, hogy neked tetszen a munkája!
Ilyen lényszer és stressz alatt azonban nagyon nehéz jó munkát végezni!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kriemhild

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29690 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Próbamunka

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy jelentkeztem telefonon egy németországi fűrészüzembe, ahol rátértünk egy esetleges próbamunkára. Jövő héten lesz ez, én ugy szerettem volna, hogy hétfőtől csütörtökig, de azt mondta a főnökasszony, hogy 4 nap sok, nekik elég egy nap is, mert ők eltudják dönteni 1 nap alatt, hogy megfelel e az ember, vagy nem.A hirdetésben benne volt, hogy kell önéletrajz, valamint bizonyítvány. Erre azt mondta nekem, hogy nem kell, mert nem az a fontos, hogy mi van az önéletrajzban és a bizonyítványban, hanem hogy az ember hogy teljesít.
Ezek a dolgok helyénvalóak, vagy szerintetek van benne stikli? Remélem nem olyanok, mint magyarban, hogy mindenkivel tesztmunkát csináltatnak, és aztán felépítenek egy házat....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29693 Írta: kriemhild
kriemhild válaszolt a következő témában: Próbamunka

Igen, csak csatlakozni tudok az elözöekhez (Decotext) én 33 éve élek itt, és me´g egyetlenegyszer sem fordult elö velem "Próbamunka", hiszen mielött felvesznek alaposan lehetöségük van megvizsgálni, utánam érdeklödni, hogy megfelelek-e az elvárásoknak!Németországban nem törvényes dolog, hiszen arra van a Próbaidö! Ezt csak olyan Ganovék csinálják, hogy ha a Próbamunkát elvégezted általában ingyen, elhajthassanak fizetség nélkül, mert se szerzödésed, se semmilyen megállapodásod sincs a kézben! Röviden, kriminális! Igenis az elsö órától fogva kell a szerzödés, mert akkor vagy csak biztosítva, pl. balesetre is. Evvel spórolnak, a szociális biztosításokból, a Berufsgenossenschaftokban a Mitglied- Gebühr-ökön stb. Nem megengedhetö, kriminális!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, DECOTEXT, Pflegerin

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29698 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Próbamunka

mikulino írta: Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy jelentkeztem telefonon egy németországi fűrészüzembe, ahol rátértünk egy esetleges próbamunkára. Jövő héten lesz ez, én ugy szerettem volna, hogy hétfőtől csütörtökig, de azt mondta a főnökasszony, hogy 4 nap sok, nekik elég egy nap is, mert ők eltudják dönteni 1 nap alatt, hogy megfelel e az ember, vagy nem.A hirdetésben benne volt, hogy kell önéletrajz, valamint bizonyítvány. Erre azt mondta nekem, hogy nem kell, mert nem az a fontos, hogy mi van az önéletrajzban és a bizonyítványban, hanem hogy az ember hogy teljesít.
Ezek a dolgok helyénvalóak, vagy szerintetek van benne stikli? Remélem nem olyanok, mint magyarban, hogy mindenkivel tesztmunkát csináltatnak, és aztán felépítenek egy házat....

Ahogy leirtad, (szerintem) úgy nem tűnik link dolognak. Ha ki akarnának használni akkor hosszabb ideig "tesztelnének". Én azért kiváncsi lennék, hogy milyen munka ez. A leírásod alapján itt valószínű, hogy nehéz fizikai, segédmunkáról van szó! Azt 1 nap alatt is látják, hogy belerokkansz e, vagy bírod! Miért kéne az ilyenhez bizonyitvány vagy más papir? A gépek kezelését amúgy csak helyben lehet megtanulni. (Balesetveszély!!) Ennél szerintem jó ha izom van az agyad helyén is! Ügyelj arra, hogy legyen szerződésed és nehogy feketén menjen!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29704 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Próbamunka

Hello. Ez egy fűrésztelep, ahol raklapokat, valamint egyéb fűrészárut kell gyártani. Azt nem tudom mennyire nehéz fizikai munka ez, az volt a feltétel, hogy asztalos, vagy egyéb faipari szakmája legyen valakinek.
Szerintem szerződést nem adnak még arra az egy napra, azt mondta a hölgy, hogy csütörtök este a munka után megmondják, hogy oké e vagy richtung nach zu house...
Azt azért furcsálltam, hogy elég nekik 1 nap, de lehet van ilyen....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29706 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Próbamunka

mikulino írta: Hello. Ez egy fűrésztelep, ahol raklapokat, valamint egyéb fűrészárut kell gyártani. Azt nem tudom mennyire nehéz fizikai munka ez, az volt a feltétel, hogy asztalos, vagy egyéb faipari szakmája legyen valakinek. Szerintem szerződést nem adnak még arra az egy napra, azt mondta a hölgy, hogy csütörtök este a munka után megmondják, hogy oké e vagy richtung nach zu house... Azt azért furcsálltam, hogy elég nekik 1 nap, de lehet van ilyen....

Az egy napra nem fognak semmit adni. Én is arra értettem, hogy ha megfelelsz, akkor kérj feltétlenül szerződést és állítsanak alkalmazottként munkába! (lesz próbaidőd, de akkor is a törvényes oldalon állsz! Gondolj arra, hogy betegbiztsoitás is kell! Ha feketén (alkalmi) munkára vesznek fel, akkor semmi nincs a kezedben. Nézd, ha valaki asztalos, akkor elvárják, hogy a gépeken tud dolgozni! Ez kiderül az első órában, igy nem kell nekik több egy napnál!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!