Próbamunka

Több
11 éve 1 hónapja #29299 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Próbamunka

kfz írta: A dolgozók nevében a következő rövid történetem van a próbamunka szükségességére nézve:

Hát, ez inkább szólt az önálló, igényes munkavégzésről (ami szintén az építőiparos hirdetések elengedhetetlen része) minjt a próbamunkáról de jogos. Sajnálatos de aki nem húzott le 2-3 évet önállóan az többnyire nem is tud önállóan dolgozni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29301 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Próbamunka

Gergoo írta:

kfz írta: A dolgozók nevében a következő rövid történetem van a próbamunka szükségességére nézve:

Hát, ez inkább szólt az önálló, igényes munkavégzésről (ami szintén az építőiparos hirdetések elengedhetetlen része) minjt a próbamunkáról de jogos. Sajnálatos de aki nem húzott le 2-3 évet önállóan az többnyire nem is tud önállóan dolgozni!


igazad van Gergő, a kiragadott sorod így tényleg értelmetlen...a moderált sorral együtt lett kitalálva :laugh: :clap:
A mondandóm a munkavállaló-munkáltató kapcsolatra irányult. Én természetesen csak egy eset voltam a vállalkozó munkái közül.
Mindig mondom, hogy a melós a munkaerejét bocsájtja árúba. Abból meg mint a piacon illik kis kóstolót adni ;)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hónapja #29329 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Próbamunka

Ennyinek bele kell férnie egy munkavállalónak. A piacon a kofánál is megkóstolod a cseresznyét mielőtt vásárolsz, mert lehet, kukacos is meg savanyú is......

Okos embör vagy te komam :clap:
Ez a gond a magyarral (tiszt. a. kiv.)
Ha nem allsz mögötte nagy szart csinal :chuckle: (tiszt. a. kiv.)
Ha meg lebaßod, hogy miert nem ugy csinalta ahogy kell, ahogy tanulta,
akkor meg radförmed, hogy "hat nem monta, hogy hogyan csinajjam" :laugh:
Hat a dögöm, most ki tanulta ezt a szakmat, maga vagy a WC-s Bözsi neni az
M1-es autopalyan?
No aze vannak am kivetelek, de azokat keresni kell kemenyen, vagy nem
talalod meg öket :(

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29338 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Próbamunka

kfz írta: AEnnyinek bele kell férnie egy munkavállalónak. A piacon a kofánál is megkóstolod a cseresznyét mielőtt vásárolsz, mert lehet, kukacos is meg savanyú is......

Ez nem kicsit sántít! Míg a cseresznyét a kofa elmondása alapján tudod csak megsaccolni, ezért megkostolod, mert akármit is mondhat...., addig a képzett szakember azért egy csomó ajánló levéllel jön (esetleg), munkahelyet jelölhet meg ahol dolgozott, munkákról mutathat képeket, és ami mégfontosabb: szakirányú végzettségéről pairok is vannak! A cseresznyéről ugyebár, a kofa, nem fog neked valami dokumentumot felmutatni! Szerintem a próbamunkát be kéne tiltani, mert ez nem egy esetben ad lehetőséget a munkaadóknak arra, hogy igyen elvégeztessenek másokkal valamit! Az ilyen "tesztre" van a törvényes próbaidő, aminél mindkét fél indok nélkül felmondhat!

UI: jó régen volt már, amikor én is egyszer lépre mentem. Egy cégnek kellett grafikus. Jelentkeztem. Azt modták lesz egy próbamunka. Adtak egy projektet ezzel meg azzal. Napi 12-14 órát voltam bennt (sajnos 3 hétig. Ekkor volt a porckoronsérvem amivel otthon voltam és már REHA volt.) s közvetlen főnök nagyon elégedett volt. Beigértek egy szerződést. Amikor az adott időben jelentkeztem a nagyfőnök beintett. A 3 hét is fuccs, a projekt kész volt, jó volt, s leadták a megrendelőnek, de még csak perelni sem tudam mert hülye voltam és kihasználtak! Mindezt próbamunka címen! (Ennél még a jogi biztosításom sem segített, mert nem dolgozhattam, (táppénz) hiába hogy a cég utólag sem adott egy fillért sem! Mindezt, egy jó munkahely reményében!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hónapja #29346 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Próbamunka

Amikor az adott időben jelentkeztem a nagyfőnök beintett. A 3 hét is fuccs, a projekt kész volt, jó volt, s leadták a megrendelőnek, de még csak perelni sem tudam mert hülye voltam és kihasználtak! Mindezt próbamunka címen! (Ennél még a jogi

Ne izgasd fel magad pici szivem :chuckle:
Beszeltünk volt rola, hogy szakmaja valogatja :wait:
Voltam ceg tars (is) 20 evvel ezelött az Atelier Torino Werbeagenturnal es
nagyon jol tudom mennyit es mit melozik egy Grafikus. Voltak ugy a fiuk, hogy a
Termin miatt bizony ejjel 2-ig is bent voltak az irodaban.
Ebben a szakmaban en sem vallalnam be a Praktikumot, mert a gore kap ha
kesz a Projekt 1 miot es neked mint Praktikantnak beint egyet.
Naja itt sem lehet altalanositani, mert vannak seriöse munkaltatok is javaban :clap:
Kikaptal 1 szarjanko getzit.
De ki tudja ?...az elet egy Bummerang. Lehet, hogy azota ott all a Tafelnal
minden delben sorban. :wait:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29348 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Próbamunka

DECOTEXT írta: jó régen volt már, amikor én is egyszer lépre mentem.


Látod ez az eset ami megvilágítja, hogy miért ellenzed.

Az hogy téged egy szemét lehúzott még nem jelenti azt, hogy mindenki így jár. De gondolj bele abba amikor próbamunka nélkül dolgoztatnak aztán a végén meg egy vagy két havi bért lerántanak rólad csak úgy. Az pont olyan mint a nem kifizetett, de beígért próba vagy bemutatkozó meló esetleges díja.

Véleményem szerint a rövid (!!!!!!) pár napos próbamunka hasznos mindkét fél részére. A munkáltató látja a munkavállaló kvalitását és össze tudja hasonlítani a papírokkal meg az önéletrajzzal. Megismeri a dolgozó személyiségét.
A munkavállaló képet kap a cég napi tevékenységéről, munkafeltételekről, kollégákról és az emberi viszonyokról...stb.

Végül is hasonlítva azt amit mondtál a próbaidős dologról ez olyan mintha első látásra összeköltöznél egy csajjal, mondván, hogy majd otthagyod ha nem frankó valami.
Szerintem az ember gyereke azért kezd udvarolni, hogy rájöjjön neki való e a kapcsolat vagy sem.
Ez alatt a relatíve rövid idő alatt eldől, hogy mindkét fél akarja e a dolgot.

Bár tudom, hogy Én konzervatív vagyok...ma már nem divat az udvarlás..... :laugh:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!