Próbamunka

Több
11 éve 1 hónapja #29721 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Próbamunka

Én egyszer voltam eddig probamunkan, az egy nap volt, igazabol meg annyi sem, es en bizony kaptam tobb papirt is, ala kellett irnom ezt-azt. Ez igazabol a cegnek volt fontos, hiszen ha barmifele ellenorzes jon, akkor azt hihetnek, hogy en feketen dolgozom ott. Fizetest termeszetesen nem kaptam, de nem is errol szolt a dolog.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29729 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Próbamunka

Az én esetemben az van....(a hirdetésre hivatkozva):
határozott idejű munka, "sozialversicherungsplichtig"----ami ha jól tudom társadalombiztosítási kötelezettséget jelent. Ugyhogy szerintem legális, bejelentett .Ha megfelelek. Szerintem pénzt nem fognak adni, de ha máshogy gondoljuk, akkor inkább 1 napot ne fizessenek ki, mint 4-et.
Gépeken kell tudni dolgozni, ez volt benne a hirdetésben is.
Ja meg azt is mondták, hogy ha felvesznek akkor tudnak várni maximum 2 hetet, mire elintézek mindent a jelenlegi munkahelyemen.. Ezek számomra pozitívak, remélem minden rendben lesz.
Még olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy a jogi biztosítás az mit foglal magába? Kérdeztem egyik cégjogász ismerősömet, de azt mondta, hogy olyan embernél kell ezt megkötni, aki tisztában van a német munkajoggal.Tudna esetleg erről valaki adni egy kis infót?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29730 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Próbamunka

Jogi biztosítás de olvashatsz a fórumon is róla, használd a keresőt!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29772 Írta: kriemhild
kriemhild válaszolt a következő témában: Próbamunka

Miért csak telefonon jelentkeztél? Nem küldtek meg magadról az összes Bewerbungsunterlaget? Vagyis: fénykép, szakmai életrajz, motiváló levél és munkahelyi ajánlásaid+bizonyítványok? Ha ennyire nem segítesz a munkaadónak, hogy képet alkossson rólad, akkor ne lepödj meg, hogy a sötétben motoszkál. Lehet telefonon is intejúvolni valakit. A bemutatkozás lehet olyan is, hogy körbevezetni valakit az üzemben és a végzendö munkákról beszélni esetleg tényleges kisebb feladatot elvégezni, a kézügyesség illetve kommunikációs képességeket ellenörzésképp. A mai világban meg lehet és szokás is, a munkaszerzödési ajánlatot készíteni és ha azonnali belépésröl van szó, egy gombnyomással ki lehet nyomtatni. Ha megegyeznek, akkor rögtön alá lehet irni, a nyitott dolgokat is beleirva. Nem olyan nagy tragédia egy munkaadónak, ha egy új belépövel néhány órát foglalkozni kell, erre megvan az apparátusuk! Nem kell kímélni öket és nem kell szívességeket tenni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29778 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Próbamunka

Kedves Kriemhild!
Azért csak telefonon jelentkeztem, mert benne volt a hirdetésben, hogy nem e-mail-ben várják a jelentkezést, hanem írásban, vagy telefonon. Ezért felhívtam. Az önéletrajzra, valamint a bizonyítványra annyit mondott a hölgy, hogy nem kell mert nem az a lényeg, hogy mi van beleírva, hanem hogy az ember mennyire tudja az adott munkakörét.De biztos alapon viszek magammal egyet-egyet.
Lehet ez furcsán hangzik, én is furcsálltam, de ezek szerint nem kizárt az ilyen munkáltató.
Az meg hogy mi lesz majd gyakorlatban, az majd kiderül....elvileg 1 nap próbamunka, és aznap este megmondják, hogy kellek e vagy nem.....
Röviden ennyi......

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29867 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Próbamunka

Sziasztok. Megvolt a próbanapom. Egész jó a meló, jövő héten kiértesítenek.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!