Idősgondozás Németországban

Több
12 éve 8 hónapja #6856 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Gizella!

Jól értem, 2 vagy 3 hónap után 1 hónap otthon( ezt fizetik), és utánna újabb cím ahol 2 vagy 3 hónap? Szép estét

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6858 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Maya!

Szerinted sok az eszkimó( idős) és kevés a fóka( házi segítő)?
Milyen állásra váltottál az idős gondozás után? Furcsanevű-TOM

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6859 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Terézia!

A barátnődnek, hogy szól a szerződése? Ingyen kaja-mennyit számolnak ezért a bőséges kajáért?Mi van akkor ha az ápoló jó alvó?A munkahelyi baleset fogalma ismerős Németországban?
Igaz is ki a munkáltatója az idős ápolóknak, az idősek otthona vagy a gondozott? Furcsanevű-TOM

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6861 Írta: gizella
gizella válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia !
Nem ! nem fizetik, amikor otthon vagy ! csak azt mikor dolgozol , attól függ mennyit hajlandó a közvetitő vagy a cég adni , napidij van , általában 4o eurótól, / változó ez az összeg !/ addig maradsz a családnál , ameddig elsősorban Ők szeretnék , ha megvannak elégedve Veled, ha Te nem akarsz ott maradni, kérheted Magad máshova !
Előfordul, hogy évekig vagy egy családnál, ez kedvező, de mindig vannak kivételek - betegség, haláleset - amikor máshova kerülsz.
Az utazást/oda -vissza/ is a cég / persze a család fizeti , mert benne van a kialkudott összegbe /valamint az ellátást és a szállást is a család fizeti.Dolgoztam olyan cégnél, ahol a szabadnapot levonták a béremből!!ezt is előre meg kell beszélni ,/ nem mondták - nem tudtam !/ de az embert persze mindig érik meglepetések.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: btgyrgytms

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6865 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia!

Ez a napi díj valahogy kevésnek tűnik, valahol olvasta, hogy 7,50 órabér keleten, 8,50 órabér nyugati ország részben. Állítólag ez államilag meghatározott minimálbér. A 40 euró azt mennyi időre kell gondolni?
Szabadság idejét sem fizetik?furcsanevű-TOM

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 8 hónapja #6884 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Terézia,
köszi válaszod!
Gyomor és sok türelem kell hozzá.
Az alkoholproblémával én is találkoztam. "Fogadott fia" a néninek (55éves) a velünk szemben levő házban lakott, velünk volt hétvégén, mindent kritizált, megkeserítette az életem. Addig volt jó, amíg dolgozott, és nem a néni pénzén(kajáján, és lakásában)élősködött.
Ez az időszakos munka (pár hónap, aztán pause)nem mindenhol adott, nekem 13hónapos szerződésem volt (10 hónap után feladtam).
Az éjjel-nappali felügyeletet soha nem vállalnám el.
Szép napot. Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!