Idősgondozás Németországban

  • torokeva
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6927 Írta: torokeva
torokeva válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Maya!

Köszönöm az értékes infókat. Válaszodból nekem úgy tűnik, hogy a családnál elhelyezett, "benntlakásos" idősgondozók jellemzőit írtad meg nekem. Ezzel is jó ha tisztában vagyok, de előreláthatólag a párommal bérelnék lakást, így én elsősorban idősek otthonára gondoltam munkahelyként.(Ezt nem írtam konkrétan bele az érdeklődő levelembe, bocsi.....)
Ha valaki konkrét információkkal tudna segíteni-e terén is az idősgondozásnak, nagyon hálás lennék.

Maya, mégegyszer köszi a gyors választ.

Üdvözlettel:
Éva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6934 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Éva,

a Bonni iroda háztartási kisegítőket irányít az arra rászorulókhoz. Ez háztartási munkából és az idős ember (lényegébe)felügyeletéből áll. Mindaz, amit már leírtam.
Az énáltalam már börtönnek titulált pár hét munkából és aztán szabadságból álló folyton ismétlődő idősgondozásnak rendkívül ellene vagyok. Én is csak horrortörténetekről hallottam.
Nem csináltam, nem is szeretném.
Az újságban minden héten találok hirdetéseket román és lengyel állampolgárságú hölgyektől, akik (pflegebedürftige=) ápolásra szoruló időseknél dolgoznának. Ők vállalják a 24órás felügyeletet. (Nem tudom hogy bírják)
A családomban 2 hölgy is ápolóként idősek otthonában dolgozik, szóval tudom miről beszélek. Ők kevés óraszámban csinálják, tanfolyamra jártak(iskolába, Ausbildung)megtanultak injekciót beadni(az otthon fizette a sulit). Ez nem megy heti 40órában, mert idegileg és fizikailag kikészíti az embert.
Mi lenne, ha felhívnád Bonnt, aztán egy idősek otthonát, rögtön információt kapnál a dologról. Sőt, egy e-mail is biztos elég lenne. Üdv és sok sikert. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6938 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok, van még valami, amit elfelejtettem.
Az idős embereket szükségletük szerint csoportokba osszák (ez az úgynevezett Pflegestufe). Minél magasabb szintbe tartozik az illető, annál hosszabb ideig van napi szinten szüksége ápolásra, segítségre, felügyeletre(nevezd aminek akarod, ugyanarról a dologról beszélünk).
Az én ápoltam a Pflegestufe 3-ba tartozott, ami azt jelenti, hogy napi 300percig (5óra)igényelte a felügyeletet. De mivel súlyos demenc beteg (időskori elbutulás, és MINDEN elfelejtése) lett, így napi 9 órában ülhettem mellette. (NEM MINIJOB)
Aki az egyes kategóriába tartozik, ahoz csak a kaják viszik ki kocsival, elmosogatnak neki, és ellenőrzik, hogy minden gyógyszerét bevette-e. A kettesnél és hármasnál már komoly felügyeletet, fürdetést és öltöztetést igényel a páciens.
A link: Viel Spaß dazu:

www.pflegestufe.info/1.html
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • torokeva
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6967 Írta: torokeva
torokeva válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Maya!

Köszönöm az újabb infókat, és a jó tanácsot,megpróbálom felvenni egy idősek otthonával a kapcsolatot.

Üdv:
Éva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6983 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok,

tapasztalattal én is tudok szolgálni sajáttal és áttételesen a húgomtól ( aki most is kint van) és attól a jó baráttól aki szintén kint van most is és aki nekem is segített kimenni tavaly.
Ahogy olvasom a tapasztalatokat én is hasonlókról tudok beszámolni.
Én kifogtam szerencsére egy szellemileg ép részben tolószékes bácsit. Férfi vagyok és soha nem végeztem még hasonló munkát sem, de a testhigiéniától kezdve a ház rendberakásán át a kocsimosásig mindent el kellett végezni.
először annak a bizonyos testrésznek a törlését se jól végeztem másnak, de megtanultam. az ellenérzést és undort le lehet hamar gyűrni és utánna csak munkának fogtam fel.
Megkaptam mindent amit lehetett ( vettek mobilt, rádiót, kaptam tv-t a szobámba és azt ettem amit akartam náluk.)Rendesek voltak.1150 euro/hónap volt az én keresetem, de a számlán a közvetítő jutaléka is ott volt mindig ( 590 Euro/hó) .ez úgy szerepelt mint irodabérlés ,stb. és elméletileg én fizettem. Gyakorlatilag a család. Na mindegy.
A húgom egy kis faluban van Frankfurt mellett és ő se csinált előtte ilyet. Ugyanaz az ügynökség vitte ki mint engem anno.
Egy nénit kell gondoznia aki fél oldalára bénult, de szellemileg friss.
Pelenkázás, fürdetés, testhigiénia, stb. plusz házimunka főzés bevásárlás, kertgondozás. Ő is 1150 euro-t kap és nem panaszkodik az ellátásra. Jövő hónapban költöznek ki családostól.
A jóbarát akin keresztül nekem sikerült kimenni már több családnál volt és ő most "schwarz arbeit"-ot csinál a témában és 1300 euro-t kap kézhez.
Neki egy a vég stádiumát járó néni van már aki nem mozog és fürdetni kell az ágyban meg ilyenek, de a házimunkát nem kell végeznie mert ahhoz van más személyzet. Jó dolga van és próbálja úgy ápolni a nénit szakszerűen hogy ő is jól járjon azaz legyen kit gondoznia.Neki vannak jó-rossz tapasztalatai korábbról.

A lényeg amit írtatok is hogy ez bizony 24 órás munka amit ki lehet fogni jól is meg rosszul is. Ha rossz akkor kompromisszum kell egy bizonyos fokig hogy az ember mit hajlandó eltűrni és mit nem a pénzért.
Ha azon túlmegy akkor kell kérni más gondozottat. Baromi nagy a hiány kint ápolóban és ha az ügynökség esetleg akadékoskodik akkor van sok más ügynökség még.
A net tele van velük.
A lényeg hogy szerintem az egyik legjobb módja annak hogy PÉNZT csinálj magadnak. Csúnyán fejeztem ki magam, de amit így keresel az a tied mert kint nem tudsz sehova se menni elkölteni és mivel mindent megkapsz ( szállás, rezsi, kaja) így tényleg nem tudod elkölteni.
Én széltében hosszában be tudtam járni Münchent úgy hogy még térképet is a család vett. a felesége a bácsinak nem volt mozgáskorlátozott és minden szombat délutánom szabad volt, plusz 2-3 óra minden nap.
Minden alkalom után megbeszéltük merre jártam, szóval baromi szerencsés voltam velük.

Mindenkinek ilyet kívánok.

papisa
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta, btgyrgytms

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6989 Írta: Firewain
Firewain válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Barátnőm szeretne kimenni idősgondozónak Németországba. Alapfokon beszél németül. Hogyan és hol tud utánanézni álláslehetőségnek, vagy esetleg tudtok közvetítőt ajánlani? Van esélye idős otthonban dolgozni?

Köszi a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!