Idősgondozás Németországban

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6887 Írta: gizella
gizella válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia!
A 4o euró/ körül / mint irtam lehet kevesebb, de lehet esetleg 43 euró is, amig dolgozol , ha 3o napos a hónap vagy /31 napos akkor annyit számolnak.
Ja ! szép amit leirnak, de nem kapsz annyit, irtam , hogy honnan akarnak behozni ápolószemélyzetet, mit gondoltok miért ? és miért dolgozik annyi a "keletiblokk "országaiból?, mert már sokkal olcsóbban is kapnak ,akik hajlandók ezt a munkát elvégezni, a németek ezt már nem csinálják...
Igen a 24 óra , az valóban néha 24 !és persze mindig jókedvűen csinálni és megfelelni mindenkinek!
Én sem vagyok nővér , habár az eü. ben dolgoztam de teljesen már területen-amit persze Németországban nem fogadnak el. Mint irtam már,sokan és sokfelől jönnek és csinálják ezt-nem mindig sok empatiával!!-

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6888 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szio Furcsanevü-TOM

Barátnőm Bonni iroda álltal lett kőzvetitve, itt a forumon már fennt van a neve az irodának.
De iroda nem tudja vagy nem fogja neked elmondani, hogy pl. a néni állmatlanságban szenved :sick: és egész éjjel igényli hogy mellette legyen valaki, és ha kell olvasson fel neki hajnali 3 kor :sick:
Ha pedig nem te főzől, vagy nem te vásáolosz be azt kell enned amit a "család" és evvel a családdal mindent el kell türnőd mert te csak egy alkalmazott vagy náluk, ha nem tettszik odébb állsz.
Most nagyon sokan vállalkoznak idősgondozásra és nekem sajnos sok ismerősőm van aki elképesztő dolgokat mesél, sajnos idősekhez nagyon nagy türelem, szeretett kell :ohmy: és bizony nem biztos, hogy minden pénzt megér
Nagyon meg kell gondolni az idősgondozást és velelakást, ez bizony sok mindent jelenthet jot-rosszat is, és sokszor rosszat :angry:
Én ugy tudom, hogy fizetnek valamiféle biztositást, ha ott ér baleset, mert még a minijobbosok után is fizetnek,de az csak ha ott ér baleset akkor érvényes :( de itt szerintem vannak akik jobban tudják ezt.
üdv Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • torokeva
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6889 Írta: torokeva
torokeva válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok!
Már jó ideje olvasom a hozzászólásokat minden témában, próbálok információkat gyűjteni a kinti élettel kapcsolatban. Mára én is komoly elhatározásra jutottam, szeretnék Németországan dolgozni! Tudom, hogy ez nem könnyű ezért is próbálom az adottságaimat, képességeimet a kinti lehetőségekhez igazítani.Úgy tudom, az idősgondozás területén több lehetőség van az elhelyezkedésre, pl. egy idősek otthonában.
Jelenlegi végzettségem eddigi munkatapaszatalataim nem kötnek ehhez a területhez, de mindig emberekkel foglalkoztam, és úgy érzem, megvannak azok a képességeim, amik feltétlenül szükségesek ehhez a munkához.
A témával kapcsolatos kérdéseim:
1. Milyen végzettség kell a munkához?
2. A magyar OKJ-s vizsgát elfogadják?
3. Milyen munkarenben dolgoznak?
4 Mekkora fizetésre lehet számítani?
5. Vannak-e esteleg fizetést kiegészítő, plusz juttatások a dolgozók részére?
Előre is köszönök minden információt.

Üdvözlettel:
Éva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • ezsiasagnes
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6890 Írta: ezsiasagnes
ezsiasagnes válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok!
Én is kint dolgozom, már 3-om hónapja és csak azt tudom mondani az előttem szolónak igaza van!
Valóban kivan az ember szolgáltatva a családnak.
Ezt én is tapasztalom. Már teljesen kikészültem, így aztán most haza megyek egy kicsit.De utánna jövök vissza, mert a pénz nagy úr!
Valóban nagy türelemre van szükség, hogy kitudj tartani!
Sokszor igazmég ez sem elég, de elörröl kell akkor kezdeni!
Üdv mindenkinek és kitartást!!B) B)


ezsiasagnes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6892 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szép estét mindenkinek!

Érdekelne a véleményetek:A férfiak vagy a nők házsártosabbak?Számít-e az , hogy melyik tartományban vagy SEGÍTŐ? A segítők fiatalok vagy középkorúak? Nők vagy férfiak?( Férfi segítők is vannak?)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 8 hónapja #6898 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Furcsanevű Tom,

na várjál, az első, amit mondani akarok neked, hogy mi lenne, ha az (Uram bocsá) inkontinenciában szenvedő dúsgazdag idősemberek ápolása helyett valami mással kezdenél el foglalkozni. Pld egy hotelben lehetnél szobalány=szobaasszony, vagy konyhai kisegítő(Küchenhilfe).
Ezen megint nagyon praktikus lenne. Két legyet ütnél egy csapásra: lenne szállásod(saját szobád), meg kajád hozzá(azt eszel, amit a konyhában összeütsz magadnak. Ha szerencséd lesz, finomságokkal töltheted meg a gyomrodat.
Én az öregnéni ápolása után egy kávézóban helyezkedtem el, ahol megtanultam különböző kv-készítmények elkészítését.
Igen, az idősápolás egyre nagyobb problémát jelent az olyan elöregedő társadalmak számára, mint Németország.
Üdv. Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51, btgyrgytms

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!