Idősgondozás Németországban

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #8830 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia!
Csak megkerdezem, ha lehet, Neked mi a vegzettseged? Milyen iskolaba jarsz most amit fizetni kell?
Ha jobban tudod a nyelvet, lehet, jobb lesz kicsit. Sajnos az otthonokban mindig sok, es nehez a munka, legalabbis ahogy en tudom. Ha van eü vegzettseged, kereshetsz mast is, ha a nyelv mar megy.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8833 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

zsuzsibuzsi írta: szia amiota idejöttünk kb 10 ember jött és ment el innen,a németek már nem akarnak dolgozni csak irni mert ők a frahkraftok magyarul a főápolo mert tud németül igy a sok munka a rengeteg emelgetés ágybol kerekes kocsiba és este vissza és ennek a velejároi.most voltam elöször éjszakás a nagy házban 2 vagyunk és nekem a zárt osztályra is mennem kellett ne tudd meg ugy féltem felmenni h kikészültem az 5 éjszaka alatt de rendesen van munkád néha ülni sincs időd és ibeszélnek a hátad mögött a németek de van h a füled hallatára.az evésről ált elfeledkeznek ha rolunk van szo és egyáltalán nem segitőkészek.persze van iskola amit én fizetek hvi 200eu és van amikor el serm tudok menni mert olyan a besosztásom.itt a német nők kemények és nem barátkoznak igaz van kivétel de a segédpoló is nekem parancsol azt kell tennem amit ő mond hiszen ő német.kevés a fizetésünk is mert fizetjük az iskolát és 4 honap utána a szállást is és marad 600 eu ami az itteni fizuhoz képest nagyon kevés.igykszem munkát keresni mielőbb!remélem segitettem.minden jot

Kedves Zsuzsi! Ne haragudj a keményén szavakért, de ha ez így van, ennek Te magad vagy az oka! Símán kihasználnak, mert nem mondtál az elejétől kezdve NEM-et! Tudod mint az egyszeri gazda a két lovával! Üti veri az egyiket, a másikhoz hozzá sem nyúl! Mit gondolsz melyik kapja a verést? Az, amelyik húzza a kocsit és nem a lazsáló, beteg ló amelyiket csak befogott a kocsi elé!!
Kolegáid kihasználják a nyelvi hiányosságod, s jókat röhögnek rajtad, a hátad mögött, amig nem csapsz az asztalra! Aztán ha megteszed, akkor 2 dolog történhet! Vagy változtatnak, vagy kidobnak! Mivel azonban jó munkaerő vagy, én az elsőre tippelek. Ha mégsem, és kitennének, akkor sincs gond, mert ilyen munkakör van dögivel az országban! A legnagyobb baj azonban az, hogy ahogy kiveszem a soraidból, nem szakmád amit csinálsz! Igy viszont mindig szivatni fognak!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szeri9

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 5 hónapja #8837 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Zsuzsi!

Borzasztó, hogy ilyen helyre kerültél. Ha nagyon kilátástalannak látod a helyzeted, akkor hívd fel a bonni munkaügyi hivatalt, ahol akár magyarul is segíthetnek neked egy állást keresni:
Bundesagentur für Arbeit Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV)
Villemombler Str. 76
D - 53123 Bonn
Tel: 0049 228 / 713-1313
Fax: 0049 228 / 713-270-1111
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51, Marcsi88

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8852 Írta: Marcsi88
Marcsi88 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok Kedves Már Helyükön Lévők!

Köszönöm szépen ezeket a címeket!
Mindhárom címet felhívtam, magyarul nem tudtam beszélni velük /félre értés ne essék: németül beszéltem, de könnyebb lett volna a megértés/, a mailemet pedig a g-mail visszadobta.
Köszönöm még egyszer a jó szándékot :)

Szép napot! Marcsi88

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9531 Írta: Ria
Ria válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia!
Szeretném megkérdezni, hogy Te szervező cégen keresztül mentél ki, vagy konkrét címre, hírdetésre? Én egy bő fél év múlva tudok csak kimenni, a nyelv és anyagiak miatt, -ha addig a gyógyped munkabéremből éhen nem halunk a kamasz fiammal. Ő most nem "gazdaságos":)
Nyár óta nézegetem az idősgondozást, Angliában, No.-ban, jóval több a pénz, én bírnám ezt a melót, és most, hogy olvastam az írásodat, megnyugodtam a részletek miatt is. Jelenleg több a bér, amit ígérnek, van olyan is, ahol a szállás és kaja ingyen van. A szerződéstől, papírmunkától, átveréstől tartok inkább. Ahol vezetni is kell, ott féljenek Angliában tőlem!!!!:)Simán szembemegyek kanyarban, az tuti. Fogalmam sincs viszont, hogy kp fizetnek, vagy utalnak, mit kell az elején intézni, gyerekkel hol kell iskolát kezdeni intézni...csp. ...stb. Ja, szerinted vele is költözhetek ilyen meló-helyre? Köszi minden infót!!! Üdv Ria

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 5 hónapja #9541 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Ria,

ezt találtam neked:
jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stelle...n=e1s1&d_6827794_p=1
A mai napon megtalálható összes álláshirdetés "Altenbetreuer" témában.
Az majdnem biztos, hogy csak idősotthonban vállalhatsz munkát, azonfelül lakást kell bérelned, ahol a fiaddal együtt elkezdhetitek új életetek.
Ha valaki Haushaltshilfe-ként helyezkedik el, akkor állandóan az idős emberrel kell egy lakásban=házban ülnie, így nincs rá esély, hogy rendes, normális életet éljen a saját családjával.
Persze van másik alternativa: 2hét munka, 2 hét szabi. Dehát ki akarja azt művelni, oda-vissza utazgatni, az tényleg csak a nagyon elvetemülteknek való. Itt tele van az újság magukat hirdető román és lengyel származású hölgyek álláskeresésével, akik szívesen vállalják ezt a kétlaki életet.
Tanácsom: A nyelvet nagyon jól kell ahoz beszélni, hogy itt jó munkahelyet kapj a szakmádban.
(Szart szarra ne cserélj ! Akkor inkább maradj otthon!)
Sok sikert. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!