Idősgondozás Németországban

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #10464 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

A mai nap 1012 szabad ápolói álláslehetőség olvasható a Németországi EURES honlapján.
A recept hozzá: :)
Végy egy jó adag nyelvtudást, ugyanannyi kitartást és bátorságot, majd keverd össze ezeket némi megtakarított pénzzel, végül vedd föl a telefont, és gyere.. ;)
http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?lang=de&acro=job&catId=482&parentCategory=482

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10533 Írta: borex
borex válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok

Én a fekete erdei idősotthonok valamelyikében fogok dolgozni ha minden igaz.Tud valaki erről valami infót.ha igen megosztaná velem velünk köszönöm
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Marcsi88

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10544 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

borex írta: Sziasztok

Én a fekete erdei idősotthonok valamelyikében fogok dolgozni ha minden igaz.Tud valaki erről valami infót.ha igen megosztaná velem velünk köszönöm

Szia Borex,
nem tudsz kicsit közelebbit? A Fekete Erdő elég nagy, és abból kiindulva, hogy néhány hónapig egy 8000 fős kisvárosban laktam, ahol volt 3 vagy 4 idősek otthona, elég sok lehet a Fekete Erdőben is:)
Pont a minap futottam bele véletlenül egy weboldalba, ahol ezeket az idősgondozói állásokat tárgyalták ki főleg lengyelek azt hiszem, de voltak máshonnan is. Nem emlékszem hol találtam, engem nem annyira érdekelt a téma, de ha beírod németül a német google-be, akkor szerintem megtalálod. Ott talán tudnak egy konkrét intézményről is felvilágosítást adni neked akik ott dolgoznak/dolgoztak.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, borex

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10569 Írta: borex
borex válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Lizy!

Köszönöm a gyors választ.Még nem tudom pontosan mert öt otthon van ami ehhez a rendszerhez tartozik.Haslach,Bad Herrenalb,Bü jónak hangzikhl,Gernsbach városokban.Az a helyzet hogy annyira tut és jónak hangzik az egész hogy már fáj.Különben az SWb társulattal megyek ill.mennék mert még nincs időpontom. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #10602 Írta: nerir
nerir válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Januártól kaptam egy munkaajánlatot Németországba idősek otthonában segédápolóként dolgozni. Minden rendben mert eddig- de megkérdeztem a munkaerő kölcsönző céget, hogy szükséges-e a védőoltás ( hepatitis A-B-c) beadása.
Igen szükséges lesz....-kaptam a választ.
A tájékoztatójukban ugy szerepel, hogy ajánlott.
Tudni szeretném, ha valaki jártas jogilag ezen a területen, hogy kötelezhető-e ezt beadatni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #10605 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

nerir írta: Januártól kaptam egy munkaajánlatot Németországba idősek otthonában segédápolóként dolgozni. Minden rendben mert eddig- de megkérdeztem a munkaerő kölcsönző céget, hogy szükséges-e a védőoltás ( hepatitis A-B-c) beadása. Igen szükséges lesz....-kaptam a választ.A tájékoztatójukban ugy szerepel, hogy ajánlott. Tudni szeretném, ha valaki jártas jogilag ezen a területen, hogy kötelezhető-e ezt beadatni?

Ami ajánlott az nem kötelező! Viszont ha nem kapod meg, akkor nem kötelesek foglalkoztatni! Ergo: ha kell a job, oltassd be magad! Az mondjuk nem derült ki egyértelműen a beírásodból, hogy neked kell az otthonlakóknak majd beadnod ezt, vagy neked kell ez a védőoltás, hogy a munkahelyet megkaphassd! Szerintem neked kell beadatnod, de nem a saját védelmed érdekében, hanem az idősek védeleme miatt! Itt a BRD-ban gyakran kérnek keletről jövőknél ilyet! Szóval a véleményem az, hogy ha csak ajánlott, akkor nem kötelező! Te döntesz, ők meg arról, hogy fogsz e ott dolgozni vagy sem!

;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nerir

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!