Idősgondozás Németországban

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #10829 Írta: postabonto
postabonto válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Ezt nem nagyon lehet elmondani, az érti meg, aki már átélt ilyet.
Nagyon kifinomultan, régóta, sok-sok gyakorlattal és tapasztalattal csinálják.
Alapfoku némettel nem is nagyon lehet érteni.
Ott állsz mellettük, és szidnak. (Azt hiszik, hogy olyan h. vagy, hogy nem érted, mit mondanak.)
Az egyik közvetítitő megkérdezte, hogy miért jöttem Németországba. Majd a válaszom után megjegyezte, hogy, ja Ungarn ist tot.
Az idősek unatkoznak, és unalmukban kritizálnak állandóan és szünet nélkül.
A berlini falat mégegyszer fel kellene építeni, de 3 méterrel magasabbra.
A járványokat a keletiek viszik be.Az uborka is spanyol volt. A 24 órás idősgondozás hónapokon keresztül azért nem kivitelezhető. mert az Ostblokk gyenge.!
Na persze van azért kivétel.
Viszont, ha egymás előtt vannak, mindig a keleti húzza a rövidet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10831 Írta: postabonto
postabonto válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Kedves Éva!

Próbálj emelgetni, többhónapon át egy 60-70 kg-os ápoltat, egyedül, ágyból ki , bele a tolószékbe, onnan a WC-re, majd vissza. Majd Ki a tolószékből, bele a fotelbe, ami jó mély. Majd onnan vissza tolószékbe, ki a WC-re.
Kis szünet után be az ágyba, majd megint ki a WC-re, mert vagy hasmenése van, van székrekedése. Ha oxigént kell neki adni, vissza az ágyba, de hamarosan fel kel ültetni, mert palackkal együtt sem kap levegőt. Mind eközben a háztartási munkát is el kel végezni.
Szerinted ezt a munkát "utálattal" tudja valaki csinálni?Sokáig nem hiszem.
Egyébként, ha valakinek lerobban a dereka, mármint a magyarnak, minket ki istápol?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #10832 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia postabonto!
Ha visszaolvasol,meglatod, mire irtam a megjegyzesemet.
Mert eppen valaki ilyet irt.
De csinalhatod te is az en munkamat, ha mar az emelgetest kivanod.
En nem emelgetek, nem is tudok. De tudom, hogy vannak fogasok, amikkel könnyebb, es az apolastanban ezeket tanitjak. Ettöl meg nehez munka marad. Es talan azert vallalja valaki, mert szereti csinalni, es a szakkepesites nelküli reszet, ami fizikailag meg nehezebb lehet - talan a kepzettseg hianya miatt is - szüksegböl.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 5 hónapja #10837 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Postabonto írta:
"A "Haushaltshilfe"(háztartási segító a családnál), vagy Seniorenbetreuerin Iidősgondozott kísérő) munkánál nem kell papir, viszont nincs törvényes munkaidő. "
DE VAN! Csak nem tartják be.A szerződésben ha 5x8 óra szerepel(hetente), akkor abból 6X9 lesz. :dry:
A 24 órás ápolást én nem végeztem. Arról nem tudok nyilatkozni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10842 Írta: borex
borex válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok!

Egy pár oldalt visszaolvastam és úgy látom csak a háznál történő idősgondozásról van szó.Én az intézmény rendszerű idősotthonakban zajló idősápolásról szeretnm ha valaki tapasztalatot irna.

köszi szép fórumozós napot

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10843 Írta: gizella
gizella válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia postabont!

Amit irsz az teljesen igy van !!!! nem csak a német közvetitőknél de a magyarnál is, egy kamu papir , hogy ŐK , ha ellenőrzés van , tiszták legyenek meg persze Te is , hogy nem feketén vagy kint, de , ha bármi történik Te iszod meg a levét, amit irtál a pflege-fee-nél is igy van !
Elszámolás ?? na igen ez is egy jó kérdés - hát az nincs !!!! és ami még : az utazás során , amit Ők szerveznek/ persze !/ és a család megfizeti a többszörösét -balesetnél / ne adj Isten ! / mi van ?????????ki fizet mit ? vagy ??????
A következő felhasználók mondtak köszönetet: postabonto

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!