Idősgondozás Németországban

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 5 hónapja #10609 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Nerir,
Anyóspajtás fekszik a Gernsbach-i ASB idősekotthonában. :) hetente 2x én is meglátogatom. Nagyon szép kisváros. És az ottani munkakörülmények is jók. A gondozottak is jól érzik magukat,
A következő felhasználók mondtak köszönetet: borex

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10798 Írta: borex
borex válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Skolik!

Mire gondolsz pontosan idősek otthonára? Ha minden igaz idősotthonba fogok dolgozni február elején. Ezt a neten találtam csak úgy böngészve.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 4 hónapja #10801 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia borex,
Az idősek otthona németül: "Altersheim,Seniorenheim vagy Pflegeheim.
Ez a kérdésed,ugye? Mindegy melyik kifejezést használod,ugyanazt jelenti.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10812 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

"DCT: Az mondjuk nem derült ki egyértelműen a beírásodból, hogy neked kell az otthonlakóknak majd beadnod ezt, vagy neked kell ez a védőoltás, hogy a munkahelyet megkaphassd! Szerintem neked kell beadatnod, de nem a saját védelmed érdekében, hanem az idősek védeleme miatt! Itt a BRD-ban gyakran kérnek keletről jövőknél ilyet!"

Szerintem a kérdés az, hogy neki meg kell-e kapnia a védőoltást ahhoz, hogy dolgozhasson, nem hogy be kell-e adnia az ott lakóknak.

És mint védőoltás, az a saját érdekében történik. Hogy ha épp olyan beteget ápol valaki, akinek hepatitise van, akkor azt az ápoló ne kaphassa el.
Persze nyilván szempont az is, hogy ha még nem kapta el, akkor később se kapja el sehonnan, hogy aztán megfertőzzön egy ápoltat, a logika jó amit írsz, de az ok az előbbi szokott lenni.

Én Magyarországon oltattam magam még mikor elkezdtem eü.-ben dolgozni, már nem emlékszem, hogy kötelező vagy ajánlott volt-e, de eszembe se jutott nem beoltatni magam, gumikesztyűn átmegy a tű, bármikor előfordulhat, hogy az ember megszúrja magát egy fertőzött tűvel... Van, hogy még a beteg se tud róla, hogy fertőzött.

Nincs köze a dologhoz annak, hogy keletről vagy honnan jöttél. Ha már fertőzött vagy (és nyilván erre gondolsz, hogy erre nagyobb az esély egy keletről jövőnél), akkor már mindegy a védőoltás.
A logikádat értem, de inkább abban az irányban, hogy esetleg a keletről jövőknél gyakrabban kérhetnék a szűrést, hogy fertőzöttek-e.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nerir

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10823 Írta: postabonto
postabonto válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szerződéses, bejelentett munka volt, több éveig.
A szerződés még véletlenül sem fedte a valóságot.
Nemtetszés esetén haza lehet menni. (Egyébként a szeződésben heti 38,5 óra munkaidő volt)
A kiszámolt járulékokról (4 fajta biztosítás - Krankenversicherung, Pflegeversicherung,
Rennteversicherung, és Arbeitslosenversicherung, adó - Steuer), egy darab számitógéppel (WORD) irt papirt kaptam. A befizetésekről semmit, de ez M-on sem divat. Év végén ,vagy , ha elmegy a dolgozó, akkor kap valamit, de nem az utolsó napon, hanem jóval utánna.
A Krankenkassekarte már bizonyíték, hogy tényleg be van jelentve valaki. Da azt gyakran, csak hetek múlva küldik postán. Ez azért érdekes, mert van olyan gondozói kör, ahol gyakran váltakoznak a gondozotti helyek, és a Krankenkassekarte elkallódik.
Egyébként az idősgondozásra nem ez az elszámolás jellemző, már ami az otthonápolást illeti, hanem Krankenkasse cimszóval az ügynök köt egy csoportos bíztosítást, x főre, és együttesen fizeti az ügynök a díjat, ez így jóval olcsóbb. Renntekasse általában nincs, Pfllegekasse sincs. Ha orvoshoz kell menni, vinni kell az orvosnál kapott számlát, és utólag rendezik.
Erre mondják utazás előtt a közvetítők, hogy be van jelentve. Pl Hausengel.
Szerintük a magyar dolgozó nyugdíjat fog kapni a munkaszerződés alapján. Ki hiszi ezt el???
Ja büszkeség? Ezt a munkát Sklavenarbeit-nak mondják a németek, azért csinálják a függönytől keletről jövők, legalábbis hosszú távon.
Tényleg kellene legalább heti egy szabadnap!! És a stb is.
Utóirat: Minket ki véd meg??
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gizella

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10826 Írta: postabonto
postabonto válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Ha intézetnél pl Altersheim (Idősek otthona) dolgozol, ott ált. kell papir a végzettségről. Németországban 1 éves kurzuson vesznek részt az "Altenpfleger" -ek.
Ugy hallottam, hogy a magyar OKI- vizsgát elfogadják, de nem mindenhol.
A "Haushaltshilfe"(háztartási segító a családnál), vagy Seniorenbetreuerin Iidősgondozott kísérő) munkánál nem kell papir, viszont nincs törvényes munkaidő.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!