Idősgondozás Németországban

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 8 hónapja #6900 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Török Éva!

1. Nem kell semmilyen végzettség sem az idősgondozáshoz, de ha van, az mindíg jó. Nyelvtudás kell, legyél értelmes, talpraesett, kedves és jóindulatú. Érdekeljen, hol fáj a néninek, mit akar enni, tudjál vele társalogni, keresd a kedvét, ne felejtsd odaadni a gyógyszerét, és azon kívül legyél vele majdnem olyan jó, mint a saját nagymamáddal. Ha ezt megteszed, akkor el fognak engedni hetente 2x nyelviskolába, hogy feljavítsd a németedet, és rendkívül sokmindent fog finanszírozni neked is, mert hát pénz az van.., de ezzel neked soha nem szabad visszaélni!
2. Nem tudom, hogy elfogadnák-e. Ha a néni nem olyan beteg, csak segítségre szorul, akkor nem is kell papír hozzá. Ha inzulinra lenne szüksége(injekció), akkor a Sozialstation alkalmazottja ezt is meg fogja tenni, akár naponta többször is.
3. Több verzió létezik. Szerződés válogatja.
4. 700/800 Nettó, 1300 Bruttó(szállással, kajával együtt)
5. Ha szeretnek, és befogadtak a családba, akkor bármiféle extrát megkaphatsz. Az utazást térítik, de!: nincs éjszakai-, hétvégi-, ünnepnapi pótlék, mert az idősembernek állandóan szüksége van rád.
Ennek persze nem kell horrornak lennie, ha a Bódeni tónál kapsz munkát(kérheted!!), akkor ott laksz, ahová mások csak el szeretnének jutni. Veszel egy biciklit, és irány a nagyvilág. Ez a te fejedben dől el..
Üdv. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6904 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Maya,
csak azt akartam mondani így hirtelenjében, hogy annyira bírom a hozzáállásodat meg a világlátásodat:)
Kérdés: ilyen idősgondozói munka van olyan is ami csak napi x óra és nem kell ott lakni?
Hétvégén megyek Bonn környékére, és a környező kisvárosok valamelyikében keresek valami munkát, de egyéb elfoglaltságaim miatt inkább olyasmit, amit nem teljes munkaidőben kell végezni. (persze egy nagyon jó ajánlatra nem mondanék nemet:)) De az ottlakásos több okból kizárva, szóval csak bejárós érdekel.
Szóval szerinted érdemes így is felkeresnem ezt a bonni ügynökséget?
nagyon köszi,
Erika (Lizy)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 8 hónapja #6905 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sza Lizy,

Köszi :)
Sajna, ezt az iparágat csak főállásban űzheted :)
Ha felhívod Bonnt(nem muszály személyesen bemenned), akkor még a magyar munkatárssal anyanyelveden is kaphatsz tájékoztatást. Sőt, visszahívást is kérhetsz.
Nem tudom, milyen munkakört ajánlhatnék neked, mert nem ismerlek.
Szép estét, minden jót. Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Lizy007

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • koala38
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6918 Írta: koala38
koala38 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Tapasztalatom alapján talán mondhatom hogy sosem szabad elfelejteni hogy hol vagyunk és hogy miért is vagyunk ott.Ne akarjunk erőszakosan öncélúan megváltoztatni bármit is ami nem a gondozott érdekét képviseli.Próbáljunk meg Jókedvűnek látszani még akkor is ha belőlről zokogunk. De ami a lényeg ne veszítsd el az emberséged légy becsületes és Nem szabad hagyni magad sosem hogy megalázzanak.(Mert történhet ilyen is )Mert ennek eltűrésé-ért NEM fizetnek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6920 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szio Lizy

Hivd fel a Bonni ügynőkséget és kérdezd meg a házi segitő telefonszámát;) mert az csak 4 orás elfoglaltságot takar, nénit vagy bácsit elvinni orvoshoz,bevásárolni, és takaritani ha kéri vagy felolvasni neki, ez természetesen 400 euro minijobb
De biztos találsz sok 4 orás elfoglaltságot ha neked ez is megfelel, itt a mi kőrnyékünkőn nagyon sok ilyet keresnek ;) biztos van valami simli benne hogy csak minijobb tőbb itt .Szerintem valami adocsőkkentés lehet a munkaado részéről;) de nem tudom biztosan:sick: mert sok helyen csak tőbb nőt alkalmaznak és minijobbosként pedig kettő fő főállásban ugyanazt a munkát megcsinálná :laugh:
De tudtommal csak egy minijobbot vállalhatsz el legalábbis én igy tudom, vagy rosszul ?
üdv Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6921 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Köszönöm Terézia, felhívom mindenképp akkor, egy ilyen nekem tökéletes lenne egy darabig!
Én úgy tudom, lehet 2 minijob-od, csak akkor az már nem minijob, hanem adózni kell meg járulékot fizetni, és úgy már szerintem nem éri meg, hiszen a 2x 400 euróból kb 500 maradna minden levonás után, szóval alig keresne az ember többet, mintha csak egy minijobot csinál:)
Egész véletlenül nincs egy telefonszámod a bonni céghez?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!