Németországi munka nyelvtudás nélkül

Több
12 éve 5 hónapja #9807 Írta: hablaty
hablaty válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Ez csak természetes!
Amint kijutok, amint céget alapítok és amint kőgazdag leszek, jöhetsz hozzám, feltéve, hogy karcsú, nőies, filigrán, lobogó sörényű démon vagy...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • anna1968
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #12125 Írta: anna1968
anna1968 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Sziasztok!
Hirdetésre jelentkeztem, ami nyelvtudás nélküli munkát ígér nővérként, Berlin környéki kórházba. 25 éve vagyok nővér, a nyelvet már itthon el kezdtem tanulni. Ők egy fél éves nyelvi képzést ígérnek, sikeres vizsga esetén 3 éves szerződést. A fizetés 1600 Euró (br) az első félévben, majd állítólag az ottani végzett ápolók. Ez mit jelent "eurósítva"? Szerintetek van ilyen munkáltató, aki a dolgozó képzésébe ennyi pénzt fektet?

Köszönettel
Anna :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #12130 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

anna1968 írta: Hirdetésre jelentkeztem, ami nyelvtudás nélküli munkát ígér nővérként, Berlin környéki kórházba. 25 éve vagyok nővér, a nyelvet már itthon el kezdtem tanulni. Ők egy fél éves nyelvi képzést ígérnek, sikeres vizsga esetén 3 éves szerződést. A fizetés 1600 Euró (br) az első félévben, majd állítólag az ottani végzett ápolók. Ez mit jelent "eurósítva"? Szerintetek van ilyen munkáltató, aki a dolgozó képzésébe ennyi pénzt fektet?

Van! A mi cégünk minden évben 2-3 tanulót vesz fel és képez ki. Ebből legalább 1 (a legjobb természetesen) megmarad, s felveszik dolgozóként! Sok cég foglalkozik felnőtt képzéssel is. Az, hogy Berlinben mi lesz a jövő zenéje! Az 1600€ az első félévben (nyelv nélkül) még bruttónak is blőff és nem fogod megkapni!
Légy óvatos és informáld magad (interneten) a cégről, mielőtt elindulsz, mert az egészségügyben, s a szakmádban itt sem fizetnek jól! Az sem biztos, hogy elfogadják a papirjaidat! Ezt is teszteld! Sógornőm magán praxisban aszisztens (északkeleten), a 910 euró a netója.....(Ne feledd, laknod és enned is kell'')

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: anna1968

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #12135 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

DCT ne felejtsd el, hogy az arzthelferin rendelesi idöben dolgozik, es a hetvege is szabad altalaban. A korhazi növer meg ügyel is, ettöl lehet több a ber.
Es ha nagyon kell a növer, akkor bizony lehet,hogy fizetik a nyelvtanfolyamot.
Csak arra kell figyelni, hogy a közvetitesert a munkaado fizessen, ne a munkavallalo.
Es hogy mi szerepel a munkaszerzödesben.Valoszinüleg valamennyi idöt kikötnek,ha fizetnek, ez termeszetes. De alaposan meg kell nezni,mit ir ala.
A berhez nem tudok hozzaszolni,mert nem ismerem a korhazi növer fizeteset.
Elkepzelhetö, de csak attol kezdve,hogy mar dolgozik. Tisztazni kell azt is,hogy mikortol dolgozik, es amig nem, addig mi van.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • anna1968
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #12139 Írta: anna1968
anna1968 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Kedves Éva10 és Decotex!
köszönöm a gyors válaszokat
A nyelvtanfolyam ideje alatt is kell valamennyi munkát végezni, akár éjszaka, vagy hétvégén is. A lakhatást a klinika területén oldják meg, az első 6 hónapban ingyenesen. Utána maradhatunk nővérszállón. Állítólag még legalább 60 nővért tudnának foglalkoztatni ezekkel a feltételekkel. Egyébként nagyon sok nővért keresnek német nyelvterületen, és házi beteg ápolókat is. Nekem is van több ismerősöm, akik kint dolgoznak, de inkább ők Ausztriában vannak, mert könnyebb hazajárni. Emiatt nem tudom, hogy Németországban mi a helyzet, mert ott nem ismerek senkit
Anna

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #12153 Írta: hunger
hunger válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szia 1968!
Nekem van egy ismerősöm aki ugyan így ment ki dolgozni, és állják neki a német tanfolyamot. Napi 8-óra munka utána 2-óra (kötelező) suli. Azt mondta nekem, hogy eléggé megterhelő de valamit valamiért! Neki mindent szerződésbe foglaltak, ezért a szerződést jól nézesd át mit írsz alá! Sok sikert :)
Üdv.: Attila

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!