Németországi munka nyelvtudás nélkül

Több
12 éve 5 hónapja #9409 Írta: hablaty
hablaty válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Lottózom. És közben mp3 lejátszóról hallgatom a Relaxa következő anyagát. Mindaddig, amíg munkát nem kapok odakint.
Bár arra is gondoltam, ha a lottó jön be előbb, hogy fogok kint mosogatóként elhelyezkedni? Hogy veszi ki magát, ha Jaguarral megyek felvételi elbeszélgetésre?...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9412 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

hablaty írta: Lottózom. És közben mp3 lejátszóról hallgatom a Relaxa következő anyagát. Mindaddig, amíg munkát nem kapok odakint.Bár arra is gondoltam, ha a lottó jön be előbb, hogy fogok kint mosogatóként elhelyezkedni? Hogy veszi ki magát, ha Jaguarral megyek felvételi elbeszélgetésre?...

Ja, ez nem gond. A körzeti orvosunk (74) aszisztensnöje (36), aki egyszerü növér gyorstalpalón volt, a legújabb porsche-val jár, (Panamera Turbo S) aminek az ára közel 170 ezer euro. Sokan vannak akik a feneküket valamelyik szivbajos milliomosnál riszálják amig a szivritmus szabályzó nem lesz zárlatos!! Nem fog feltünni! Gyere csak nyugodtan! Majd csinálsz egy céget, s megyek hozzád dolgozni!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9475 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Nehéz. Amiben teljesen egyet értek Gergoo-vel és Decotex-el, érthetetlenül kevés ember szánja rá magát a nyelvtanulásra. Azt már kénytelen-kelletlen elfogadtam, hogy sokan nehezen tanulnak nyelvet. Számomra, aki 3 nyelvet tanultam meg minden szorgalom és elszántság nélkül, nagyon fura volt. De most, hogy tanítgatok valakit, aki kifejezetten nehezen tanul, azt látom, ha akar, és segít is valaki, akkor megy. Tanuljatok nyelvet!!! Vannak olyan technikák, amivel szinte szórakozva lehet tanulni. És persze, ha egy mód van rá ki kell jönni. Azt viszont én sem hiszem, hogy kemény munka mellett sok energia marad a tanulásra. Ha pedig csak kint van, segítség nélkül nagyon nehéz lesz. A megoldás szerintem, otthon valamennyire megtanulni, itt valamilyen munkát keresni, aztán fejleszteni. Összefogással sokkal könnyebb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9486 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szia Ambrusch!
Latom, jo vagy a nyelvtanulasban(is).
En sem vagyok fiatal, a nyelvtanulas nemigen volt lehetseges a fiatalkoromban. Ugye, oroszt tanultunk, bar en többször ia elkezdtem nemetet tanulni, de mindig abbamaradt valamiert...magantanarra meg nem volt penze a szüleimnek. Aztan szakirodalmat olvastam szotarral mindig is, de sosem beszeltem.Mielött kijöttem, tanultam egy ideig, termeszetesen itt is. Amiota dolgozom, nemigen jut idöm nyelvet tanulni. Termeszetesen azert fejlödöm mindig, de erzem, több kellene,föleg a nyelvtannal vannak gondjaim.
Ha esetleg segitenel ebben a szorakozva tanulasban, föleg,ha minel kevesebb idö kellene hozza, örömmel vennem.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9500 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Eva10 írta: ....Termeszetesen azert fejlödöm mindig, de erzem, több kellene,föleg a nyelvtannal vannak gondjaim.....szia:Eva

Kedves Éva, én 22. éve vagyok itt kint, de a nyeltan még mindig nem megy. Csak németek a kolegák, irodai munka sok a duma, stb. Nekem is mint sokaknak, a der-die-das betesz alaposan. Gyermekeim kenik vágják de fiatalok voltak. A beszégkésszségem szuper, a szókincsem szuper s gyorsan is beszélek (ha németeül beszélek akkor úgy is gondolkodom már) de még mindig magyarul ámlodok. Vigaszom: a németek maguk sem tudják a nyelvtanukat!

Soha egy kuncsafttal sem volt gondom!! Pedig volt egy két cikis cég akinek dolgoztunk. Sok a mail (rengeteg hibával tölerm), s a telefonos/személyes kommunkikáció. Már az elején szólok, hogy ha valamit "nem értenek" akkor mi miért van, s "én magyar lenni".... B) Az egészet mindig egy vicces oldalról közelitem meg. S amikor késöbb kijelentem, "hogy beszéljenek elöbb úgy magyarul, ahogy én németül", akkor nagy röhögés mellett országos cimborájuk leszek, pláne akik már nyaraltak Mo.-on, tudják, hogy ez mit jelent, mert próbálkoztak már magyarul!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bayer, htimea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9551 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Eva10 írta: Szia Ambrusch!

Ha esetleg segitenel ebben a szorakozva tanulasban, föleg,ha minel kevesebb idö kellene hozza, örömmel vennem.
szia:
Eva

Kedves Éva,

egy nagyon jó blogból idézek:

Sok-sok nagyszerű és sikeres nyelvtanuló, nyelvész és okos ember megmondta már (Stephen Krashen nyelvész, az input-elmélet megalkotója, Steve Kaufmann, Khatzumoto) hogy ha elég sok inputot beviszünk, akkor a végén valami ki is fog jönni – mégpedig úgy, hogy nem feltétlenül kell megszakadnunk előtte.

Ez magyarra lefordítva annyit jelent, hogy ha elég sokat hallgatunk és olvasunk anyanyelvű anyagokat, akkor egyszer csak megnyílik a szánk és csodaszép, cirádás mondatokat alkotunk, olyanokat, hogy még Shaw is belesárgulna.

A linkjét is ide teszem, de lehet, hogy ki lesz moderálva :(
Amit én hozzáteszek ehhez:
Olyan anyagot hallgass, ami szórakoztat, többé kevésbé érted.
Ha túl könnyű, nem tanulsz belőle (eleget), ha túl nehéz, akkor azért :)
Nekem németből a legjobban ennek a hanganyaga jött be
SCHRITTE INTERNATIONAL 3.
Ez a Huber kiadó anyaga. Nekem megvan a 3 és 4. Szórakoztató, humoros!, és olyan mintha egy JÓ rádiójátékot hallgatnál.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!