Németországi munka nyelvtudás nélkül

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8259 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Nagyon sajnálom,hogy a linket törölni kellett - természetesen megértem - , de tényleg nézd meg ezt az oldalt.
ui.: És írd meg, hogy tetszett!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8260 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Nem tudtam még mindig megnézni, továbbra is trójait jelez 3 vírusvédelem is.
JS:Iframe-BQ (Trj)
Sajnálom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8926 Írta: zumi
zumi válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

kedves hablaty

nem tudom hogy hol keresnek neked melot... de sztem te is nézz körül és én azt javaslom hogy keletnémetországban... az tény hogy itt "kevesebb" a fizetés... de innen keletről a német fiatalok nyugatra mennek (a fizetés miatt) és itt keleten munkahelyek szabadulnak fel. és azokat is középeuropai régiobol szeretnék feltölteni mert mi kevesebbért melozunk ugyanannyit...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8932 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

hablaty írta: Én itt nem állást keresek. Azt ismerősök keresik/intézik(?) nekem. Amúgy aranyos ötlet ez a másfél hónap turistáskodás: a bankok (havi 75.000,-Ft) és a családom meg majdcsak meglesznek valahogy a fizetésem nélkül.......


Kedves Hablaty!
Senki nem mondta hogy könnyű, és azt sem hogy egyszerű. Mérlegelned kell. Ha otthon hónapokig fizetsz egy nyaltanfolyamot, ezen kivűl ki ki jössz egy esetleges lehetőség miatt (eredmény nélkül), az sokkal többe jön, mintha itt mondjuk, 6 hetet egy olcsó turistaszállón meghúzod magad, Arról nem beszélve, hogy a nyeltanulás szempontjából SOKKAL hatékonyabb a dolog az ittlét, mint az otthon tanúlt (magyar akcentussal közvetített) német tanulás. Ha anyagilag indokolt a kijöveteled, akkor kényszerlépésben vagy, s ez soha nem jó!

UI: ráadásul minden banknál lehet rövid időszakra fizetési haladékot kérni, ha (!) előre intézed ezt tehát, ez valahogy nekem inkább kibúvónak tünik, nem oknak! Kedves családod biztosan át tudja hidalni ezt a rövid időszakot, annál is inkább, mert ha ismerősöd talál neked munkát, akkor sem fogsz egy hónapig semmit sem kersni! Akkor hogyan lesz a bankkal és a családdal?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8948 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Hali

kérdés lenne!:
nyelvtanulás német suliban heti 2*2óra. Milyen fejlődést mutathat 1 hónapra vetítve?
(nyelvtudási szintet lehet venni egyszerű megértés és kifejezésnek csak h ne rugaszkodjunk el a valóságtól)
Vagy akinek van tapasztalata sulival kapcsolatosan annak nagyon örülnék! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8952 Írta: muhaddib
muhaddib válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

@laolaj

Nos ez nyilván kortól, előképzettségtől, nyelvi készségektől illetve, hogy otthon tudsz-e, akarsz-e foglalkozni a nyelvvel. Én 3 tanfolyamot jártam ki egymás után gyorsan, és azok heti 5x5-esek voltak. Én jó nyelvi készségekkel, előképzettséggel illetve idővel rendelkeztem, de szerintem még egy negyedik se ártott volna, egy olyan átfogó, mindent újraismétlő, új szókincs miatt, illetve gyakorlás miatt. Tehát heti 2x2 igencsak gyenge szerintem, és én 26 és egyedülálló vagyok, és azért, hogy tanulhassak otthagytam a munkahelyet. Ha neked emellett dolgozni, családot nevelni kell, szinte semmit se ér, kivéve, ha otthon is tud valaki segíteni németet tanulni, esetleg pároddal vagy gyermeke(i)ddel tudsz gyakorolni. És még így is kell 3-6 hónap minimum.

Jó tanulást!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!