Németországi munka nyelvtudás nélkül

Több
12 éve 6 hónapja #7981 Írta: brie
brie válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Kedves Mindenki!

A topic címéhez térnék vissza ;) tanácsot kérve.

Eddig azt gondoltam, hogy butaság nyelvtudás nékül elindulni bármilyen országba, most pedig én is ezt szándékozom tenni. Sokak nagyon bátrak, hogy sem mondani, kérni bármit, sem megérteni semmit nem tudnak, de mennek :ohmy:
És most is megakadtam a tervben ott, hogy még lakást sem tudok bérelni, mert annyit nem tudok mondani, ami ehhez kell :huh: (az összes többi körülménytől eltekintve).
Pedig biztos volt/van olyan, aki ugyanígy indult... szóval hogy kell ezt csinálni??? :blush:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #7983 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szia brie!

Egeszen nyelvtudas nelkül nagyon nehez. En azt javaslom, keress valakit, aki segit.
Nehogy ugy jarj, mint az egyik ismerösöm, aki mar tudott nemetül valamennyire, megis alairt egy lakasberleti szerzödest, ahol 36! honap a felmondasi idö.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #7988 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Hello Brie,

Az én tanácsom: Ferienwohnung keresés. Ott nem igazán van kaució,provisio,van viszont napi,illetve havidíja. Igaz,közös konyha,fürdő, de saját zárható szoba tartozik hozzá.
Reggel elindulsz, minden sarkon van közvetítő(,personaldiensleistung)leadod a jelentkezésed,tuti a 2.-nál van ajánlat! Lehet nem a legjobb,de ha nincs türelmed,a semminél jobb. Valahogy el kell kezdeni,aztán egy munkaszerződéssel már akár lakást is bérelhetsz később. Mint írtam,valahogy el kell kezdeni,ne várj másra, a hónapok telnek,s amit a hátad mögött tudsz,annyival is több s gazdagabb leszel! Ha semmi veszteni valód nincs,mint nekem volt,akkor csak jobban járhatsz!
Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #7989 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

brie írta: Kedves Mindenki!

.... Pedig biztos volt/van olyan, aki ugyanígy indult... szóval hogy kell ezt csinálni??? :blush:


Kedves Brie! Az egyetlen esélyed, hogy ha már kintélö magyarokkal veszed fel a kapcsolatot! Ha nincs ismerösöd vagy rokonod aki már hosszabb-rövidebb ideje külföldön él, akkor böngéssz a német "arany oldalak"-ban (sárga oldalak >> "Gelbe Seiten") ahol cégeket találhatsz magyar tulajokkal vagy a német telefonkönyvben vadássz magyar nevek után "próba szerencse" alapján!

Nyelvetudás nélkül azonban ne várj csodát. Még akkor is rosszulfizetö, nehéz munkákat kapsz majd, ha kiválló szakmai képesitésed van, mert a kommunikáció az a legfontosabb! Németországban sokszor jobban jársz ha "jól eladod magad", mintha 5 diplomád van.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 6 hónapja #7994 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szia Brie,

az én tanácsom:
végezz el ott német nyelvtanfolyamot a kijövetel előtt. Legyél képes egyszerű mondatokat összeállítani!
Takaríts meg egy kis pénzt is!
Ha nő vagy helyezkedj el egy hotelben vagy konyhán, vagy szobalányként. A szállást, étkezést ingyen kapod hozzá sok helyen.
Férfiak ezen az oldalon keresgessenenek állás után.
Üdv. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8008 Írta: brie
brie válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Köszönöm a tanácsokat :)
Jelenleg angol nyelvterületen vagyok, angolul folyékonyan beszélek, tehát azért remélem ezzel a semminél többre megyek Németországban.
Nehéz ez a döntés, mert itt nem szeretek lenni, és egyébként is hosszútávon kell gondolkodni. B) Nem a pénz vagy a szakma/diploma hiányzik a továbblépéshez, hanem a nyelvtudás - azt meg szeretném ott megszerezni, ha a terv marad Németország.
Csak a napi gyakorlati része tűnik kicsit nehézkesnek - habár egyszer már elmenetem ugyanígy Spanyolországba, és semmi átverést nem kaptam szerencsére...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!