Németországi munka nyelvtudás nélkül

Több
12 éve 6 hónapja #8010 Írta: Gergoo
A következő felhasználók mondtak köszönetet: brie

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8185 Írta: hablaty
hablaty válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Üdv a bizakodóknak!
Én most feküdtem neki a németországi elhelyezkedésnek, úgy 3-6 felé néznek nekem körül, remélem, lesz, aki kijuttat. Én most főleg a nyelvtudásért mennék, német nélkül nem tudnék normális állást Svájcban kifogni, mert az a végcél.
Itthon egyenlőre letöltöttem hangos nyelvleckéket, munkába menet-jövet ez 5 óra fülelés buszon és vonaton, és veszek pár német-magyar nyelvű-feliratú olcsó DVD filmet, addig nézem őket, míg rá nem érzek a nyelvre.
A német nyelv amúgy megy egy kissé, régen a gimiben németül tanultam (igen rosszul), ma már kissé jobban megy korábbi balaton-parti munkák miatt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8222 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

hablaty írta: Üdv a bizakodóknak!
Én most feküdtem neki a németországi elhelyezkedésnek, úgy 3-6 felé néznek nekem körül, remélem, lesz, aki kijuttat. Én most főleg a nyelvtudásért mennék, német nélkül nem tudnék normális állást Svájcban kifogni, mert az a végcél.
Itthon egyenlőre letöltöttem hangos nyelvleckéket, munkába menet-jövet ez 5 óra fülelés buszon és vonaton, és veszek pár német-magyar nyelvű-feliratú olcsó DVD filmet, addig nézem őket, míg rá nem érzek a nyelvre.
A német nyelv amúgy megy egy kissé, régen a gimiben németül tanultam (igen rosszul), ma már kissé jobban megy korábbi balaton-parti munkák miatt.


Serénykedj csak, de itt sem fox jó állást kapni német nélkül! 3 millió képzetlen munkanélküli van, akiknek az anyanyelvük (többnyire) német! A schwiezi német meg teljesen más.....(Az ország ráadásul 3 nyelvű: német, francia és olasz)
Biztos vagy benne, hogy rád várnak?

Ha rám hallgatsz, akkor kimész
valahova német területre 6-8 hétre tolmács nélkül,
turistaként.Ez többet hoz a nylev szempontjából!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8223 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Kedves Hablaty!
Nézd meg ezt az oldalt, rengeteg ötlet és szellemes írás:
És hablatyolj bátran, valóban sok a munkanélküli, ámde kellünk ide,majd meglátod!
üdv:
Timi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8224 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Sajnos törölnöm kellett a linket mert trójai akart onnan a gépre mászni. :angry:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8253 Írta: hablaty
hablaty válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Én itt nem állást keresek. Azt ismerősök keresik/intézik(?) nekem. Amúgy aranyos ötlet ez a másfél hónap turistáskodás: a bankok (havi 75.000,-Ft) és a családom meg majdcsak meglesznek valahogy a fizetésem nélkül...

Én ide olvasgatni, mások tapasztalataiból tanulni, pár kérdésemre választ kapni járok. Közben pedig remélem, hogy hamarosan jön egy email, hogy megvan a hely, induljak. Egyenlőre nem is annyira a pénz érdekel, mint a nyelv elsajátítása. Nem vagyok hülyegyerek, dolgozni akarok és túl finnyás sem vagyok, úgyhogy remélem, hamarosan beesik valami. Ha nem, akkor tovább próbálkozom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!