Németországi munka nyelvtudás nélkül

Több
12 éve 7 hónapja #7341 Írta: Firewain
Firewain válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Húúúúúúú ez felháborító és ez igenis a személyiségi jogok korlátozása.

Valóban ezzel simán pert lehetne nyerni. Én azt hiszem itt valami személyes ügy is meghúzódhat a háttérben.
De ha az iskolában van megfelelő jogosultsággal rendelkező tanár, nem korlátozhatja az igazgató az oktatást, kivétel, ha az iskola nevelési programjában meghatározott csoportlétszám alatti a jelentkező létszám. A minimum csoportlétszám pedig a törvény szerint 6 fő. Ha ennél kevesebben jelentkeznek csupán abban az esetben nem köteles indítani a csoportot az iskola. A kötelezőn van a hangsúly. De a fenntartóval való egyeztetés után kevesebb fővel is indítható.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7358 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Kedves Firewain

Ez nem egyedi eset magyarországon:sick: Unoka őcsém 8 évig angolt tanult mert csak azt inditottak az iskolában. Most felkerült Győngyősre az Erdészeti iskolában és kérte év elején,hogy németre szeretne járni, kőzőlték vele, hogy angolt lehet csak mert már angolt tanult, természetesen megbukott most :sick: utálja az angolt, és mikor kijőn ide hozzám imádja a német nyelvet és most egész nyáron kellett tanulnia magántanárral az angolt kemény pénzért amit utál ,mert át kellett mennie a vizsgán. És most kezdődik minden előlről mert most 2-ik ba ment és megint angolt kell tanulnia :sick:
Ez van, nagy bürokrácia
Üdv Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja #7393 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Kedves Firewain
Ez nem egyedi eset magyarországon:sick: Unoka őcsém 8 évig angolt tanult mert csak azt inditottak az iskolában.


Bocs, de ez más! Ha nem inditanak német oktatást az nem ugyan az, mintha van német és angol, de csak a német szármozásúak mehetnek németre! Ennél ugyanis a választás a diáké, vagy a szülőé! Ha csak angol van, mert pl. nincs német tanár akkor az jogos! Akkor csak angolt tud választani!

Most felkerült Győngyősre az Erdészeti iskolában és kérte év elején, hogy németre szeretne járni, kőzőlték vele, hogy angolt lehet csak mert már angolt tanult,


Igen, ez már jogtalan! Ha van egy iskolában valamilyen oktatás, azt nem tagadhatják meg! Be kell őket perelni mert ez diszkrimináció!

természetesen megbukott most utálja az angolt, és mikor kijőn ide hozzám imádja a német nyelvet és most egész nyáron kellett tanulnia magántanárral az angolt kemény pénzért amit utál , mert át kellett mennie a vizsgán. És most kezdődik minden előlről mert most 2-ik ba ment és megint angolt kell tanulnia
Ez van, nagy bürokrácia
Üdv Terézia


Jelentsd fel őket! Ez jogatalan és nem tehetik meg! Én azért azt ajánlanám, hogy előbb menj be személyesen a dirihez, és ecseteld a helyzetet, pl hogy Németországban dolgozol...stb.! (Ne levélben, személyesen!) Azt is mond el, (ha nem megy bele) hogy a minisztériumba fogsz irni és kivizsgáltatsz mindent az iskolában, ha nem állnak kötélnek!

(Mindenki valahol sáros, így hamar alkudozni fognak!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7408 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Kedves DECOTEXT

Igen igazad van, hogy ez jogtalan.
De ha én elkezdeném perelni az iskolát, gatyám is rámenne, és ugy is kitalálnák nekik van igazuk. :sick:
A másik csak a gyerekkel tolnék ki aki erdész szeretne lenni,imádja az erdőt és sajnos tudomásom szerint csak Győngyősőn van ez az iskola ,ez is 100 km-re tőllünk , és tőbbszőrős tuljelentkezés van a szakokra.
Kiutálnák a tanárok az iskolábol :sick: mit gondolsz ha egy szülő feljelenti az iskolát na gondolhatod,
Nem nem ,majd csak megtanulja az angolt és nézd, legalább két nyelvet fog tudni, nézni kell a dolgok jobb felét is :)
Igaz már kőzőlte ahogy elvégzi az iskolát ő is lelép magyarországrol :angry:
Ez Magyarország és még itt igy mükődnek a dolgok, és még egy darabig igy is fog ahogy látom :sick:
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7416 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Ahol én élek Magyarországon kisváros az tanulhat német nyelvet aki német ősökkel rendelkezik. A német nyelv mellett német nép táncot és kultúrát tanítanak az eredetieknek. A többi angolt tanul. Magyarországon a jog annyit ér amennyit betartanak. TOM

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7765 Írta: zumi
zumi válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

na először is a német tanulás...
általános suliba egy sváb suliba jártam... ahol 1.-től kezdve heti 5 német ora volt.
középsuliba egy kéttannyelvűbe pestre az első évben heti 16 németem volt.
amásodik évtől elkezdték a németnyelvű tárgyakat is oktatni (gazdasági alapismeretek, szálloda ismeret, vendeglátoi alapismeretek, földrajz[általános], magyarország földrajza, németország ausztria svájc ismerete [gyakorlatilag a földrajzi dolgaiktol kezdve a politikán keresztül a szabadidőig mindent tanultam] idegenvezetés) és emelett még volt normális németorám is meg persze lektori németem is ami annyit takar hogy egy német anyanyelvű tanár tartotta az orát. plusz még emellett az angolt is tanultam.

az tény hogy még ennyi németorával is voltak nem kis problémáim mikor kijöttem sőt még most is nagyon sok van. mivel még csak 3 hete vagyok kint... és egy kis faluba lakok (posterstein, thüringia) és egy szállodában melozok. jo magyarhoz méltoan mindet megcsinálok csak hogy meg legyenek velem elégedve. eredetileg szakács vagyok de pincérkednem is kell meg fuvarozni az embereket... egyszoval mindent...

én azt csináltam hogy az első perctől kezdve az összes kollégával probáltam beszélgetni és nem csak arrol hogy mit kell csinálnom meg azt hogy kész vagyok... mindenről... magyaro. és németo. összehasonlitása, a legujabb autok, kedvenc autok stb. eleinte nehéz volt engem is megérteni és én is nehezen értettem meg őket. és mivel dialektussal és gyorsan beszélnek kb még azt se értettem amikor azt kerdezték hány éves vagyok... de most már a dialektust is nagyjábol megértem és válaszolni még nem mindig sikerül dialektussal de már az is fejlődik...

komolyan mindenkinek azt tanácsolom hogy minnél többet beszélni, beszélni és beszélni. még ha hülyeségről akkor is...

a nagymamám mondta mindig azt hogy beszélni... és mindig ráhagytam... de igaza volt és tényleg csak ugy lehet érdemleges fejlődést elérni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, btgyrgytms

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!